Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítása...

Kan kutya ivartalanítása hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Mennyi idős kortól lehet minimum ? Hány napot kell bent töltenie a kórházban ? Az ivari jegyei teljesen eltűnnek ? Értem ez alatt a kanokra jellemző markáns, erős fejet, és testalkatot ? Mennyibe kerül az ivartalanítás ?

2015. ápr. 10. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ivarjegyei ha már megvannak, akkor nem tűnnek el, csak ha túl korán van elvégezve a műtét, akkor ki sem alakulnak.

A kórházban csak egy napot kell tölteni, pontosabban maga a műtét csak kb. negyed óra. Van olyan hely, ahol csak teljesen éber állapotban adják ki, ez még pár órát igénybe vesz, míg magához tér. De olyan is van, ahol rögtön, még altatva hazaviheted. Én az előbbit javaslom, legyen csak orvosi felügyelet alatt, míg az altató hatása tart.

Hogy mennyibe kerül, az állatorvostól és a kutya súlyától is függ (súlyra adagolják az altatószert). 5-20 ezer között átlagosan.

A mennyi idős kortól kérdésben is megoszlanak a vélemények. Én megvárnám, míg ivarérett lesz, és teljesen kifejlődött (1-másfél éves kor).

2015. ápr. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát !
2015. ápr. 11. 09:53
 3/3 anonim ***** válasza:
MIvel azt kérdezted, hogy zajlik, leírom. Elkábítják a kutyát. Fertőtlenítik, felvágják a herezacskót. Kiveszik a heréket, összevarrják a herezacskót, és kész is. Van, ahol a zacskót is eltávolítják.
2015. ápr. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!