Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem tud hízni,58 cm...

A kutyám nem tud hízni,58 cm magas 23 kg border collie kan? Mitől lehet, ha egy kutya nem hízik, hiába emelem az adagját? Valami bevált dolog?

Figyelt kérdés

2 dokival is kivizsgáltattam, semmi szervi baja nincs. Szerintem túl sovány, egy 2-3 kiló simán ráférne, amúgy tiszta izom a kutya mellkasa, hátsó és melsőlábai, csak a dereka, meg a hasa. Megijedek néha, ha simizem.


Többféle tápot próbáltunk már, egyedül a Brit Care jött be - a többinél túl sok volt a végtermék, vagy a szőre fakult meg, vagy nem volt olyan mozgékony. A táphoz főzve is van neki, húslé-rizs-csirke belsőségek (nyak, máj, szív, tüdő, stb...) és farhát, illetve kefírt és zabpelyhet szoktam neki hozzárakni. Próbáltam, hogy a kajáját kiegészítettem tepertővel, de úgy sem hízott. Aztán volt, hogy minden kajálás után disznózsírt adtam neki két nagy kanállal. Ez sem használt. Folyamatosan emelem az adagját, már többet eszik, mint a 30 kg-os kan goldenem. Tudtok valami bevált dolgot? Sajnos BARF-ra nem igazán tudunk áttérni, mert nincs hol tárolni a húst.


2015. ápr. 13. 22:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve nem csak szerintem, a tenyésztője és doki szerint is.
2015. ápr. 13. 22:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem megy a hasa?
2015. ápr. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod megszámolni egyenként a gerincét és a bordáit, akkor nem lehet sovány. Lehet, hogy izomra dolgozza a kaját. Viszont arra is figyelj, nehogy túletesd a kutyát sok zsíros dolgokkal, mert cukorbeteg lehet tőle idősebb korában. Ha nem megy a hasa, ha jól érzi magát, élénk, játékos, nem fárad el hamar, akkor szerintem nincs tennivalód.
2015. ápr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Basszus az már nem bc hanem póni :D Minek akarod hízlalni? Ennél nagyobb hülyeséget nem láttam, ha egyébként nem indokolja semmi csak a fejedben lévő dolgok.
2015. ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megtudom számolni a gerincét az egész hátán végig kiáll az utolsó 4 bordája, és olyan horpasza van, mint egy anorexiásnak. A kóros soványság egészségtelen. Amúgy pónibordernek is hívjuk, a méretei miatt, barátnőm bordere 59 cm, neki van egy szukája is, az meg 48 cm. :D Viccesen néznek ki egymás mellett.
2015. ápr. 14. 19:51
 6/6 anonim ***** válasza:
A cukorbetegség is okozhat soványságot. De ott általában a lábai is fájnak. Szerintem próbáld meg több dokinál mert nem mindegyik ismeri fel a különféle betegségeket. A keresztanyám vagy 4-5 dokinál volt mire felismerték a cukorbetegséget a kutyusnál.
2015. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!