Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hetes kiskutyáink nagyon...

1 hetes kiskutyáink nagyon szenvednek a hőség miatt, rajtuk hogyan lehet segíteni?

Figyelt kérdés
A házuk árnyékban van, az anyjukat vizezzük, de neki is nagyon melege van.
2011. júl. 9. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:

esetleg garázsba , vagy pincébe bevinni őket?:S vagy egy ventillátor?

habár igazat megvallva én nem nagyon tudom, hogy mi a teendő ilyenkor, csak tippeket adok :/

2011. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
hűvös, nedves törlőkendő? Vagy rokonomék olyat csináltak, hogy hűvös vízzel töltöttek meg egy üveget, letakarták vékony lepedővel vagy valamivel, és mellé fektették a kutyust.
2011. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kiskutyáknak minimum 24 fokban kell lenniük de inkább több 37 fokig simán jó nekik itt a gond inkább az, hogy a házban bennreked a levegő, a bennlévő levegő hamar felmelegszik és kicsi az oxigén tartalma. Pont ez az egyik oka amiért nem szabadna főleg nyáron házban ellenie a kutyának (valójában soha és kéne neki egy elletőláda). Ennél még a földbe ásott lyuk is jobb lenne...
2011. júl. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nem a házban ellett hanem kutyaházban ha jól értelmeztem.
2011. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyaházra gondoltam igen. A kutyaház légtere nagyon kicsi, pont az a lényege, hogy felmelegedjen amivel nincs gond de a levegő is bennreked és nehezen cserélődik. a kiskutyák az első 1 hétben nemképesek szabályozni a testhőmérsékletüket éppen ezért van szükségük infralámpára sőt ha nagyon hideg van akkor akár a láda alsó fűtését is meg kell oldani. A ládát jól szellőző de nem huzatos helyre kellene felállítani ahol könnyebb a láda belső hőmérsékletét szabályozni.

A kiskutyák jelenleg a meleg levegőt lélegzik be aminek alacsony oxigén tartalma miatt kapkodva vehetik a levegőt, a természet megfogja oldani ha nem rakjátok be őket mondjuk a lakásba előbb vagy utóbb megfulladnak

2011. júl. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hozzáértő tenyésztők eleve úgy időzítenek,hogy ne az év legmelegebb időszakában legyen alom.
2011. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát én hozzáértő tenyésztőnek tartom magam de elképzelésem sincs arról, hogy miképpen képzeled az "időzítést" akkor van az alom ha a szuka tüzel, nem akkor ha én akarom. Egy fedeztetést hónapokra sőt évekre előre eltervezünk nem ritkán lebeszélünk, hogy pl 2011 őszén kivel lesz fedeztetve a szuka. Előre megbeszéljük a kan tulajdonosával, amint betüzel lefoglaljuk a szállást stb.. ha pl a szuka üres marad vagy nem tavasszal hanem ősszel fedeztetjük csúszik az egész tenyésztési programunk amit már évekkel előre sokszor kitalálunk.. volt már nekem almom ami dec 24. én este született de nagy melegben is neveltünk már kicsiket. Az ellető szoba hőmérséklete szabályozható, ugyanúgy ahogy a kennelek belső hőmérséklete...ennyi... nehéz lenne beleszólni, hogy mikor tüzel a szuka
2011. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tavaszi tüzeléskor ezért nem fedeztetnek sokan.
2011. júl. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!