Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okozhat ez diszpláziát az 5...

Okozhat ez diszpláziát az 5 hónapos nagytestű kutyámnál?

Figyelt kérdés

El kellett utaznom külföldre és a testvéremre bíztam a kiállítási minőségű tenyésztésre vásárol 5 hónapos szuka újfoundlandit. Ő pedig elvitte magával 1x 6 km sétára az erdőbe. Nagyon mérges vagyok rá és leordítottam őt. Szerintem rengeteg volt az a 6 km. Állítása szerint nem volt elfáradva szívesen sétált és ő ment elöl.


Lehet diszpláziás? ( Josera tápot kap és Glyco Flex GF 600-at)


2015. ápr. 12. 17:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Tök nyóc, hogy mennyibe került a kutya. Ha 1 m euro, akkor is "csak" egy kutya. Egy állat, akinek igényei vannak. Ne adj isten, szeret sétálni, futkározni, erre-arra felugrálni! Játszani más kutyákkal (Ugye, játszhat más kutyákkal???), akikkel eszetlenkedik.

Ha ezt nem tudod elfogadni, hogy a kutya nem egy tárgy, amit vitrinbe kell zárni, akkor sajnos nem kellett volna ennyi pénzt kiadni érte.

Nem lesz így jó élete melletted.

Gondold át, jó?

A felelős állattartásban az is benne van, hogy hagyom élni a kutyám, akkor is, ha drága volt (Bocs, de ki nem szarja le??? Másnak a menhelyi kutyája pont annyit ér, mint neked a horror összegű ebed.).

2015. ápr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

1 Én is leszarlak téged meg a véleményed!

2 Irigykedsz

3 Igen játszhat más kutyákkal

4 Sétáltatva van minden nap 1 kilométert de nem 6-ot!!!

5 Az bőven elég neki mivel utána kidől és alszik mind a bunda.

2015. ápr. 14. 09:07
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha tenyésztésre vásároltál kutyát,akkor nem itt kell kérdezősködnöd, ahol bárki bármilyen ismerettel írogat választ egy kérdésre, hanem belemélyedsz a neten a fajtád tenyésztési bugyraiba. Netán kapcsolatot keresel tenyésztővel, aki lényegesen többet tud segíteni neked, mint itt bárki.
2015. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Öööö...

Miért is van okom irigykedni?


Látom, elég nehezen jut el az agyadig, hogy nem a pénz számít.

Na, lényeg a lényeg: sok egészséget a kutyusnak, te meg nyugodj le és bánj vele (mentálisan) egészségesen. :)

2015. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egy teljes kilometert setal naponta? Huha, remelem, nem erolteti meg magat tulsagosan. -.-'
2015. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egyebkent ha 6 km-tol valoban diszplaziat kap, akkor felmerul a kerdes, hogy mi a fenenek egy ilyen eletkeptelen fajtat tovabbtenyeszteni? Mellesleg a keves mozgas is art, nem csak a tul sok.
2015. ápr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem a 4 kilós spiccem sétál naponta 6-7 kilómétert, sot van hogy tobbet. Semmi baja nincs élvezi nagyon, szerintem a tiédnek se lesz baja. :)
2015. ápr. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!