Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fekszik le a kutyám?

Miért nem fekszik le a kutyám?

Figyelt kérdés
A kutyám az állatorvos szerint babéziózis féle kullancs okozta betegséget kapott el. Elszökött 2 hete 2 bernipásztor kutyám és 1 napig tartott amire megtaláltuk őket. Rá pár napra kullancsokat szedtem ki belőlük, az egyikből 4-et a másikból 2-őt. Amelyikből kettőt kiszedtem 4-5 napra rá lebetegedett azonnal vittük orvoshoz, magas láz (40,5fokos) lehangoltság, gyengeség mutatkozott. 3 napja kezelik babézia elleni oltásokkal, lázcsillapítókkal, infúziót is kapott. Néha úgytűnik hogy jobban van azonban a nap nagy részében szinte csak áll a teraszon, nem tudom miért van ez mér nem fekszik le pihenni, áll és csak mereven néz. Az orvos szerint légszomj és nem mer lefeküdni, de én félek hogy valami más lehet a baja, esetleg akinek volt már ilyen problémája ez normális vagy, mit kéne tennem?

2015. ápr. 12. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Beteg állatok gyakran nem mernek lefeküdni, mert félnek, hogy utána nem tudnak felkelni... A babesia miatt igen ramatyul érzik magukat.
2015. ápr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na, de mitől van a légszomj? Nem ártana egy ultrahang,vagy röntgen a tüdőről, szívről, ha nem javul.
2015. ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem kap elég oxigént ilyenkor az agya meg igazából semelyik szerve ilyenkor nem úgy működik ahogy kellene a tüdő is beleértve és azért van légszomj, elmagyarázta az orvos tegnap.

Semmi gond nincs a légcsövével, teljesen normális jelenség ez.

Egyébként ma már jobban van, lassan teljesen felépül. :)

2015. ápr. 14. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta? :)
2021. máj. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!