Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik a szó szoros értelmébe...

Létezik a szó szoros értelmében buta kutya? Aki egyáltalán nem nevelhető?

Figyelt kérdés

Jelenleg 4 kutyát tartok. 1 palotapincsi ,1 border keverék,egy landsheer ,es egy fila.

A filával van a probléma...5 hónaposan találtam az utcán,le volt soványodva,befogadtam.Rengeteg szeretetet kapok tőle,de tanitani egyaltalan nem tudom.Nem megy a behívás.Ha talál valami érdekeset,pl béka vagy ami mászik a fűbe,nemérdekli hogy hívom.Porazon setalni nem tud,húz ,rángat.Olyan mintha sokszor észre se venne. Esténként viszont mindig bekukkant hozzám a szoba ajtomon,kimegyek megsimogatom,megnyalja a kezemet es elmegy aludni. Agressziot soha nem tanusitott,nagyon szeret engem és hálás,ez látszik rajta. Sokat bújik,igenyli a szeretetet.Vegigjartunk egy 8 hetes tanfolyamot kutyasuliba,es ott is csak 30%ban figyelt ram..de a kikepzovel se nagyon foglalkozott..mért nem tud ram osszpontositani napkozben? Szeretnem ha legalabb az alapokat megtanulna..gyere ide,ul ,fekszik,marad. Csak ennyit szeretnék tőle de nem megy.A suliba is furcsának találták ezt. Mi lehet a gond?


2015. márc. 25. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, de nekem is volt egyszer egy ír szetterem, aki teljesen sík volt, kutyakiképző is feladta nála. Ahogyan te írtad, nagyon édes, kedves szerethető kutya volt, de sokszor tényleg azt gondoltam, hogy szellemi fogyatékos.
2015. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A buta kutyák a legkönnyebb esetek. A tiéddel valószínűleg nem ez a helyzet, csak egész egyszerűen nem munkakutya, bár ettől még éppen meg lehetne tanítani az alapokra. Valószínűleg amúgy érti is ő, hogy mit akarsz tőle, csak cseszik megcsinálni; ez inkább kapcsolati probléma, a kutyával önmagában semmi baj nincs. Menj el egy normális suliba, aholk nem csak furcsállják a dolgot, hanem elmagyarázzák, és segítenek kihozni a kutyából a maximumot :)
2015. márc. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
8%

Buta kutya nincs,csak nem a kutya személyéhez igazított módszer.

Mennyi idős most?Fiú lány?Ivaros?

Szerintem itt annyi a probléma,hogy nem vagy vele elég határozott,és erős kezű(mindamellett persze hogy szeretgeted).

Nem fogadott el teljesen a "főnökének"így mindent ami egy kicsit is érdekesebb mint te,vonzóbbnak talál(nem figyel rád, séta közben odahúz ahová ő akar menni).

Tedd neki érdekessé magad,nem tudom hogy eddig hogy gyakoroltad mondjuk a behívást,és a többit.

Melyik kutyasuliba voltál vele?

2015. márc. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Valószínű ez a kutya sosem tanulta meg hogy hogyan kéne tanulni, parancsot végrehajtani, sosem volt ez tőle megkövetelve, nem fűződik hozzá se érdeke, se más egyéb motivációja. Ezeken kell dolgozni. A behívás meg nem tanult viselkedés, hanem tekintélyen és kapcsolaton alapul. Ha ez nincs, akkor nincs jó behívás sem.
2015. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
a behívást ugy tanultuk/tanuljuk,hogy elmegyek tole messzebbre,szólok neki hogy gyere ide,es ha odajott megkapja a nasit.pluszban nagyon megdicserem. cerberos kutyasuliban voltunk egyebkent.
2015. márc. 25. 13:56
 6/14 anonim ***** válasza:
HA egyedül nagyon nem megy,vidd át egy másik kutyasuliba,lehet hogy ami felett a Cerberosban elsiklottak,azt máshol észreveszik.
2015. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
1 eves elmult,ivaros kan.
2015. márc. 25. 14:05
 8/14 A kérdező kommentje:
a cerbiben 2 kikepzo foglalkozott vele :( mar nincs ennyi pénzem hogy átvigyem másikba...
2015. márc. 25. 14:09
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból: ez a budapesti Cerbi volt, vagy másik? És nem mondtak semmit, hogy mit kéne kezdeni vele?
2015. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
A mi bullunk nagyon sötét XD sokszor azt is fáziskéséssel fogja fel, ha kaját kap. De ilyennek szeretjük, és nem is várunk el tőle sokat.
2015. márc. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!