Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok okozott már...

A ti kutyátok okozott már véletlenül sérülést?

Figyelt kérdés
Ma találkoztunk egy 4 hónapos bichon kutyussal és a futtatóban szaladgáltak kicsit. A vizslám egy éves de tudom, hogy soha nem bántana senkit. Barátságos a pici kutyákkal is. Még szoktam is nevetni, hogy egész máshogy játszik velük mint a nagy kutyákkal. De a nagy szaladgálásban rálépett a kicsi lábára. Holnap derül ki van e törése de az első doki (nála nem volt röntgen) törésre gyanakszik.Tudom, hogy kutyák és ez előfordul de talán nem kellene ezután kicsikkel összeengednem? Ti össze szoktátok engedni őket a picikkel?

2015. ápr. 15. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

volt egy boxer keverék kutyám, olyan volt, mint egy tank.. teljesen barátságos, jóindulatú kutya volt, csak hajlamos volt a kiskutyákat letarolni, ahogy játszott, de baj sosem lett belőle, bár 1-2 kiskutya nem akart vele játszani.. :D

a másik kutyám egy pincser volt, vele elég sokat játszott, gyakran durván, de nem lett soha baja egyiknek sem.

szerintem nyugodtan engedd össze kisebbekkel továbbra is, maximum ha látod, hogy túlpörög, akkor állítsd le egy kicsit :)

2015. ápr. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nekünk egy huskynk és egy csivavánk van. a husky az udvaron, a csivava a lakásban. persze a husky is bejön néha, meg a csivavának is ki kell mennie :D szoktak játszani, még sosem bántotta a nagy a kicsit. a husky kan, a csivava szuka. ráadásul a husky a macskákkal is szeret "játszani", állandóan a grabancuknál fogva hordozgatja őket. eddig még se a csivavának, se a macskáknak nem ártott, azonkívül, hogy rendszeresen nyálas a nyakuk :D nem hiszem, hogy egy ilyen sérülés miatt el kéne tiltani a kisebb kutyáktól. gondolom belejött a játékba, és mivel még kölyök, ész nélkül ment a dolog :D majd ahogy idősödik, úgy lesz egyre komolyabb. ne tiltsd meg neki a játékot :)
2015. ápr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Még ez sem volt, hogy nagyon pörgött. Kimondottan szépen játszott vele de lehet nem látta hogy merre mozdul a kicsi. Ilyenkor elkérhetik tőlem kezelési költség árát?
2015. ápr. 15. 21:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Hogy törhetett el a kutya lába? :O Egyszer volt, hogy az akkor 5 kg-os kölyök kutyámmal futottunk egymás mellett, a kis hülye meg valahogy a lábam alá toppantott, és teljesen ráléptem a mellső lábszárára (nem betonon). Kutya baja sem lett. Én nem hiszem, hogy a kifejezetten a vizslád okozhatta a sérülést, valószínűleg nagyon szerencsétlenül alakultak a dolgok, ha eltört.
2015. ápr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon szerencsétlen eset. A vizsla 25 kiló ez a picike meg mennyi lehet? Pár kilós még, sajnos így történt. Mondjuk azt nem tudom nincs e valami vitaminhiánya, hogy ennyire törékeny a csontja.
2015. ápr. 15. 21:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is léptem már rá kiskutya lábára, és nem tört el, pedig kicsit nehezebb vagyok, mint egy vizsla. Szerintem is vagy eleve a kutyával nem stimmelt valami, vagy kiszámíthatatlanul szerencsétlenül sikerült mozdulnia. Ezért én nem fizetnék, csak ha túl sok pénzem lenne, a másik gazdinak meg túl kevés, és jó fej akarnék lenni. Balesetek előfordulnak, szóval ha a kutyád nem volt agreszív, meg nem vadult túlzottan, akkor ez kb. olyan, mintha beperelnéd a várost, mert elbotlasz a járdaszegélyben. Baleset, pech, előfordul.
2015. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon véletlen és ritka baleset volt. Ha barátságos, akkor nyugodtan továbbra is összeengedheted kiskutyákkal. Inkább a kicsik szoktak "pofátlanok" lenni :)
2015. ápr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fura hogy ennyitől eltörik a lába.

Csontritkulása van?


Az egyik kutyám kb 15 kiló, a másik 5. Együtt futnak, játszanak és gyilkolják egymást egész nap. A kicsi már többször nekirohant kajakra az ajtónak, asztal lábának. Néha elcsúszik és akkorákat repül, meg koppan, de ez kis vasgyúró, meg se nyikkan, rohan tovább boldogan.

2015. ápr. 16. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ennyitől eltört volna.Szerintem inkább ficam van a dologban.Régebb volt egy kis yorkim 8 évesen hoztuk el és kb 12 éves volt amikor párom véletlenül úgy átesett rajta hogy majdnem az egész kutyát kilapította.Egyből orvos de szerencsére nem történt baj.Nincs az az isten hogy egy rálépéstől eltörjön a lába hacsak nem szapis kutyus mert annál minden előfordulhat.Szerintem menyél teis velük nehogy átverjenek hogy milyen sok a kutya kezelése.Kinézek már mindent mindenkiből :)
2015. ápr. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kicsit megnyugtattatok, hogy nem mi voltunk a hibásak. A kutyus mentett, szapis kölyök. Szerencsére volt ott két ismerősöm akik tanúsíthatják, hogy nem támadás közben szerezte a sérülését csak a játék közben szerencsétlenül lépett mindkettő. Amúgy aranyos pár voltak remélem megértik, hogy ez előfordul a kutyákkal. :(
2015. ápr. 16. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!