Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az akitámnak könnyezik a...

Az akitámnak könnyezik a szeme és bebarnult a szeme körül. Esetleg volt valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés

A doki azt mondta minden kutyának barna a szeme csak mivel fehér ezért jobban látszik neki, de más kutyának én nem láttam. Egy tenyésztő azt mondta könnyfestést kell csinálni de az orvos azt mondta nem szükséges, meg csak a bacik táplálkoznak a könnyével és attól barna. Kaptunk egy szemcseppet meg borsavval kell törölgetni a szeme körül.

Én látom, hogy túlságosan folyik a könnye és szerintem ez nem normális dolog. Meg néha kaparja is. Ha valakinek volt hasonló panasza és megosztaná velem azt megköszönném.



2015. ápr. 12. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha piszkálja is, akkor vidd el szemész szakorvoshoz.

Fehér szemkörnyékű kutyán valóban a könnyben lévő ásványi anyagok elszínezik a szőrt. Erre vannak használható szemkörnyék ápoló szerek is.

2015. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lehet, hogy allergia miatt könnyezik. Amúgy számtalan fehér kutyánál bebarnul a szőr, ha folyamatosan nedves. Begombásodik szerintem.
2015. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 15. 18:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez akitáknál elég gyakori probléma, örökletes szemfolyásról van szó. Személy szerint nem találkoztam még vele csak hallottam róla.
2015. ápr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!