Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még mindig csak a Petvetdata...

Még mindig csak a Petvetdata létezik?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, a Petvetdata csupán egy ideiglenes megoldás volt, amíg az állam nem hozza létre a az állatokba beültetett chipekhez kapcsolódó nyilvántartást.


És ha chipeltetem a kutyusom, akkor külön kell kérnem, hogy regisztrálják is a rendszerbe?


2015. ápr. 16. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Az állam kényelmesen hivatalossá tette a kész petvetdatát.

Kötelessége lenne az orvosnak regisztrálnia. De biztonság képen várd meg, amíg megteszi.

2015. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Erre a friss információra volt szükségem. :)
2015. ápr. 16. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Igen, kötelesek regisztrálni, de mégis tele van az ország regisztrálatlan chipű kutyákkal. Ahogy az első is mondta, állj ott mellette, míg be nem regisztrál, nyugodtan kérdezz rá.
2015. ápr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a chipelés után pár nappal megnéztem a pvd-n, hogy benn van-e a kutyám.


Az is okés, ha a doki este, rendelés után rögzíti be a friseen chipelt kutyikat. :) Miért kéne mellette topognom, mikor ezren várnak kint a váróban?

2015. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hááát, a mi állatorvosunk, mikor kértük tőle, hogy regisztrálja be a kiskutya chipjét (tenyésztőtől 8 hetesen hozott), majdnem dührohamot kapott, hogy mi az, hogy a beültetés pillanatában nem lett regisztrálva és ezért fel kéne jelenteni az állatorvost aki csak így beadta. félreértés volt, mert mi valójában arra gondoltunk, hogy írja át a nevünkre, csak valamiért így mondtuk neki.

szóval szerintem nem külön kéne kérned, hanem kötelessége lenne megtenni.

2015. ápr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Most már, ha az orvos elmulasztja a regisztrálást és kiderül, meghallgatásra megy a kamarához, és igen szép summa pénzbüntetésre ítélik. Nemrég olvastam egy vidéki állatorvosról, aki igen megjárta emiatt.
2015. ápr. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!