Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Német Dog/Dán Dog fajta...

Egy Német Dog/Dán Dog fajta kutya mennyibe kerül havonta kb? És mennyi a mozgásigénye?

Figyelt kérdés

Mármint az etetés, állatorvos stb,. mennyibe kerül?

És mennyi időt igényel?


2015. ápr. 11. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Egy biztos: Olyan,hogy dán dog nem létezik. Német dog van.
2015. ápr. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is mindig ilyen kutyát szerettem volna de a sok negatívum miatt lemondtam róla. Kb 6 év az átlagéletkoruk, vigyázni kell hogy nehogy túlmozogja magát és a mérete miatt különösen fontos hogy jól nevelt legyen. Viszont csodálatos fajta, én azt mondanám olyan 20-30 ezer az etetése plusz az orvosi költségek. Ez az első fél évben elég sok de később évi egy oltás elég az már nem vészes. De nála ha baj van akkor nagyon drága a kezelés ezért egy érdemes félretenni vészhelyzetre. Bocsi tudom, hogy csak a kajáról kérdeztél de remélem nem gond, hogy másról is leírtam a véleményemet. Én magyar vizslát választottam, hasonló jellem csak többet mozog és tovább él. Imádom. :)
2015. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Amúgy az első válaszolónak írom, hogy attól még hogy te nem fogadod el ezt a megnevezést még létezik a dán dog mint is.

A wikipédia egy részlete:

Főleg a német, és dán tenyésztők között alakult ki heves vita, így a világ elé két néven jutott el: német vagy dán dog. Mindkét név alatt ugyanazt a fajtát értjük, de a hivatalos FCI-elnevezése: Deutsche Dogge, vagyis német dog. Érdekes, hogy angol nyelvterületen ma is Great Dane (a nagy dán) néven ismerik.

2015. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!