Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik lakásban tartatok kutyát:...

Akik lakásban tartatok kutyát: hogy?

Figyelt kérdés

Mármint, egy kutyának nem mondhatod, mint a cicának, hogy nesze, itt az alom, ide csináld a dolgod. Naponta sokszor leviszed sétálni, oké, de éjszaka mondjuk? Hogy oldjátok meg ezeket a problémákat? Vagy mondjuk elmentek este szórakozni, és hopp, úgy adódik, hogy reggelig ott kell maradni. Ezt meg lehet csinálni lakáskutya mellett?


Azért kérdezem, mert szeretnék egy kis kutyust. Ilyen kis tipikus szobapincsi méretű ölebet, ami lakásba pont jó. Van cicám, vele tökéletesen elvagyunk a lakásban, de kutyám nekem csak udvarban volt, ott érezték jól magukat. Fogalmam sincs, hogy egy lakásban tartott kutyának milyen élete lehet. Vagy nagyon rossz ötlet? A társasházban, ahol lakom, ott van egy csomó kutyás ember, mindig találkozom velük a liftben, van egy lány, akinek a kutyája feje nagyobb, mint az én egész macskám, gigantikus állat, ekkorát még talán nem is láttam. Vidámnak tűnik, nem azért, de vele hogyan lehet ezt megoldani?


Előre is köszönöm a válaszokat! Bocsi, ha butákat kérdezek...


2015. ápr. 15. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Nagyobbal egyszerűbb, ha már felnőtt, és le tudod mozgatni, mert nagyobb a húgyhólyagja, és tovább bírja valamivel.


Egyébként nem kérdezel butákat, egy kutya felelősség, és bizonyos szempontból egy életvitel is, hiszen fontos a napirend. Erre mondják, hogy nem mindenkinek való kutya. :)


Viszont egy kutya minden esetben az egész családé, soha nem 1-1 családtagé, még ha egyesek ezt is feltételezik.

És ha egy család összefog, akkor sokkal könnyebb összehangolni ezeket a dolgokat.

Ha egyedül laksz, akkor több szempontból is rázós a kutya tartás.

2015. ápr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Napi 3-4 sétáltatás. Éjszaka nem fog kelleni neki, hacsak nincs hasmenése. Mi este 9 körül sétáltatjuk, reggel meg 7-8 körül megy le.
2015. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
61%
Napi 3 séta. De ha nagy gebasz van, akkor 12 órát nyugodtan kibír egy kisebb kutya is, pisi-kaki nélkül. Persze ehhez stabil szobatisztaság kell.
2015. ápr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Valójában tudomásul kell venni, hogy a kutyához kell igazítani a család életét, illetve pontosan úgy kell figyelembe venni az igényeit, mintha emberi személy lenne.
2015. ápr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
3%

Aki állatot tart a lakásban az igénytelen. Ennyi.

A középkorban laktak együtt a kecskékkel. Most jöhet a sok okos ellenérv.

2015. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
napi többszöri sétáltatás és szobatisztaság mellett nem fog bepiszkolni. de ha kisebb méretű szobakutyát szeretnél, akkor estére a kutyapelenka is jó megoldás lehet, a biztonság kedvéért :)
2015. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kicsit túlbonyolítod a dolgot, mintha te lennél az első akinek ezzel meg kellene küzdenie, miközben látod, hogy mennyien tartanak kutyát bent. Ez ma már teljesen megszokott dolog. Naponta 3-4 alkalommal kiviszed, éjszaka pedig nem kell kimennie egy egészséges, felnőtt állatnak. Ha leviszed mielőtt elmész, akkor maradhatsz reggelig a buliban.
2015. ápr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egy éjszakát simán kibír a kutya.


AZért nem árt, ha van olyan ismerősöd, akire számíthatsz, ha netán úgy adódik. Nyaralás, betegség, akármi..

2015. ápr. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 SzMHZs ***** válasza:

Nekem egy két és fél éves spánielem van, még a mozgásigénye is nagy. Eleinte nehéz volt, de beállt a stabil szobatisztaság, leküzdöttük a szeparációs szorongást és most ha kell, tényleg kibírja a 12 órát is, nyilván ezt igyekszünk kerülni. Dolgozunk is, el is szoktunk néha járni otthonról, simán meg lehet oldani. Reggel, délután és este, lefekvés előtt van séta hétköznap, ezek párom beosztásától függően alakulnak, hogy konkrétan hány órakor meg melyikünk viszi le, én fixen dolgozok 8-16-ig. A délutáni séta szokott hosszú lenni, bandázás, gyakorlás stb. Hétvégén pedig van, hogy egész nap csavargunk, olyan nap után aztán simán otthon lehet hagyni éjszakára is, ha szórakozni mennénk, egyébként is, de ilyenkor főleg ki van purcanva :)

Viszont arra fel kell készülni, hogy tényleg hozzá kell igazodni, nyaralásokat is nehezebb megszervezni, attól függően, hogy vinni akarod vagy sem. Nagy felelősség is, az biztos. De alapvetően semmi gond a lakásban való kutyatartással, nekem az egyik legjobb dolog az életemben :)

2015. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nekünk szerencsénk van, általában csak pár órát van egyedül a kutya, mert nem egy időben dolgozunk, legtöbbször van itthon valaki. ettől még simán kibír sokkal több időt is.ő közepes-nagytestű, de kisebb kutyákról is tudom, hogy kibírják. este a kutya alszik, ha este volt rendesen sétán, akkor kibírja reggelig. ha meg nagyon kell neki, akkor szól és leviszem. ha kell éjszaka is, max akkor kiengedem a ház elé, elvégzi a dolgát és kész, megyünk vissza.

ha viszont tudom, hogy megyek valahova és sokáig elleszek, akkor előtte leviszem és ha kell leviszem újra, mikor visszaértem.

2015. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!