Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya való nekem?...

Melyik kutya való nekem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nemrég a szüleimmel eldöntöttük, hogy kutyánk lesz. Igen, jól átgondoltuk. Válaljuk a felelősséget. Szóval, egy normál, nem kicsi, nem is rettenetesen nagy (pl.:Bernát hegyi :D), nem nagyon hosszú szőrű, nem nagyon "büdös"(ez anyunak fontos) aktív, játékos, de nem túl izgága, macskát eltűrő, rendesen tanítható kutyust szeretnék találni. Nagy a kertünk, ott lehetne, de sokat vinnénk sétálni, játszani. A közeli lovardába is levinném, tehát tényleg jó lenne, ha jólnevelhető lenne. Nos, van még egy kritérium, ami nem oolyaaaaaannn fontos, de örülnék, ha ilyen kutyát találnék: szeretem a farkas kutyákat, vagyis főleg a japán származásúakat, pl. akita, shikotu, shiba inu... Nos, kb. ennyi. Előre is köszi a válaszokat.

2015. ápr. 16. 18:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Border collie :)
2015. ápr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Border collie,husky, új fundlandi, bergamói vadászkutya,holland pásztorkutya,picardiai juhászkutya, shetland juhászkutya,schipperke,grönlandi kutya, szamojéd spicc,angol szetter, francia spániel (talán az orosz agár) de sztem a legjobb a mudi! Tudom sokat irtam de azért nézd meg aminek szimpatikus a neve! Remélem segítettem! :)
2015. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

mert kutyát a szimpatikus név alapján választunk.........

a japán származású kutyákról, amik neked tetszenek sokat nem tudok, amit én hallottam az alapján inkább makacs, keményebb kutyák, szóval nem biztos, hogy nektek ez kell.

én valamilyen menhelyi kutyust ajánlanék, hátha találsz egyet, aki hasonlít a kedvenceidhez!

azért ajánlom a menhelyi kutyusokat, mert itt lehetőséged van akár egy idősebb kutyus befogadására is, akinél már látod, milyen lesz (de ha kölyköt szeretnél, azok is vannak). mivel konkrét célod nincs a kutyával, legalábbis nem írtad (sport, munka stb.) és kifejezetten olyan fajta sincs amihez nagyon ragaszkodsz, szerintem ez a legjobb lehetőség.

2015. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről keverék. Sok német juhász jellegű kölyök vár gazdára. Én mindenképpen erre szavazok.

Egy egészséges kutya nem büdös, viszont minden kutyának kutyaszaga van.

Ha fajtatisztát szeretnétek mindenképpen, akkor az általad írd fajták helyett inkább javasolnám a labradort, golden retrievert. Viszont ha fajtatiszta, akkor nézz utána a tenyésztő és szaporító közötti különbségnek, és csak megbízható tenyésztőtől vegyél egészséges, törzskönyvezett kölyköt, aminek ára minimum 100 ezer Ft, fajtától függően akár több százezer is lehet.

2015. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mudi - jól tanítható, jól bírja a többi állatot (mivel terelőkutya), nem büdös, sportos de tud nyugton is lenni, természetes külsejű. Arra kell csak figyelni, hogy, mivel könnyen tartható és itthon olcsón beszerezhető kutya, sok kókler tenyésztő van, szóval olvasd el az eredeti standard-et, és ne dőlj be a hülyeségnek. Írj, ha kell segítség.
2015. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Ryuuzaki ***** válasza:
17%
Menhelyről keverék. A kutyák viselkedése egyénfüggő, nem fajtafüggő.
2015. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Farkas kutya alatt általában a német juhászkutyát értjük vagyis őket hívják így :)


Amúgy a fent említett fajtákat amiket kinéztél azok eléggé makacsak,keményebb kezűeknek valóak. Papámnak régen volt egy akitája,rengeteg mozgás kellett neki és nagyon határozott magabiztos vezető. Viszont amiért jó nevelést kapott papámtól.Kiváló kutya lett belőle.Viszont tény,hogy olykor meg makacsolta magát,de összességében kézben tartható volt!! Nektek első kutyának nem javaslok ilyet!! Se a többit.


Menhelyi kutyusokat ajánlok inkább.



"aktív" "de nem túl izgága" ez a két szó üti egymást!

2015. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Amúgy végül Bolder collim lett. És imádom!
2015. aug. 30. 14:18
 9/12 anonim ***** válasza:
a nevét se tudod leírni b@sszus D: gratulálok, remélem nem dobod majd utcára mikor szétszedi a házat és a macskákat!
2015. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Remek-.-


Hogy sikerült a bordert kiválasztani????


Nagyon sok mozgás kell neki remélem tudod. Ha nem fárasztjátok le kellően,akkor lehet kinyiffantja a macskátok.Szóval remélem tisztában vagy dolgokkal, de naív vagyok,hogy lennél tisztában, amikor a nevét sem bírod leírni. Most még imádod,persze 2-3 hónapos kutyának még nincs annyi energiája majd 7-9 hónaposan is ezt mond :D :D

2015. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!