Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasuliban miért ugat és...

Kutyasuliban miért ugat és ugrik rá a kutyám minden mellette elhaladó kutyára? Találkozott valaki hasonló magatartással? Van valakinek tapasztalata ebben?

Figyelt kérdés
Kiskorától szocializált, rendszeresen sétáltatott, rengeteg kutyával ismerkedett és barátkozott.Mindig barátságosan viselkedett, behívható fegyelmezett. Soha még rá se mordult egy kutyára sem.(életkortól és fajtától függetlenül) Most 11 hónapos két alkalommal voltunk, most kezdtük a sulit. Minden kutyára rá akar ugrani, csunyán ugat, széttépi a kezemet.Az órán a feladatokat el tudjuk végezni, de folyton résen kell lennem, mert állandóan a környezetét figyeli.Az oktató szerint nem tudja hová tegye azt a szituációt, meg magát, meg ezt az egész új helyzetet. Szerinte ez normalizálódik,abszolút problémamentes a kutya. Mondanom se kell, hogy nagyon ciki, jelenleg enyém az egyetlen kutya, aki így viselkedik.

2014. okt. 26. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy iskolában semmi sem ciki. Majd megszokja az iskola területét, az ott mozgó kutyákat, elhagyja. Gondolom, kaptál tanácsot, hogyan reagálj, amikor ugrál és ugat a másik kutyára.
2014. okt. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, kaptam.Megmutatták, hogy a fegyelmező nyakörvvel hogyan előzzem meg a kitöréseit,valamint hogyan zökkentsem ki, ha látom, hogy figyel és készül valamire.Tulajdonképpen mondhatni sikerrel is, csak épp a kezem bánja...épp jegelem.
2014. okt. 26. 15:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam ez az utcán volt rendszeres, az addig kutyaimádó kutyám egy agresszív köcsöggé vált. Bár ő soha nem harapta meg a kezemet. Ha megteszi, hiába menhelyes kutya, nem lett volna köszönet abban amit kapott volna.


Szóval nálunk ez utcán volt. Kamaszodott, a tiéd is kamaszodik. A legtöbbet az segített, hogy ÉN lesz.artam a másik kutyát, nem lassítottam, nem ráncigáltam, ha kiugrott még az ugrásnál visszahúztam és mondtam, hogy NEM és séta volt tovább. Ha szépen jött mellettem és nem ugrott ki, utána nagyon megdicsértem.


Nagy ívben kerültük a másik kutyákat, idővel csökkentettük a távot, most már 1 méterre is elmehet tőle egy és nem ugat.


Mi az a fegyelmező nyakörv? Fojtó?


Vidd sokat kutyák közé, sulin kívül is. Parkok, kutyafuttatók.

2014. okt. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és ha nem titok milyen suliba jársz? :)
2014. okt. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A fegyelmező nyakörv az én elnevezésem.Amugy folyto a hivatalos neve.Mert ügye nem az a cél h.folytsuk,hanem az h.a rántással észhez téritsük,vagyis fegyelmezzük.

Valahogy hasonlóképpen jarok el,mint ahogy te is leírod.Az az erdekes,hogy ha parkokban sétáltunk póráz nélkül,akkor sose keveredett konfliktus helyzetbe.Egyszerűen nem értem.Amugy igyekszem vele,mert egy áldott kedved,nyugodt kutya.Csak tudod ez a bisszarántásos dolog baromira leépít engem fizikailag.Inkabb ne is kérdezd a kutyám paramétereit se.A suliról nem tudom nyilatkozhatok.e.Megbizom bennük.Az ott tanuló csoportokon latszik,hogy hozzáértők tréningezik.Fegyelmezett es ügyes minden oda járó eb.

Amugy a te kutyád kb.mennyi idős korában nyugodott le?

2014. okt. 26. 22:32
 6/9 A kérdező kommentje:
Elnézést az elírásokért.Telefonról szenvedek...
2014. okt. 26. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:

A kutyád minden bizonnyal próbára tesz, hogy hát akkor ő kicsit irányíthassa a helyzetet..

Nyilván az is benne van a dologban, hogy izgatott, a sok embertől, kutyától az új helytől..

A fojtó lánc jó arra hogy korrigáld. Ezek szerint nem tükör-iskolába jársz vele .. ;) Nem is baj, végre valaki ;)

2014. okt. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Megértem, ha kiveszi az energiáidat a visszarántósdi. Nekem csak 15 kilós a kutyám, de csupa izom, az első hónapban úgy kirángatta a karomat hogy sírtam volna legszívesebben, bár hozzáteszem én egy kicsi nő vagyok :D 1 évesen került hozzám, most lesz 2 éves és még néha elég szeleburdi és nem tökéletes, de rá sem lehet ismerni.


Én a fojtót kidobtam a francba, csak rontott a helyzeten, bár egy nagy kutyát tényleg nehéz sima nyakörvvel visszafogni... Bár nekem gyanús, hogy nála is azért olaj a tűzre, ha egy nagyon izgatott kutyát nekiáll az ember korrigálgatni nem biztos hogy sikerrel jár. Inkább arra kéne fektetni a hangsúlyt, hogy az "áldott jó, kedves, nyugodt kutya" énje maradjon meg a suliban is. Ha ehhez harmincszor kell visszalépni a suli bejáratától, akkor harmincszor. A suliba lépés előfeltétele legyen egy bizonyos fokú nyugalom. Biztos te is alapjáraton ideges vagy a viselkedése miatt és ezt sajnos megérzik. Ne érdekeljen mit gondolnak a többiek, hogy ciki, nem ciki, ne foglalkozz vele. Ha nagyon hisztizik mosolyogva elnézést kérsz miatta és kész :)

2014. okt. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindnyájatoknak a hasznos tanácsokat.Kitartó leszek és nem adom fel!
2014. okt. 27. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!