Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Edesanyam oda akarja adni az...

Edesanyam oda akarja adni az 1 éves kutyankat valakinek aki udvaron el, mert nagyon hull a szore. Mit tegyek, hogy ne keruljon mashoz, a szor ellen nem lehet tenni valamit? Valaki monta h cinktol nem hull annyira, ez igaz? Nem mergezo az a kutyusnak?

Figyelt kérdés
En nagyon nem szeretnem mert 1 eve velunk el es mar nagyon a szivemhez not nagyon okos kutya amugy pacsit add, fekszik, parancsra leul csak kint van kicsit proglema vele mert ha elengedjuk nincs semmi baj csak tart par meter tavolsagot tolunk amugy jon utanunk csak nem kozel es ha latt egy masik kutyat akkor megszunik korulotte minden. Es porazon meg nagyon huzz de en probalom megoldani ezt is . Anyu is szereti nagyon ot mivel nagyon okos de nem birja a sok szort . Az a baj , hogy blok lakasban elunk es takaritunk rengeteget de ra 10 percre ugyan olyan szor van mindenhol .

#cink #nagyon hull a szore
2015. ápr. 15. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tenni nem tudsz semkit a szőr ellen. Csak annyit, hogy rendszeresen kikeféled, és gyakran porszívózol.

Mérlegelj, hogy hol lenne jobb helye a kutyának.

A pórázon sétálásra pedig tanítani kell, nem megy rögtön.

2015. ápr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez a baj h 2 helyre fogadnak be csak az a baj ,hogy nem ismerem oket anyu kollega noi de nem tudom ,nem szertem ha meglenne kotve ha mar udvara kerulne legyen helye futkarozni es nem tudom hogy apollnak ot meg foklakoznanak vele es szerintem mi is hianyoznank szegenynek en se szeretnek egy idegenhez koltozni jo hogy o kutya de akkor is es amugy is nekem nagyon hianyozna mert imadom mar most ha ragondolok h nem lesz velem jon h sirjak .De lehet ot jobb lenne mert megis udvaron van es nincs bezarva kiveve ha kilenne kotve de olyan helyre nem engedem! Annyit takaritok meg kefelem de hiaba ..
2015. ápr. 15. 23:02
 3/13 anonim ***** válasza:
MIlyen kutya? mekkora a szőre?
2015. ápr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nem lehet esetleg nyírni a szőrét?

a trimmelésnél ritkítják a szőrt, ha kevesebb lesz neki, akkor nem is hullik majd annyira

mivel benti kutya, egészen rövidre is nyírhatjátok,mert nem fog fázni... + rendszeres fésülés és séta(ezek is sok szőrtől megszabadítanak)

de kérdezd meg azért az állatorvost, hogy nincs-e valamilyen betegsége vagy tápanyaghiánya, és esetleg azért hullik neki nagyon a szőre

ha pedig nincs baja, akkor azt kérdezd meg tőle hogy mit javasol a szőrhullás kontrollálására

2015. ápr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Minden nap fésüld át sürü fésűvel (állatboltban kapsz fémet az jó erős) pár nap alatt belejösz plussz már nem lesz elhalt szőr a bundájában. Vedd rá amyukád hogy legalább egy ki próbaidőt hogy beválik-e.
2015. ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nincs betegsege,voltunk mar dokinal . Shar pei es Golden keverek,rovid szoru ezzen mar nincs nagyon mit nyirni.Az orvos azt monta hogy vele jaro h hullik a szore..de ennyire? Non stop kell takaritani kefelni szegenyt de ugyis ..nem tudok egy sotetebb ruhat felvenni mert megsimogatom s az egesz ruha ugy nezz ki minta ram razta volna az osszes szoret..az agyra se engedjuk fel de megis az is szoros mert raszall egyfojtabban kell tisztitani azt is ..Nem tudjatok a cink az segitenne vagy mergezo szamara?
2015. ápr. 15. 23:26
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy "Furminator" fésűt, az úgy kiszedi az potyogó szőrt, mint semmi más!

[link]


Nekem csak egy utánzata van meg, de az is szuper!

[link]


Ez kiszedi a már kilazult szőrszálakat a kutya bundájából. Nézz utána, megéri.

2015. ápr. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Koszi,mindenkeppen utana nezzek!
2015. ápr. 16. 00:09
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az is fontos lehet, hogy mit eszik a kutyus. Nekünk is van egy golden-labrador keverék kutyánk. Rettenetesen hullott a szőre. Fésültem, naponta 3x, pórszívóztam ugyanannyiszor mind hiába. Aztán gondoltam egyet és vásároltam prémium tápot. Három hét alatt megszűnt a szőrhullás, csillogó fényes lett a szőre. Azonkívül a kutyakaki is a negyedére csökkent és nem büdös.

Volt, hogy nem volt pénzem prémium tápra és kénytelen voltam olcsó tápot venni, egy hét alatt visszatért a szőrhullás.

2015. ápr. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Én a rövidebb szűrű kutyámnak levágtam egyszer a szőrét fél centisre. Talán olyan 2 centis szőre lehetett alapból, de rettenetesen vastag volt és nagyon hullott.


Miután leborotváltam rövidebbre, valahogy ki is trimmelődtek maguktól az ilyen elhalt szőrök is, amik folymaatosan hulladoztak kifelé, mert utána úgy nézett ki, mintha fele annyi szőre lenne.


Aztán nem hullott egyáltalán. 2 hónap utána visszanőtt a szőrének a hossza, de még mindig nem hullik. Nekem is elegem volt belőle, hogy az egész lakás szőrös volt.

De most nem látok szőrt sehol. A borotválás jót tett neki.

2015. ápr. 16. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!