Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vadászkutyát hagyni kell séta...

Vadászkutyát hagyni kell séta közben szimatolni?

Figyelt kérdés
Magyar vizslával lehet úgy sétálni, hogy rám figyel? Séta közben folyamatosan földön van a feje, mivel vadászkutya. Így mindig arra megy amerre akar, mert én úgy gondolom, hogyha nem hagyom szaglászni, akkor felesleges a séta, mert a kutya nem élvezi. Mit gondoltok erről?
2011. máj. 22. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Minden kutyát hagyni kell szimatolni, nem csak a vadászkutyát. Ha vadászatra - hajtásra is akarod használni, akkor az alap parancsokat tanítsd meg és utána hagyd menni, különben "rövid" lesz.
2011. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kinek milyen lehetőségei vannak. Amikor pórázon sétáltatom a kutyámat, akkor nem szimatolhat, nem pisilhet, nem kakilhat. Ezekre a tevékenységekre van lehetősége a városon kívül amikor szabadon van. Akinek erre nincs módja, annál érthető, hogy megengedi ezeket a kutyájának pórázon is.
2011. máj. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miért sétálsz? Ez a fő kérdés szerintem. Én külön szoktam választani a tanulást és a szórakozást. Szerintem ha csak azért mentek ki sétálni, hogy a kutya elvégezze a dolgát, megszabaduljon a fölös energiáitól, akkor felesleges arra kényszeríteni, hogy folyton rád figyeljen. Persze, hogy ne húzzon az alap, de nálam amúgy ilyenkor a kutya ott szaglászik, ahol akar, ott lassítunk,a hol ő akar, stb. Hiszen a séta érte van és nem értem. Viszont ha tanulunk, vagy mondjuk együtt megyünk valahová, akkor nincs szaglászás, akkor sietünk - erre való a lábhoz meg az igazodj parancs - de ha nem ezért sétálunk, csak szórakozásból vagy napi rutinból, akkor felesleges. Én amúgy nem szeretem 5 percnél tovább teljes fegyelemben/figyelemben tartani a kutyát, az számára is megerőltető na meg nem szórakozás - neki sem és nekem sem.
2011. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ha azt szeretnéd, hogy rád figyeljen akkor persze ne hagyd szaglászni csak így lehet elérni, hogy melletted haladjon és hallgasson is rád, elfogadjon vezetőjeként-ettől még használja az orrát és szimatol de nem csak a szagokban merül el...fontos számára a "hírek olvasása" is ezt a periódust te jelöld ki a séták ideje alatt (...ha őt hagyod dönteni mindig akkor természetes, hogy figyelmenkívül hagy téged és nem te sétáltatod a kutyát hanem fordítva ami sok viselkedészavart alapozhat meg a jövőben)

ha így teszel következetesen mindenki jóljár és mindenki élvezi a sétát

2011. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!