Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tud komondor és staffordshi...

Ki tud komondor és staffordshire bt. Vagy komondor más kutyákkal vívott összetűzésekről? Nem viadalokra gondolok csak inkább a véletlen vagy hiba okozta verekedésekre, összecsapásokra.

Figyelt kérdés
Nem vagyok viadal párti, csak összehasonlítási alapot szeretnék a kutyafaj ilyen irányú tapasztalatairól.

#verekedés #komondor #kutya párbaj
2015. ápr. 14. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2015. ápr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én kérdésnek szántam , nem bejelentésnek, mivel ezek nem tények csak felvetések!
2015. ápr. 14. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is elítélem a kutyaviadalokat, de voltam egyszer szemtanúja egy kuvasz meg egy komondor kan hatalmi harcának. A kuvasz azt hittem kinyírja, csak úgy tépte a komondor nyakát. Majd a komondor kiszabadította magát és elkergette a kuvaszt, úgy hogy az első lábaival csapkodott meg néha harapott is rövideket. Úgy látszik meggyőző volt a kuvasz számára.
2015. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A komondornak a mérete, az ereje és a szőrzete miatt nem igazán van ellenfele más hasonló típusú pásztorkutyákon kívül. Természetesen le lehet győzni, mert nem minden az erő, hanem fejben dőlnek el a dolgok.


Egyszer egy komondor tenyésztő mesélte, hogy az egyik kutyájának nekiugrott egy németjuhász és egy ilyen méretű kutyával való verekedés a komondornak inkább durva játék volt, míg a nj-t komoly sérülésekkel vitték utána orvoshoz.


A Pestlőrinci kutyaiskola vezetője mesélte, hogy Bécsben egy kutyakiállításon látta, mikor elszabadult egy német dog és pont egy komondornak ugrott neki. A szőrt tépte és azáltal fogta a német dog, de miután kiszabadult a komondor, egyszerűen a földbe döngölte a dogot és míg a komondor x óra múlva ott állt a ringben és a bírók bírálták, a német dogot vitték varrni.


A '90-es években volt egy Racsni nevű komondor, akinek a gazdáját az ukránok elég nagy pénzzel rávették hogy verekedtesse. Állítólag 4 pittbullnak harapta/tépte le a lábát, utána nem is hívták többet viadalra.


Lehet látni orosz, török, egyéb keleti népek által feltöltött videókon, hogy a kau, alabai (káj), kangal, stb. kutyáknak nem nagyon van ellenfelük. Erősek, szívósak, brutális harapással. Persze előfordul, hogy egy viador pitbull elkergeti, mert a pásztorkutya miután háromszor-négyszer levitte a földre és a pit újra feláll, a pásztorkutya egyszerűen összezavarodik, nem érti, hogy a másik a nyilvánvaló erőfölény ellenére miért támad újra és újra. Az is előfordulhat, hogy a pit jó helyen (végtag, nyak) kapja el a pásztorkutyát és nem engedi el többet. Ilyen videót nem láttam még, de valószínű van, csupán ezeket nem töltik fel.


Mindenesetre a komondornak a szőre a többi pásztorkutyához képest nagy védelmet nyújt. Saját tapasztalat, hogy a 11 hónapos komondoromat megtámadta anno egy felnőtt pit/amstaff keverék. A kutya szájzárat kapott a komondor nyakán, a szőrén. A komondor nem is értette, hogy most mi van. Fájdalmat nem érzett, állt, míg a hülye kutya lógott a nyakán és csutkáig tele volt szőrrel a szája. Bottal kellett lefeszíteni róla.

2015. ápr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A környékünkön többször találkoztam póráz nélküli staff vagy staff keverékekkel (mindegyik már bőven kifejlett volt)és nem éreztem biztonságban 1 éves komondor kan kutyámat, mely összecsapás esetén úgy gondolom teljesen tapasztalatlen lett volna, mivel nyugodt tipus és nem keresi a konfliktust.Az egyébként normális kutyaetikát betartó kutyákkal nem érezném olyan komolynak a kérdést, de ahogy fentebb írta az utolsó nyilatkozó is, ezek a harci ebek nem ismerik ezt az íratlan kutyaszabályzatot! Egy 1 éves nagy testű kutya még kölyöknek számít, így nagyon könnyű ellenfélnek számít, ami persze 2 év múlva valószínűleg komoly kihívás lehetne egy kemény kutyának is...de "azoknál" semmi se biztos!!
2015. ápr. 18. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!