Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől ilyen a kutyám? :- (

Mitől ilyen a kutyám? :- (

Figyelt kérdés
Van egy csivi keverék kan kutyusom aki most 7 hónapos. Fent szokott alzdni az ágyon a lábamnál de ma mikor leküldtem egy kicsit meglöktem hogy menjen már de ő meg sem hallotta csak rámmorgott. Soha nem bántottam és ez nem az első alkalom volt, már 3 hónapos korában is előfordult ilyen. Dominancia kérdése lenne? De 3 hónaposan már? Nem tudom, pedig nagyon szeretjük egymást...
2015. ápr. 15. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy három hónaposan miért csinálta, az most már tökmindegy. Vigyétek kutyasuliba, mielőtt eldurvul a helyzet, és aludhatsz a kanapén, mert a kutyának kell az ágyad.
2015. ápr. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt azért nem :-) Helyre raktam kicsit...most pihen lent a helyén és szomorú szemekkel néz.
2015. ápr. 15. 21:59
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak aggódom egy kicsit hogy nem-e idegrendszeri probléma. Mivel korán előfordult ez a manőver. És komolyan 3 honaposan mint egy vicsorgó fenevad.
2015. ápr. 15. 22:02
 4/11 anonim ***** válasza:
:D Nem, nem az. Öntudatos kiskutya, tudja, hogy mit akar, ennyi. Vagy idejekorán hörcsögöt csináltatok belőle ;) Vagy csak éppen aludt, és azt akarta, hogy békén hagyd. Ezer oka lehet, de az idegrendszeri probléma legyen mindig az utolsó lehetőség, sokkal ritkább, mint amennyit beszélnek róla az emberek.
2015. ápr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát amikor kicsi volt akkor a gyerekektől lopott el valami műanyag játékot azt akartam tőlle elvenni nehogy megvágja mikor elroppantja vagy lenyelje akkor morgott rám. Most meg igen...aludt :-)
2015. ápr. 15. 22:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy kiskorában szerinte birtoklós játékot játszottatok, ahhoz meg azért illik morogni. A morgás nem mindig agresszió, lehet tök ártalmatlan dolog is, vagy egyszerű kommunikáció, ártatlan anyázás :)

Ettől függetlenül azért ha több gyanús dolgot produkál, akkor nézessétek meg szakemberrel, mert lehet súlyosabb nevelési probléma, amit jobb még most elkapni.

2015. ápr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi szoktunk játszani a kutyával olyat, hogy morogjon, meg vicsorogjon. A miénk tud parancsra is vicsorogni már, de közben csóválja a farkát :D


Ha rám mordulna úgy mérgesen, mert nem akar lemenni az ágyról, én egy laza mozdulattal lerúgnám. Szoktam is lerugdosni amikor egyre feljebb kúszik. Mert néha bepróbálkozik, hogy nem jó neki lábnál aludni, elindul a párna felé, vagy befurakszik a párom és közém, aztán néha úgy ébredek, hogy a kutyát ölelgetem a párom helyett :D

De ha rászólok, hogy lefelé, akkor lemegy.

2015. ápr. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké....köszönöm akumi!
2015. ápr. 16. 06:42
 9/11 A kérdező kommentje:
Én meg kiráztam kissé a bundájából nagyon mérges lettem :-) és leszidtam. Meg is ijedt fülét farkát behúzva ment a vackába. Kíváncsi vagyok csinál e még ilyet....ma kipróbálm. Még jó hogy kicsi kutya őt helyrerázom de ha valami nagytestű lenne nem is tudom mit tennék....tuti beparáztam volna. Mondjuk épp az ilyen dolgok miatt nem választottam nagykutyát anno.
2015. ápr. 16. 06:50
 10/11 anonim ***** válasza:

A vicsorgás nem korfüggő. Az én kiskutyám 9 hetesen csaffogott vissza nekem valami csont felett, akkor letisztáztuk, hogy ki hány kiló, egy életre megoldódott a probléma.

Ha azonnal és határozottan lereagáltad a dolgot, akkor nem valószínű, hogy a közeljövőben meg fog ismétlődni.

Öröm olvasni, hogy végre egy gazda nem buksisimivel próbálja "megnyugtatni" a méregzsák kiskutyáját, hanem rendesen helyreteszi. :)

2015. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!