Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor szűnnek meg a balesetek...

Mikor szűnnek meg a balesetek teljesen és mikor lesz csak egy-két ritka eset?

Figyelt kérdés

Van egy közepes testű lakás kutyusom. Jelenleg 12 hetes és már tudja, hogy pisilnie kint kell(ene). Itt is azt olvastam, hogy szoktatásnál 2-3 óránként kell levinni, ameddig nem végzi el a dolgát. Meddig tart ez a szoktató időszak? Ameddig megérti a lényeget vagy kb. 6 hónapos koráig vagy?

Ha kiviszem sétálni mindig 2-3 percen belül pisil és nagy dolgát már csak kint végzi el.Jelenleg lehetőségem van rá, hogy óránként levigyem ez hol 40 percet hol 1 óra 20 percet jelent. Gyakran előfordul, naponta többször, hogy 20-30 perccel a séta után bepisil. Ha észreveszem, hogy bent pisil, kikap ha nem látom, akkor nem szólok neki csak takarítok. Éjjel még felkelek sétáltatni egy kört (éjfél és 4-5 között nincs séta) de volt már, hogy kibírt 6 órát is. (Orvos(ok) látták már, és egészséges.)



2015. ápr. 13. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad leszidni, akkor sem, ha rajtakapod. Ha mar megertette a lenyeget, kezdheted fokozatosan egyre tovabb ritkitani a setakat, 6 honaposan mar nem kell 2 orankent vinni,de te majd ugyis latod.
2015. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne kapjon ki, semmi érelme. Nem azért pisil be, hogy kicsesszen veled, hanem mert nem tud még erre odafigyelni a nap 24 órájában. Legyél türelmes, nagyon kicsi még a kutya.
2015. ápr. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A "kikapás" igazából egy kizökkentő, megszakító hang,kiáltás amivel időt nyerek, hogy felvegyem a cipőm és kiszaladjak vele. Nem verem vagy ilyesmi. Mondjuk nehezen hiszem el, hogy kint pisilt és utána 10-20-30 perccel később megint kell neki.

Nem várok tőle túl sokat úgy érzem, 40 perc max. 1 óra 20 percet kell neki kibírni. Felkelés, minden evés után, ébredés után, játék és tanulás után és lefekvés előtt, hajnalban kiviszem.

Szóval kb. mikortól ritkíthatom a sétákat? Mert én már az itt emlegetett 2-3 órás séta közöktől is boldog lennék.

2015. ápr. 13. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Ahogy kibírja a kutya a ritkább sétákat, ritkíts. Ez nem verseny, majd alakul magától, nyugalom.

Legközelebb meg ha ennyire zavar ez a dolog, vegyél magadhoz idősebb kutyát, ne ragaszkodj a kölyökhöz, mert bizony a több hónapos bepisilés-kakilás benne van a csomagban, ha tetszik, ha nem.

2015. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha ígyis-úgyis bepisil, akkor simán csak ritkítsd 2-3 órára a sétát. Még az is lehet, hogy a sok sétától van a baj, ha felpörgeti magát, és beindul a kiválasztása. De akárhogyan is, teljesen normális, hogy vannak balesetek, hát csak 3 hónapos a kutya.
2015. ápr. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akumi elég régi válaszolgató vagy ahhoz, hogy mindenben a legrosszabbat lásd.

Pusztán azért kérdeztem, mert helyesen akarom nevelni, és azt szeretném, hogy megfelelően fejlődjön, nem akarom sem túl kemény sem túl gyenge kézzel fogni. A kérdésem azért volt nekem fontos, hogy tudjam melyik irány a "helyes", merre kellene lassan haladnom vele.

Egy szóval nem mondtam, hogy idegesít vagy hogy problémázok azon, hogy bepisil. Tisztában vagyok vele, hogy kicsi kölyök, de attól még azt is tudnom kell, hogy nem mehet ez így a végtelenségig (hogy akkor és ott pisil ahol akar, és nem fog vele senki 15 évig 20 percenként lefutkosni), mert annyira el lenne kapatva és nem lenne nevelve ami már bűn.

Ezért jó lenne a ha kérdésre szorítkoznánk a válaszok és a beszólogatós mikor mennyi idős kutyát veszek magamhoz részeket megtartaná mindenki az ide gyakran járó felelőtlen, soha semminek utána nem járó, és nemtörődöm emberkéknek. Mielőtt valakinek beszólogatunk jó lenne megnézi egy kicsit más szemmel is a kérdéseket.

2015. ápr. 13. 18:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a kutya természetétől függ, mikor fogja már kibírni pl 3 óránként a pisilést, hanem a hólyagja nagyságától. Ahogy idősödik, nő a hólyag befogadó képessége és erősödnek az izmok is, amelyek segítik a tervezett pisilést.

Ne vidd óránként le. Engedd azt a kiskutyát pihenni is. Először próbáld a 2 órát, majd a két és felet, stb bevezetni. Ha kicsit késel, az eredményesebb lehet, mint random levinni a kicsit.

2015. ápr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Húha, te nagyon türelmes lehetsz, amellett hogy időmilliomos vagy (:DDD).Nekem szintén 12 hetes a kutyusom és csak hogy vígasztaljalak, nálunk ha napi 2 pisi és 1 kaki kint sikerül, akkor már nagyon jó napom volt! De nekem egyszerűen nincs időm ennyiszer levinni, mint Neked (4 gyerekem van és még sorolhatnám). Egyébként éjjel 7 órát simán kibír, amin eléggé ledöbbentem!!! Nálunk a legnagyobb probléma ott van, hogy este a vacsi után egyszerűen nem hajlandó kint semmit csinálni, mert egyből megy aludni, és ha 1-2 órával később direkt felébresztjük, hogy na akkor séta és legalább pisi, hát nem, hazahozza, és hajnal 5 körül pakolja ki a tengert meg a füstölt kolbászt!!! Ezen kellene valamit alakítani, hogy ESTE vacsi után és alvás előtt csináljon már valamit, és nem értem, miért nem hajlandó!
2015. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem szóltam be, csak tanácsot adtam a jövőre nézve - akinek nem inge, ne vegye magára :) Már csak azért is, mert odaírtam, hogy HA ennyire zavar. nyilván ha nem zavar ennyire, akkor nem vonatkozik rád a mondat további része. Kicsit felfújtad a dolgot szerintem :)

De egyébként ha el tudsz vonatkoztatni, és visszaolvasod a kérdésedet, mintha valaki más írta volna ki, láthatod, hogy, eléggé úgy tűnik, mintha siettetni akarnád a dolgot. Hogy három hónapos, és egy csomót pisil kint, de hogy még mindig sok a baleset, és meddig tart, és számolod a perceket, hogy mennyit bír ki, szóval egy kicsit túllihegettnek tűnt a dolog innen nézve.

2015. ápr. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!