Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl sok egy kuttynak 8-9 óra...

Túl sok egy kuttynak 8-9 óra egyedül? =S

Figyelt kérdés
Iskolába járok,szóval reggel hétkor elmegyek otthonról,és ha nagyon sietek 3 óra körül hazaérek.Reggel hatkor levinném sétálni,aztán 3,fél 4 körül megint levinném,és este 7 hétkor egy nagyobbat sétálnánk.Amikor meg nem sétálnánk,akkor is sokat játszanék,foglalkoznék vele.Panel lakásban élek,szóval amíg nem vagyok otthon,addig ő négy fal között lenne egyedül.Hétvégenként mennénk mindenhová,járnánk a várost,nyaranta jönne velünk a nyaralóba,fürödhetne a balcsiban,suliszünetben pedig az időm nagy részét vele tölteném.Nagyon rossz lenne neki?Nagyon szeretnék egy kutyát!
2010. febr. 20. 14:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mi is panelban lakunk. Én is suliba járok, meg tesóm is, szüleim pedig dolgoznak délután 4-ig. Kibírja a kutyus és nagyon örül, mikor hazajövünk, de hogy mennyire érzi magát rosszul azt nem tudom. Szomszédoktól kérdeztük, hogy hangoskodik-e míg nem vagyunk itthon, azt mondták, hogy nem hallottak semmit. Mindenképpen olyan kutyát válassz ami nem ugatós, mert például a mi kutyánk éjjel is, ha egyedül érzi magát csak kicsit nyüszít, aztán elmegy aludni. Nekünk goldenünk van, és szerintem nem egy szomorú kutyus, a kutyák amúgy sem tudják, hogy hogyan telik az idő, nekik kb. mind1 hogy 5 óra vagy 7 óra, például múltkor 30 percre mentem el a boltba, és mikor hazaértem ugyanúgy örült nekem mintha suliba lettem volna 6-7 órát.
2010. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

én társasban lakom, csivavám van, de ahogy kiteszem a lábam elkezd ugatni, és addig ugat, mig haza nem érek.

Van amikor éjszakás vagyok, igy nem maradhat egyedül.

Még jó, hogy anyám nem lakik tőlem messze, ilyenkor ő a bébicsősz.

Külömben el kellene adnom, és ezt nem szeretném, mert a gyerekeim odavannak érte, velem együtt.

Szóval a csivavát nem ajánlom, és a yorkit sem, tacsi is ugatós.

2010. febr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én pont ilyen időben viszem sétálni, és az én kutyám nagyon-nagyon gazda függő, és kibírja. :) És nagyon örül mikor haza érek. :)
2010. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

15:04-es! Ez csak nevelés kérdése!


Am kérdező! Soraidból ítélve fiatal vagy! Sztem még ne legyen kutyusod! A kutya nem csak kölyökkorában aranyos, őt felnőttként is szeretni, NEVELNI kell és rengeteg időt ráfordítani! Sok az az idő egy kutyusnak egyedül.. Mint az első is írta: kibírja, de nem hiszem h túlzottan jó egy kutyának ha ilyen sokat egyedül van! Főleg ha kölyök! Azt tudom mondani h várj még egy kicsit és ha több időd lesz vagy a szüleidnek, akkor legyen kutyusod! Így felesleges mert nem tudod nevelni normálisan ha már a kezdetektől sokat lesz egyedül.. Gondolj bele ha szétszed vmit, vagy bepisil akkor már hiába hazamész 3-4 óra múlva, Ő nem fogja érteni miért bünteted meg stb.! Nem tudom hány éves vagy, de ha ennyire szereted a kutyusokat és van a közeletekben menhely akkor menj el oda és önkénteskedj! :) Addig is ismerkedsz a kutyákkal és lehet h később még egy olyat is találsz akit szívesen magadhoz vennél majd :)

2010. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

15:37-es!


Volt már kutyám,és én akkor is nagyon szerettem őt,mikor 10 kg volt,12 éves,és őszült a kis orrocskája.Ő kiskoromban meghalt.A következő kutyámat pedig én neveltem,szobatisztaságra szoktattam.Több időm nem lesz,csak egyre kevesebb!Hetedikes vagyok,hetente egyszer van csak 7 órám,egyébként csak 5-6.Jövőre több órám lesz,aztán megyek gimibe,és akkor még több.Utána egyetem,munka!A szüleimnek sem lesz több ideje.Tavaszi szünet elején venném,és akkor abban a két hétben valamennyire tudnám nevelni,és kezdetben a délutánjaimat is erre szánnám.A közelünkben nincs menhely,és ha nem lenne időm elmenni,szegény kutyának,akivel addig foglalkoztam,milyen rossz lenne!

2010. febr. 20. 16:11
 6/21 anonim ***** válasza:

15:37-es


megmondanád, hogy hogyan lehetne leszoktatni erről?

nekünk eddig sehogy sem sikerült.

Amikor ugatott, visszamentem, egy ideig ezt játszottuk, de ahogy egyszer nem megyek vissza, már ugat.

Vettem neki 1 társat, de akkor is ugatott, holott már nem volt egyedül.

2010. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

szerintem akkor legyen csak kutyája valakinek, ha ráér. Itt kölyök kutyáról beszélek. Nekem is akkor lett, mikor itthon tudtam vele lenni hónapokig..hisz óránként levinni pisilni, meg vigyázni h nehogy kábeleket rágjon, stb stb..figyelni kellett rá a nap minden percében mint egy kisgyerekre.

Egy kölyöknek nagyon sok az az idő egyedül. Csak állatkínzás.

2010. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ott rontottad el, hogy amikor legelőször ugatott visszamnetél. Megtanulta, hogy h augatok visszajön a gazdi.
2010. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
néztem a póráz 2 végén c. műsort és ott igy cssinálták, és bevállt. nálam meg nem
2010. febr. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Ezt a könyvet sokan ajánlják: *****


Nem tudom van e benne az ugatásra valami, de érdemes elolvasni. Csinálj úgy mintha elmennél de tegyél a rutinba olyan dolgokat is amit máskor nem szoktál ezzel is kevésbé stresszelve a kutyust, hiszen ha tudja h elfogsz menni totál bepánikol! Aztán menj ki és mielőtt elkezdene ugatni menj vissza és nagyon nagyon dicsérd meg! És maradj is ott vele egy kicsit aztán ezt újra és újra mindaddig ameddig az eltelt idő ugatás nélkül egyre hosszabb és hosszabb lesz majd végül megszűnik. Ha úgy csináltad ahogy Victoria akkor úgy emlékszem ha ugatott akkor vissza kellett menni de a kutyáról tudomást sem venni! Így rájött h hiába jön vissza a gazdi ha nem foglalkozik vele. Remélem segíthettem a 15:37es voltam.


Kérdező! Látod épp ez a baj.. nem csak kölyökkorában kell vele törődni hanem élete végéig és látod te azt mondod egyre kevesebb időd lesz.. :S Elhiszem h szereted őket de ne legyél önző!



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!