Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtiszta és fajtatiszta. Mi...

Fajtiszta és fajtatiszta. Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már sokan kérdeztétek, de én is kíváncsi vagyok. :)

2015. ápr. 10. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A faj az az állatfajra utal. Olyan, hogy nem FAJtiszta állat nemigen van, mivel a faj az maga a kutya, macska, hörcsög vagy bármi. A fajta az ezen belül lévű fajták, avagy nevezzük úgy hogy "típusok". Ennyi a külömbség :)
2015. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
fajtisztát azok írnak, akiknek gondot jelent egy plusz "ta" leírása/kimodnása
2015. ápr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az öszvér nem fajtiszta. mert ő ugye ló is meg szamár is.

de a kutya fajtiszta. ezen belül vannak a fajták. pl boxer, vizsla, tacskó, foxterrier... stb. ezek keverékei nem fajtatiszták, de fajtiszták (mert hát mind kutya).

2015. ápr. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Magyarán: a fajtiszta kifejezés helytelen. Az összes létező házikutya (Canis familiaris) ugyanabba a biológiai fajba tartozik, még ha küllemükben, megjelenésükben igenjelentős eltérései vannak. A speciális tulajdonságok megtartása érdekében gondos tenyésztéssel létrejött fajták rendelkeznek bizonyos meghatározott ismérvekkel, jegyekkel, amelyek megtartása érdekében csak ismert származású és az adott fajtára leírt jegyekkel rendelkező egyedeket szabad továbbtenyészteni. Ennek hivatalos igazolására szolgál az u.n. törzskönyv, a fajtatiszta egyedek származása így nyomon követhető és ezek az egyedek az adott fajtára jellemző jegyeket hordozzák és tovább örökítik.
2015. ápr. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igazság szerint ez csak az utóbbi években jött be, hogy "fajtatiszta"


Régen a fajtiszta szót használták az emberek, csak összetéveszthető volt a két jelentése.

1.biológiai faj

2.mai fajta értelemben is használták.


Ezért kitalálták, hogy legyen egy újabb fogalom, a fajtatiszta. Ez egy fajon belül (kutya, ló, akármi) a különböző fajták tisztaságára utal, pl uszkár, shagia arab ló, stb.


De igazság szerint, ha a fajtiszta szót használod, akkor is mindenki megérti, hogy mire gondolsz. Úgysem ez a leggyakoribb szó, amit egy ember kiejt a száján. Nem lesz belőle semmi probléma. Hacsak nem egy olyan ember előtt mondod, akinek "szívügye", hogy rögtön kijavítson.

2015. ápr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mai értelemben nem fajtiszta állat pl a liger, tigon, öszvér.
2015. ápr. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is valahogy így tudom. :)
2015. ápr. 11. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!