Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor válik képessé a most...

Mikor válik képessé a most közel 1 éves komondorom, hogy sikeresen meg tudja magát védeni egy staffordshire terrierrel vagy hasonló típusú kutyával (néha hasonló keverékekkel)?

Figyelt kérdés

Amerre sétáltatni szoktam az erdőben a kutyámat, számtalanszor póráz nélkül futtatott staff-eket látunk, sőt nem egyszer találkoztunk is velük, szerencsére a srác oda tudta hívni vagy megfogni a kutyáját.De kérdésem, mi van ha egyszer ne adj Isten, nem hallgat rá a kutyája és neki rontana futtából a komondoromnak (aki egyébként, nyugodt természetű, élénken vad házőrző már)?

Mellesleg mi ilyenkor a helyes teendőm, ha esetleg a kutyám védelemre szorulna?



2015. márc. 27. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Miért rontana neki? Csak azért, mert "harci kutya"? Te meg egy komondort futtatsz, az is veszélyesen néz ki :D


Amúgy vigyél magaddal erős szagú dezodort, és azzal fújd arcba a támadót, ha gáz van. Ha nincs nálad ilyen, akkor beszélj hozzá folyamatosan (hogy tudja, hogy ember van ott, akkor vélhetően nem fog reflexből hátrafogni), fogd meg a hátsó lábait (már ha a gazda nem teszi), feszítsd kicsit, de nem tépd le a tiédről, mert viszi a bőrt is, hanem amikor fogást vált, akkor rántsd le és dobd el. Vagy fojtsd le róla. De az ilyen csupaizom kutyákat ne üsd meg rúgd, a fájdalom csak jobban cukkolja őket.

2015. márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Egy felelőségteljes gazdi nem fogja agresziv kutyáját póráz nélkül sétáltatni.Ha mégis, a gazdáját fujd le könygázspray-vel.Na jó ez csak vicc! Ne legyen már az a tévhit,hogy a stafi,vagy bármilyen más harcikutya egy vérengző vadálat.Nekem fila van,de nyugodtan merem sétáltatni más kutyák között is.Ehez viszont már kölyök korában szokatni kell.Sajnos mindenki a kutyákban keresi a hibát,ami valójában a gazdától ered!Nem győzöm hangsulyozni,hogy tenyésztőtől vásárolt kutyák,nemcsak a külső de a belső tulajdonságai is megfelelnak a fajtaleirásnak! Gondolok itt kiegyensulyozott idegrendszerre ami a szaporitók által kreált kutyákból hiányzik!!
2015. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is tisztában vagyok a gazdák felelősségével...na de ilyen kutyák manapság pont idióta, keménycsávós gazdák kezében vannak, akik pont azt élvezik az elron tott kutyáikban, ha más kutyákon fitoktathatják asz erejüket vagyis inkább csak a szájzárjaikat!! Multkor is póráz nélkül sétáltatott velem szemben egy srác egy staff keveréket és csak örülni tudtam, hogy pár méteren belül megállt neki (ordibálás után), hogy rátegye a pórázt.Kérdeztem, ez megy kutyára is és emberre is ha nem fogod meg? Erre mondja hogy , igen! Amúgy meg mordult felém a kutya, azért is kérdeztem! Szóval nem hobbiból érdekel a kérdés, mert a többségük ilyen és a kutyáik is széttenyésztett ideggyenge 4 lábú fegyverek! Nekem ne mondja már senki, aki nem súlyhúzásra veszi az ilyen kutyákat, hogy nem keménykedés, vagy menősködésből akar feszíteni vele, mert ezt mindenki félve ismeri hírhedt ősi(és sajnos jelenlegiből is) használatából?? MIért nem jó az ilyeneknek egy nagy erős, pásztorkutya, vagy fila, vagy dobermann, vagy sárhegyi vagy még sorolhatnám napestig a fajtákat, amik ház és személyvédelemre egyaránt alkalmasak és tökéletesen elriaszatnak minden rosszban sántikálót???EZ A STAFF TARTÁS NEM MÁS MINT EGY GIZDA ŐRÜLET, TISZTELET KIVÉTELNEK, A SPORT IMÁDÓKNAK, AKIK KÉZBEN ÉS ÉSZBEN TUDJÁK TARTANI E EXTRÉM KUTYA SZÁMOS TULAJDONSÁGÁT!!
2015. márc. 28. 00:20
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Egyrészt olyan nincs, hogy szájzár.

Másrészt meg ilyen hülye kérdésre én is azt válaszolnám, hogy naná, megy ez mindenre, anyámat is megette már. Egy valóban agresszív kutyát nem állítasz meg üvöltéssel, valószínűleg csak jó arc akart lenni a gazda, látta, hogy félsz tőle, és azért nem engedte oda.

Rád mordult, hah... Miért, csináltál vele valamit? Ha nem, akkor valószínűleg csak röfögött egyet örömében, szoktak olyat, esetleg játékosan morgott. Ha egy ilyen kutya neked akar menni, akkor neked megy, nem megy oda morgolódni, hogy "na, na, belém kötsz, na?", hanem letépi az arcodat.

A súlyhúzás meg hogy az anyámba jön ide? Remek sport a kutyának, mi a problémád vele? Az enyémet is lógatom, meg húz gumit (rendes súlyt is húzna, ha lenne pálya elérhető közelségben), aztán mégse vadállat - amúgy többek között pont azért, mert rendesen le van mozgatva.


Szóval persze, van néhány hülyegyerek, aki azért tart ilyen kutyát, hogy kemény legyen, de azt nem arról fogod felismerni, hogy póráz nélkül sétáltatja a kutyát és hívásra visszamegy hozzá az állat, hanem hogy láncpóráza van, szöges nyakörve, és a világ minden kincséért nem engedné el, mert igazi balhét azért nem akar, csak kell neki az izomtömeg meg a keménység.

A saját érdekedben fejezd be ezt az indokolatlan rettegést, és inkább haverkodj össze az ilyen kutyák gazdáival, hogy megismerd őket.

2015. márc. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

Ja, és azért nem jó nekik más fajta (amik amúgy egyáltalán nem könnyebben kezelhetők, vagy kevésbé hajlamosak az agresszióra), mert staffot/pitet akarnak tartani.

És egyébként te se magyarázz a komondorral, az is tud ijesztő lenni, amikor odasétál hozzád, és úgy kell lesni, hogy milyen kedve van, mert a fülét alig tudja mozgatni a szőrtől, a szeme nem látszik, az arca nem látszik rendesen, szóval na.


Amúgy mondd csak, nem lehet, hogy csak trollkodsz itt unalmadban? :) Ennyi hülyeséget összebeszélni már kicsit gyanús.

2015. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5%
Ja, természetesen az általad felsorolt fajtákról beszéltem, nem úgy általában a többi fajtáról.
2015. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Miért félted te a Komondort?Az egyik legerősebb és legnagyobb pásztorkutya a világon.Megtudja az magát védeni.A másik hogy aki erdőben sétáltatja a kutyáját az szereti és ő sem akarja hogy baja legyen a saját kutyájának,meg valószínűleg a kutyáját sem vadállatnak neveli.Ezek a harci kutyának kikiáltott fajták kiváló sportkutyák és igénylik a mozgást,játékot.Az meg hogy milyen fajta az egy dolog ha normális idegrendszerű akkor nem fog őrjöngve nekimenni a kutyádnak.Ő is kutya és ismerkedni akar,szaglászni meg ilyesmi.Úgy ahogy az emberek ismerkedéskor beszélgetnek náluk ez helyettesíti.
2015. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek kezében ugyanúgy veszélyes lehet egy széttenyésztett komondor, rottweiler, dobi, stb..

Én pl mindig is szemeztem ezzel a fajtával, és mindig is felháborított, hogy mennyi ilyen fajtát verekedtetnek. Nem hittem el, hogy ez a fajta erre lett kitalálva. Aztán hozzám került egy, majdnem teljesen véletlenül, pedig már volt kinézett kutya. Igen, nem egy egyszerű eset, de én nem használom súlyhúzásra, nem használom arra, hogy nekimenjen mindenféle kutyának és embernek, egyszerűen csak megtartottam, mert megszerettem, és kijelenthetem, hogy az életem egyik legjobb döntése volt.

Nem kell lenézni a fajtát csak azért, mert sok elmeháborodott unalomból tart. Mindenesetre legyen nálad tényleg valamilyen spray, amivel le tudod fújni, ha baj van, esetleg (bár ez csak pillanatokra elég, amíg mondjuk odafut a gazdája), ha kan, akkor jól összenyomod a golyóit. Hidd el, hogy a fájdalomtól le fog állni a támadással, de mint írtam, csak egy pillanatra.

2015. ápr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem van egy pitbullom, elmondom hogyan zajlik le egy ilyen eset. Volt már komondorom is, nem kell félteni, 8 kg a bundája, neki van a legnagyobb bundája a kutyafajták közül. Nézzük, hogyan zajlik, mikor a kutyát elengeded a pórázról. A kutyán továbbra is marad nyakörv, mivel ha összekap egy másik kutyával, könnyebben szét tudod választani őket a nyakörvet fogva. Tapasztalatból beszélek, mivel gondolom te sem vagy egy Toldi, hogy elhúzd a kutyádat a hátsó lábánál fogva, mivel nem 20 kg. Ha ilyesmi történik, te odamész a kutyádhoz, NEM A MÁSIKÉHOZ, magyarul mindenki a saját kutyájához megy. Egy szituáció elméletben: a te komondorod összeugrik az én pitemmel, ha te hozzányúlsz az én kutyámhoz, 90% az esélye, hogy súlyos vagy maradandó sérülést szenvednél én általam. Pl. megszorítanád a kutya tökét, lefújnád, összevernéd stb. Minden normális kutyatartó szemében a kutyája olyan, mintha a gyereke volna, tehát ha bántod valakinek a családját, az kegyetlenül megtépáz, de nem kell tartanod, a komondornak nem lenne különösebb nagy baja, hiszen az miért kapna, egyszerűen szétválasztanám a 2 kutyát. Mit tudsz tenni? Először is, egy tisztességes kutyatartónak, ha a kutya nincs pórázon, akkor látótávolságon belül van mindig. Ha ezt nem tudod megvalósítani, ne vedd le a pórázt. Ha tudod, hogy a kutyád agresszív, legyen rajta szájkosár. Nem kell elkezdeni a másik emberrel üvöltözni, hiszen nem ő ugrott neki a kutyádnak, hanem a két kutya támadta meg egymást. Helyes tennivaló: együttműködően cselekszetek mind a ketten, te odarohansz a te kutyádhoz, a másik fél pedig a sajátjához. Visszaakasztjátok a pórázt mindketten, mikor látjátok, hogy a kutyák fogást próbálnak váltani, akkor szétrántjátok a két kutyát egymástól (ha egy kutyának tisztességes gazdája van, akkor a kutya parancsszóra elengedi a másik kutyát). Sikerült a két kutyát szétválasztani, mindketten megvizsgáljátok kutyátokat, 99,9%-ban kisebb karcolások lesznek csak, semmi komoly, de fontos, hogy átnézd a kutyádat. Ha mégis valami nagyobb probléma történne, próbáljatok közös nevezőre jutni intelligens ember módjára. Ha ez így sikerül, legalábbis te ezeket a dolgokat be tudod tartani, akkor mondhatod magadról, hogy te egy normális kutyatartó vagy ezen a téren. Menj kutyaiskolába a kutyáddal, én kötelezővé tenném minden ember számára, akinek van kutyája. Az úgynevezett harci kutyákat keménykedésre használják, ezt írja a többség itt az oldalon. Minden ember büszke a saját kutyájára, és természetesen mindenki szeretné, ha elismernék az ő kutyáját. Pl. a te esetedben, mész a komondoroddal és valaki odaszól, hogy milyen szép nagy kutya, gondolom te is elkezdenéd dicsérni, tehát feszítesz a kutya mellett, hogy milyen fa-sza kutyád van. Ez teljesen normális dolog, az nem volna az, ha valaki megfélemlítés céljából használná a kutyát, fajtától függetlenül, pl lehet pásztorkutya is, és még sorolhatnám. Ha normális embernek van kutyája, abból szinte soha sincsenek nagy gondok. Senki sem tanul meg mindent az anyja hasában, segítsetek olyanoknak, akik kevesebbet tudnak, mint ti, és ezzel is nagyon sok mindent lehet tenni az ilyen helyzetekben. Természetesen menj kutyaiskolába kutyáddal, mert az mindig több tapasztalatot ad (ha mindenki így tenne, akkor nem is lennének ilyen összetűzési problémák).
2015. jún. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!