Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fájhat a kutyuskám lába?

Miért fájhat a kutyuskám lába?

Figyelt kérdés
Valami van a kutyusom lábával, de csak séta után jön neki elő a fájdalom, akkor nem is tud ráállni a bal hátsóra, és nyüszit, nagyon fáj neki. eddig azt hittük megrántotta, azért nem vittük orvoshoz, pár nap múlva el is múlt neki ez a dolog, de most már minden egyes séta után ezt csinálja. aztán másnapra elmúlik neki. a séta valamiért megerőlteti neki a lábát. mi lehet ez? inszalag húzódás, vagy valami sérülés? holnap leveszem orvoshoz. de mi lehet ez neki, és miért csak séta után jön neki elő? 7 éves amstaff szukáról van szó. annyira sajnálom hogy fáj neki, és ez igy nem mehet tovább, hogy minden séta után szenved. mit tudnak vele csinálni?

2015. ápr. 7. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyszer az én kutyám is fájlalta a lábát. Mint kiderült, a betonon lekopott a tappancsáról a bőr és azért fájt neki. Az orvos adott valami panthenolos ecsetelőt azt kellett naponta többször a talpára fújni, kb. egy hét alatt rendbejött.
2015. ápr. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tüske, vagy üvegszilánk van a talpában. Nézegesd át, persze, ha hagyja. Mindenképpen mutasd meg orvosnak.
2015. ápr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Milliom ok lehet egy fájó láb hátterében.

Az orvos annyit tud vele csinálni, hogy a megfelelő vizsgálatokkal megállapítja, mi okozza a sántítást. Aztán kezelni fogja.

2015. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a talpán, körmén nem látok semmit. az a csalóka, hogy aztán elmúlik neki. Este még sikutott ha a lábára kellett állni, a kanapéra is alig birt felugrani 3 lábbal, ma meg feljött az emeletre a lépcsőn. de tudom hogy egy hosszabb séta után megint ez lenne, úgyhogy lemegyünk majd az állatorvoshoz. majd irok mit mondott.
2015. ápr. 7. 14:39
 5/13 anonim ***** válasza:

Lábfájás mögött rengeteg probléma állhat, vidd el egy felszerelt klinikára, ahol részletesen ki tudják vizsgálni.

Az én amstaffomnak egyébként ugyanez volt a baja, ha nagyon megerőltette a jobb hátsó lábát, mindig húzta, aztán más napra mintha semmi baja nem lett volna, elmúlt. Nálunk térdszalag lazasága ami okozta a gondot, kezelték, azóta nem jött elő nála, de ha újra előjön, meg kell műteni. (Persze egyáltalán nem biztos, hogy a te kutyusodnak is ez a baja.)

2015. ápr. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

igen én is valami ilyesmire gyanakszom egyébként, mert úgy tartja, hogy mintha a térde fájna,és nyújtott állapotban tartja a lábszárát amikor fáj neki. szóval a hajlitás fáj neki, ahogy én látom.


holnapra kaptunk reggel 1o-re időpontot, lehet elaltatják a röntgenhez. annyira féltem őt! egy lábficam miatt érdemes bevállalni egy altatást???? ráadásul ha szalag baja van, azt ki se lehet mutatni röntgennel. lehet nem hagyom hogy elaltassák. én nem akarok kockáztatni.


u.i. amikor megyunk sétálni ugye ő annyira vehemens természet, és nagyon húz, menne minden bokorba, és ehhez meg is van az izomzata, szinte mintha vonatot húzna, még be is laposodik hozzá a kezdeti felspanoltságától amikor elkapja a szabadság öröme. ő a túravezető az erdőben is mindig ő mutatja hogy merre menjünk. persze ez nem azt jelenti hogy arra is megyünk mindig. szóval ez szerintem a húzás miatt van nála.

2015. ápr. 7. 20:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Osszál-szorozzál, melyik a károsabb? Egy röntgen egy bódítással, vagy egy elcseszett láb egy életre?
2015. ápr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló vagyok.

A röntgen szükséges, az én kutyámnál is röntgennel kezdték a kivizsgálást, hogy kizárhassák a diszpláziát. Az altatás nem nagyon viselte meg, amíg ki nem ment a hatása picit kótyagos volt, de 1-2 óra múlva már újra virgonckodott. Ha a röntgen nem mutat semmit, utána lehet továbblépni más vizsgálatokra. Bízz a szakemberekben.

2015. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
nem vállaltam be az altatást most, mert egy elég fontos dolog előtt állok, és most nem jönne jól egy kutyabaj még a családba. úgyhogy abban állapodtunk meg, hogy irt fel gyulladáscsökkentőt az orvos 1o napra, és ha utána is fáj neki, akkor megyünk a röngenre. a kutya apjának is ilyen baja van, és neki is elég volt a gyógyszer a múltkor, ezér reménykedem hogy neki is elmúlik majd. ha nem, akkor megyünk röngenre. egyébként megkérdeztem, ha displasia-s a kutya, kb 1oo ezer ft a műtét, levágják azt a gömb csontot, és protézis nélkül zárják össze a nagyobb kutyák csipő csontját. csak kisebb kutyáknak szükséges a protézis, de az úgy 5oo ezer ft is meglehet. ha úgy van, 1oo at még kibirunk.
2015. ápr. 9. 13:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, ugyanaz-e a baja a te kutyádnak, mint az apjának így ránézésre?

Ha pedig a tisztelt papa dp-s, akkor szemétség volt fedeztetni vele . Kölyköt meg ilyen szülőtől nem ajánlatos venni.

2015. ápr. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!