Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hetesek a si-tzu kiskutyáink...

4 hetesek a si-tzu kiskutyáink, de már mennek oda és nyalogatják az anyjuk kajáját. Mit csináljunk, kezdjük el már ilyenkor etetni őket vagy még várjunk, mert már a foguk is kezd nőni?

Figyelt kérdés

Amúgy, ahol el vannak kerítve ott van az anyjuk kajája, vize, stb. Talán vegyük ki onnan?

Köszi a válaszokat.


2010. febr. 20. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Amikor etetitek a szukát, vigyétek ki az elkerített részről. Ennyi...

Biztos nagyon értessz hozzá...

2010. febr. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
4 hetesen már lehet adni nekik fokozatosan a specko indítótápból áztatva(nem tejbe, vízbe!), de ne a mamakutya kajájából mert hasmenésük lesz.
2010. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

4 hetesen elkezdheted már a tápot, áztatva.

Pláne, ha nagyobb az alomszám.

Valószínű, hogy már nem elég a mama teje nekik.

2010. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a shih-tzu kölykeimet 3 hetes koruktól etetem. Erre a legmegfelelőbbek a minőségi (Eukanuba, Trainer, Dog Chow, stb...) tápok, langyos vízbe beáztatva, naponta 2x (reggel-este) kiegészítésként.

6 hetes korukug naponta 2x kapjanak enni áztatva, az anyatej mellé, majd 6 hetes koruktól már adhatod teljesen szárazon is a kölyöktápot, naponta 4 alkalommal. Vizet tegyél mellé!


Nem kell aggódni, hogy nem tudják elrágni, ilyen idős korában egy egészséges kiskutya már a kisebb csontokat is eltudja ropogtatni! A fogaik egészségesek lesznek, szebben alakulnak, és az állkapcsuk is erősödik.


Üdv, egy tenyésztő (nem szaporító)

2010. febr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

És kb. mennyit kell majd nekik adni a tápból?

2010. febr. 20. 12:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor majd nem esznek sokat, egy nagyon kicsi maréknyi kell nekik egyenként, pontosan nem tudom, hogy az mennyi, olyan 20 gramm körül. De teheted egy tálba is, amit kényelmesen körülférnek, és mielőtt odaadod, nyomkodd szét villával.


Ahogy nőnek, úgy növeld az adagot is, a 6. héten körülbelül 40-50 grammot fognak enni szárazon egy etetés alkalmával. Meglátod, mi az igényük. Szar tápot (Pedigree, Friskies) ne vegyél, mert hasmenésük lesz tőle, és fejlődni sem fognak rendesen. Ha nincs pénzed 1000-1500Ft-ot kiadni kilójára, akkor ajánlom a Purina Dog Chowt, ez olyan árban van, mint a Pedigree, és a Friskies, de 100x jobb.

2010. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor? Én minden kiskutyámat 3 hetes korától etettem és nem erőltettem, akkortól volt igénye rá! Fogtam egy nagy kutyatálat, beáztattam a minőségi tápot és elcsámcsogtak rajta. És nem hagytam hogy a szuka megegye a kajájukat vagy ők a szukáét, külön ettek, és sosem hagytam előttük kaját. Nevelési és higéniai szempontból is így jó.
2010. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
42%

Jesszusmaris!

Mi a fenének elletted a szerencsétlent, ha alapvető dolgokkal sem vagy tisztában?

3 hetesen már esznek a kölykök. Meddig szándékoztad kínozni az anyjukat, hogy csak szopjanak?

Feltételezem ezek után, hogy a tenyészszemle meg szűrések és törzskönyv is ismeretlen fogalom számodra.

2010. febr. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!