Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kapnám meg életem első...

Most kapnám meg életem első kutyámat, akit egyedül nevelnék. Mindenféleképpen kistestűt szeretnék. Mi a ti tapasztalatotok, melyik a legjobb választás?

Figyelt kérdés
Apukámnak van egy olyan kitétele, hogy a szőre ne nagyon hulljon. Igazából a kutya inkább benti lenne, de van esélye arra is hogy kimenjen, mert kertesházban lakunk. Milyen kutyát ajánlanátok, akinek nem nagy a mozgás igénye, és nagyon ragaszkodó a természete? (+ az ára is lehetne kevesebb, de nem ez a döntő)

2015. ápr. 10. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Keverék?

Ha fajtatiszta, akkor nem árt, ha tisztában vagy vele, hogy az ára 100 ezer Ft felett kezdődik.

Uszkár, bolognese.

2015. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha abszolút nincs elképzelésed,akkor menj be egy menhelyre! :)
2015. ápr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni a korodat, mert 15 év alatt nem engedünk gyereknek egyedül kutyát nevelni, mert gyerek nem nevel gyereket. Ez nem bántás, biztos nagyon állatbarát vagy, de kell a szülői támogatás, ellenőrzés és példamutatás. Matek órán sem úgy indul, hogy na itt az új tananyag hajrá, 10 perc és dolgozat. Nem a felnőttek megmutatják, hogy kell, elmagyarázzák, leellenőrzik a munkád, majd utána jön a próbatétel a dolgozat, gondolom ezt te és apukád is belátja és végiggondoljátok. A kutya egy élet, nem lehet vele játszani. Apukádnak nagyon felelősségteljesnek kell lennie, hogy megértse mikor, mit és mennyit bízhat rád a kutyából korodnak megfelelően.

Először olvass el úgy 6-7 kutyás könyvet és keress 3-4 kutyás oldalt, blogot és bogarázd át. Utána ha már tudod te mit vársz el a kutyától (úgy tűnik ez a fele határozottan megvan bár nem az igazi) akkor azzal is legyél tisztában, hogy az adott fajtáknak mire van szüksége. A szőre ne nagyon hulljon, már egy elég khm. érdekes kitétel, mert a kutyának hullik a szőre és pont, hozzá tartozik, meg a porszívózás és felmosások drasztikus megemelkedése. Persze vannak, olyan fajták akikre ez kevésbé jellemző, de több mint butaság szépen fogalmazva, hogy ezzel a feltétellel indítasz egy 15 évig társad lesz választásnál. A van rá esélye, hogy kimenjen nem igazán értelmezhető. Ha kinti-benti kutyát akartok akkor a hypoallergén fajták nem lesznek jók, ha a kerti résszel, arra akarsz utalni, hogy így kerülitek ki a sétákat, akkor nagyon rossz úton jártok. Ha nem ezekre gondolsz, akkor meg felesleges információ. A ragaszkodás, hűség a kutyák sajátja, amit a nevelés és a vele való jó bánásmód és foglalkozás tovább erősít. Az ára biztosan 100 ezer ft felett lesz ha fajtatiszta kölyköt szeretnétek, ha ez túl sok akkor csak a menhely vagy fajtamentés marad, mert szaporítótól 100 ok miatt nem veszünk. (Olvass utána miért.) És végre megjött egy értelmes kitétel a mozgásigény ( meg a méret is az volt). Na ez már sokkal jobb hozzáállás, ezt tegyétek előre, a többi harmadrangú szempont.

2015. ápr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
yorki
2015. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen hosszú választ írtál. A korom 16. És az egyedül nevelésen nem egészen azt akartam érteni, hogy teljesen egyedül, csak anyukámék nem nagyon akarnak helyettem sétáltatni, meg etetni meg ilyenek. Persze ők is foglalkoznának vele. Mert mind a ketten értenek a kutyákhoz. Természetesen azalatt, hogy van kertünk nem arra akartam célozni, hogy így megúszhatom a sétáltatást. Ezzel tisztában vagyok, hogy nem elég neki. Az már tudatosult bennem, hogy ez nem egy olcsó mulatság. Sőt. Még olyan kérdésem lenne, hogy a menhelyen lehetséges olyan kutyát örökbefogadni, aki még nem érte el az egy éves kort, és már szobatiszta?

2015. ápr. 10. 13:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt nézzél körül nagyon szép kutyik vannak és egy csomó kölyök vár gazdira :)

2015. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves Shacrament!

Nagyon nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm. Nagyon sokat segítettél vele.

2015. ápr. 10. 14:52
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nincs elképzelésed a fajtát illetően, akkor én mindenképp azt ajánlom, hogy nézz körül pár menhelyen, rengeteg aranyos kistesű kutyus van amik megfelelnének neked (kölykök is!).
2015. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Lehet elmegyek pár helyre a közeljövőben. :)
2015. ápr. 10. 15:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Menhely!!!!!

Amugy a kortol nem fugg csak a felelossegtudatrol... (en 13 vagyok)

2015. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!