Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy vadászkutyát nehezebb...

Egy vadászkutyát nehezebb behívásra tanítani?

Figyelt kérdés
6 éves kutyus, vérbeli vadász csak a szagok érdeklik. Ha vmit megérez se lát se hall. Nehezebb őket behívásra tanítani? Vagy ez csak butaság? Köszi a válaszokat.
2010. febr. 19. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem butaság, bennük van az ösztön, hogy menni kell a szag után, olyankor se nem lát a kutya se nem hall! Nekem beagle kutyám van, és a behívást nehezen tanulta meg. Nehéz, de nem lehetetlen! De egy 6 éves kutyát már macerásabb lesz betanítani erre. Ezt még kölyökkorban kellett volna!
2010. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom a "se lát, se hall"-t már te is írtad:-)
2010. febr. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Igen kölyökkorában kellett volna de akkor még nem nagyon konyítottam a kutyusokhoz (csak azt hittem). :D Am visszajön általában de mégsem 100% h mindig visszajönne és félek h eltűnik egyszer. :(
2010. febr. 19. 19:10
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen, az előfordulhat, hogy nem mindig jön vissza. Szerintem séta közben elég ha flexi pórázon viszed, az ad elég mozgáslehetőséget a kutyának. És nem kell félned, hogy elcsavarog! Mondjuk azt nem tudom, hogy milyen fajta kutyusod van. De séta közben nagyobb teret tud bejárni a flexi pórázzal. A kapunyitáskor gondolom a kutya lesben áll, úgyhogy figyelni kell rá nagyon. Ezt én is tapasztalatból írom!:-) A felesleges energiáját meg lekötöd sok játékkal a séta után, és a kutya is megnyugszik. Tudom, hogy nehéz egy vadászkutyussal, de azért imádni valóak!:-D
2010. febr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Épp ma reggel voltunk kint az erdőben, hát rendesen megkergették a fácánokat és a nyulakat :) De ha hívom őket, visszajönnek, csak aztán rögtön mennének újra. Persze ha épp az orra előtt repül a fácán, akkor én se tudom visszahívni, de ezért nem is út mellett vagy veszélyes területen sétálunk. Ha olyan helyen megyünk, ahol autó is jöhet, és nyulak is vannak, ott pórázra teszem őket.
2010. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Panelben lakunk szóval a kapunyitással nincs gond. :D A flexit azért nem szeretem mert össze vissza kerülget mindent és beleakadunk bármibe, meg jobban is szereti ha elengedem :)
2010. febr. 20. 14:43
 7/8 A kérdező kommentje:
Jah és amúgy Spániel :)
2010. febr. 20. 14:44
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Kutyaiskola! 6 éves kutyával már nehezebb, de nem reménytelen.
2010. febr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!