Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A chip behelyezése mennyire...

A chip behelyezése mennyire fájhat a kutyusnak?

Figyelt kérdés

A válaszok NEM befolyásolnak semmi ilyen kérdésben, az összes kutyámnak van chipje, csak láttam a tűt, és elgondolkodtam. :)

Bár egyik sem nyüszögött (esetleg csak a félelemtől), de fájhat ez nekik?



2014. okt. 19. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
pont annyira mint az oltásai.
2014. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%
Sokkal jobban fáj neki mint egy oltás. Legalábbis az én kutyám ezt mondta :D
2014. okt. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

jah, én is látom a tűt véradásnál, és belegondoltam:)

opsz, má halok is......

2014. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
A kutyáknak sokkal nagyobb a fájdalomküszöbe, mint az embernek. Életmódból adódóan okok miatt is (pl a kutyák durvábban játszanak egymás között, ami az embernek már fájdalmat okozna). Na most gondolj bele, én még nem hallottam róla, hogy bárkinek is szörnyű fájdalmat jelentene egy szuri, max kellemetlen. Egy kutya aligha érzi meg, tán észre sem veszi.
2014. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Én láttam az egyik kutyámnál a chipbetételt, és biztos vagyok benne, hogy fájt neki, a reakciója alapján. Azért a kis testéhez képest elég vastag volt az a tű, amit belé szúrtak.Vérzett is rendesen.


Ettől függetlenül ez nyilván egy kibírható fájdalom, és szükséges is. A másik kutyám betegség miatt kapott már olyan oltást is, ami tutira jobban fájt, mint a chip, nem egy nyafogós kutyáról van szó, de attól az oltástól bőgött nagyon. Szóval a chip betételénél vannak durvább dolgok is, és nem feltétlen a tűvastagságtól függ. :)


De ne gondolja senki, hogy egy incipincit se fáj a kutyának a chip betevése.

2014. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%
Az én kutyámnak fel sem tűnt, hogy megszúrták. Szóval szerintem semennyire nem fájt neki.
2014. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

A legtöbb kutyának az állatorvosnál már a váróban úgy felmegy az adrenalinszintje, hogy kb a fogát is kihúzhatnák, azt se érezné. A másik véglet, aki a félelemtől hisztizik, ha kell, ha nem. Pl. az egyik kutyám már akkor üvöltött, mikor az állatorvos megsimogatta.

A chip szerintem nem rosszabb, mint neked egy vérvétel. Egyszer kell megcsinálni, ki kell bírni, punktum.

2014. okt. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

szia!


Az én mudi kanom a veszettség elleni oltást meg sem érzi (vékony tű).



De a chipnél úgy ordított, hogy komolyan eszembe jutott, hogy annak tennék chipet a nyakába, aki megszavazta a törvényt...(nagyon vastag tű).

2014. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

# 6/9 Időpont tegnap 20:58


Attól a szuritól azért sírt a kutyád, mert betegségre általában olajos injekciót adnak izomba, és az feszít. Az enyém is kapott már olyat bélgyulladásra, sírt is rendesen.

2014. okt. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tenyésztő chippeltette a kutyám, így nem tudom fáj-e nekik, de azt viszont biztosra tudom, hogy a kutyám, az oltások előtt annyira örül az állatorvosnak, hogy hihetetlen. :D Megkapja az oltást (kb. 1 fél másodpercre feljajdul egy nagyon picikét) és folytatja az örömködést. :D Nem csinál ebből nagy ügyet. :) Soha nem sírt ha megyünk az állatorvoshoz, és akkor sem ha már ott vagyunk. A tűtől sem fél a gazdájával ellentétben. :D Esküszöm nekem jobban fáj, amikor megszúrják. :D Szerintem egyik kutya sem csinál ebből nagy ügyet, a chip meg ugye kötelező és nagyon hasznos dolog is. :) Na de persze az is, hogy regisztrálva legyen, ne csak beültetve...
2014. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!