Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetestöl lehet megfürdetn...

Hány hetestöl lehet megfürdetni egy yorkshire terrier kiskutyát?

Figyelt kérdés
az én yorkim 8 hetes és ma elvittem sétáltatni és tiszta kosz lett... lehet már fürdetni öt?
2015. ápr. 12. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Lehet, de szárítsd meg a bundáját
2015. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
13%
8 hetesen még sétáltatni sem szabadott volna, hiszen 12 hetes koráig az anya mellett a helye, és az összes kötelező oltásokat sem kapta még meg. Fürdetni meg pláne nem szabadna ennyi idősen.
2015. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Meleg vízzel és samponnal igen. Jól ki kell öblíteni a sampont a bundájából, mert irritálhatja a samponmaradék a bőrét. de ne legyen se túl meleg, se túl hideg. Este fürdesd. És fürdés után már ne engedd ki a szabadba, mert megfázik. Törölközővel takard be.
2015. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
8 hetes kortól választható le, nem tudom, miről beszél a második. Sétáltatni valóban nem szabad, annyira időre viszont leviheted, míg gyorsan pisil és kakil. Ne fürdesd meg, legfeljebb meleg vizes törülközővel törölgesd át, és alaposan szárítsd meg.
2015. ápr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
de már az elsö oltást megkapta... akkor el lehet vinni sétáltatni?
2015. ápr. 12. 20:00
 6/10 anonim ***** válasza:
17%
El lehet vinni sétálni. Ilyenkor ha a természetben születik, akkor az anyakutya már elviszi magával a kölyköket.
2015. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet elvinni! Csak annyi időre vidd el, míg pisil meg kakil. Egyébként már két oltása kéne, hogy legyen... de ezeket az állatorvosnak meg a tenyésztőnek el kellett volna mondania. 12 hetes korban viheted nagyobb sétára, addig csak annyi időre vidd le, míg a szobatisztaságot megszokja.
2015. ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
és már nem lesz semmi baja?
2015. ápr. 12. 20:04
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
Reménykedj benne, hogy nem kapott el semmit az utcán. Amíg nincs meg a teljes oltási programja, addig nem elég erős az immunrendszere, ezért ne engedd, hogy más kutyákkal találkozzon és ne vidd olyan helyre, ahova más kutyák járnak a dolgukat végezni. Bocs, de el nem tudom képzelni, hogy ezt az állatorvos nem mondta el pontosan. Ha még nem voltatok, akkor nagyon sürgősen vidd el, és beszéljétek meg az oltási programot.
2015. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, csak még ilyenkor ne engedd össze más idegen kutyákkal. Kutyafuttatóba ne vidd be egyelőre, mert ott nagyobb a fertőzési faktor szerintem, mivel oda sok kutya jár be kakálni. Amikor sétáltatod, ne engedd, hogy beleszagoljon pisibe, kakiba. Én így tettem a kicsi kutyámmal és nem kapott el semmit.
2015. ápr. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!