Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem olyan népszerű a...

Miért nem olyan népszerű a cavalier king charles spániel amikor sokkal jobb mint a yorkshire terrier és társai?

Figyelt kérdés

Mostanában mindenhol csak yorkikról, bichonokról, máltaikról meg borderról lehet hallani. Nem értem hogy miért. Nekem cavim van és ennél jobb fajtát el sem tudnék képzelni. Okos, szép, ragaszkodó, soha semmi probléma nem volt vele. Ellenben a yorkis/bichonos ismerősöktől sok panaszt hallok. Olyanokat hogy a kutya barátságtalan, harapós, nem tanulékony, utálja a gyerekeket, túl hiperaktív vagy rombol. Cavalierestől ilyeneket még sohasem hallottam. Mindenkinek tökéletes társ. Szereti a nagycsaládokat, de akár egy idős embernek is remek választás. Türelmes, kedves. Lehet egy egész nap a kanapén szundító öleb vagy egy udvaron tartott, nagyokat túrázó eb.

De akkor miért ilyen népszerűtlen?



2015. ápr. 11. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Én így vagyok a mopszommal. Ugyan olyan mint a te spánieled. Néhány ismerősömnek yorkshirre van és tényleg harapnak, nem szeretnek mindenkit stb.

Ez egy divat kutya.

2015. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Véleményem szerint addig kell örülni, amíg ilyen "népszerűtlen". Valójában most sem az, mert azok az emberek, akik tudják milyen kutyára van szükségük, előszeretettel választják a cavaliereket, az már más kérdés, hogy a nagy buta tömegek előtt még felfedezetlen a fajta. Az a népszerűség, amiről te beszélsz, nem tenne jót a fajtának. Ha minden második mami pórázának végén egy cavalier csüngne, az tönkretenné a fajtát, mint ahogy a yorkik és bichonok is tönkrementek az utóbbi években. Divatkutyák lettek, a tudatlan emberek azért vették meg őket, mert nézd jaj de édes, picike, kis helyen elfér, tatyiba lehet rakni, és a szomszéd juliskának is ilyen van, meg láttam a múltkor egy filmben, hogy mennyi trükköt tudott. Minden hozzá nem értő szaporító elkezdte fialtatni a beteges, ideggyenge, rosz génállománnyal bíró kis vakarékjait, és halomra adta el a törzskönyv nélküli fajtajellegű keverékeket, ki tudja milyen egészségügyi állapotban. Ez szétcseszte a fajtát, gondolj bele, hogy az emberek hány százaléka fog megbízható helyről, tenyésztőtől, törzskönyves kutyát venni, mikor a szaporítók 20-30 ezrekért hozzádvágnak egy kölyköt. Rettentő kevesen. Hiába megy a harc a szaporítók ellen, nem eredményes, mert itt a vásárló tömegek hozzáállását kéne gyökeresen megváltoztatni, és most találd ki hogy vennél rá egy smucig magyart, hogy 20ezres kutya helyett 120ezreset vegyen házikedvencnek. Persze, aki megteheti, támogatja a tenyésztőket, de szaporítók mindig voltak, vannak, és lesznek is, hacsak a magyar kormány nem hoz végre néhány értelmes jogszabályt az állategészségüggyel kapcsolatban. Szóval én a helyedben örülnék, hogy a kutyusod fajtája nem népszerű ilyen szinten, különleges kutyusod van :)

És személy szerint én is nagyon imádom a fajtát, ha családot alapítok, biztos vagyok benne, hogy egy nagykutya mellett ott fog flangálni egy kis cavalier :D

2015. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk nagymamámnak volt egy nagyon okos, értelmes keverék kutyája. Kint laktak falunk a papával, állatokkal. Papám meghalt, 1 hónap múlva a kutya is utána ment. Mamát beköltöztettük a városba egy lakásba, hogy mégiscsak rá tudunk nézni könnyebben... viszont szeretett volna kutyát. Nem divatból (mindez 7 éve volt, akkor még nem is volt akkora divat) egy yorkit kapott tőlünk. Nem olxről vett 20 ezres yorkit, ezt a kutyát párom németországból hozta be, papírral, minőségi kennelből. A picike 7 éve a legtökéletesebb barátja mamámnak, mindenhova, még a wc-be is kíséri, szomszédjában pici gyerekek, velük játszik, mindenkivel igazi kis tündér, csak imádni lehet. Ezekkel a kutyákkal nem lenne semmi gond, ha valóban, nem agyon vissza lenne szaporítva, minden kis plázalány álma ez lenne, a minőségi kutyák nem agresszívek, nem hiperaktívak, azok is igazi társak lehetnek, csak tényleg oda kéne figyelni, hogy mit vesz az ember. Én szeretem a yorkit, de az igazi yorkit, nem az általad leírt selejteket. Mondom ezt úgy, hogy nekem egy cavalierem, egy borderem, egy labradorom és egy malim van, mindegyik minőségi helyről (egyik sem magyar kutya), mindegyik tökéletes társ, mindegyik, a yorki is ugyanúgy tanítható, értelmes, okos kutyák, én mindet szeretem. De mondom mégegyszer, csak és kizárólag az, amelyik gondosan lett kitenyésztve, a fajtajellegűeket vásárlókat inkább zavarnám be menhelyre, azzal legalább életet menthetnek, hamár a minőségit b*****k megfizetni. Bishonnal nem volt tapasztalatom még.
2015. ápr. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Platypus ***** válasza:
90%
A problémák, amiket látsz, nem fajtajellegek. Egyszerűen ez a "normális" reakciója minden olyan kutyának, ami kutyaneveléshez totálisan nem értő és nem is próbálkozó gazda kezébe kerül. Amiket leírsz, mind dominanciagond vagy kényszerviselkedés, amit a gazda hibás hozzáállása vagy éppen az inger/mozgáshiány vált ki. Szerintem egy Cavalier is meghülyülne, ha egyetlen igényét sem vennék figyelembe és teljesen rosszul kommunikálnának vele. Épp csak mivel nem divatos fajta, a hülyék még nem fedezték fel.
2015. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó 3 válaszban minden benne van. Nagyon jó kutyák voltak ők is kezdetben, ezért is ekkora a népszerűségük (meg a kis termetük miatt bármekkora lakásba ideálisak lehetnek) míg végül a felelőtlen szaporítás tönkre nem tette őket. Sok szaporítós bichon, yorki van. Ha felkapott lenne a cavalier, akkor neki is valószínűleg ugyenez lenne a sorsa.


Egyébként a bichonoknak alapból pont nagyon jó természetűeknek kellene lenni, hiszen társasági kutyáknak lettek kitenyésztve, azaz okos, kedves, szórakoztató, mindenféle körülményekhez alkalmazkodó, bárhová magunkkal vihető, barátságos társaságot adó kutyák kellene legyenek.


Mi jó tenyészetből vettünk egy havaneset (nem divatból) és tüneményes kiskutya. Semmi ideggyengeség, az ottani kutyák mind nagyon jó természetűek. Az egész családnak öröme telik benne és mindenki olvadozik tőle, hogy milyen jófej, aranyos, szépséges kutya.

2015. ápr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

amerikában az elsö 5 legnépszerub fajtába van

(de magyarországon is egyre többet látni)

2015. júl. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!