Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya tetszik jobban a...

Melyik kutya tetszik jobban a belinkelt fotókon láthatók közül? Melyik milyen fajta? Egyáltalán fajtatiszták? És melyik a jobb területőrző?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Mostanában több ilyen kutyával is találkoztam, de fogalmam sincs, milyen fajtájúak, egyáltalán fajtatiszták e? Az első képen lévő kutya olyan szerintem, mint egy tisztességes házőrző keverék, jó nagytestű, és ugatós. A másik meg olyan, mint egy nagyra nőtt puli. Nem lehet, hogy ez a rendőrpuli? Vagy olyan már nem létezik? Nem vagyok nagy szakértő, lehet, hogy hülyeségeket is kérdeztem.

Thx a segítségért előre is! :)


2010. febr. 20. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első kuvasz a második komondor, de am benne van a kép nevében is h tanyai KOMONDOR.
2010. febr. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik fajtatiszta és ősi magyar kutyafajták :)

Legyünk rájuk büszkék !!!

2010. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első írta. Kuvasz és Komondor. Fajtatiszták, és gyönyörűek.
2010. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt elfelejtettem, hogy a Kuvasz nekem jobban tetszik.
2010. febr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én komolyan nem megbántásból írom ezt, de engem ez annyira elkeserít, hogy egy magyar ember még a magyar kutyafajtákat sem ismeri ( a komondor ráadásul egy igen karakteres fajta!) Ez a 9 kutyafajta nemzeti kincsünk, kultúránk része - jó lenne ha kicsit több megbecsülést kapnának... (az utolsó mondat már tényleg nem személyesen neked szól)
2010. febr. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%
hát igen, egy kuvasz, és egy komondor. Magyar fajták, de szerintem büszkék nem lehetünk rájuk, mert például a kuvasz biztos (a komondorról nem tudom) képes a gazdája ellen is fordulni. Engem már négyszer támadott meg, volt olyan is, hogy a gazdája mellettem állt, és úgy kellett letépni rólam, pedig csak beszélgettem a gazdájával, a kutyára rá se néztem, semmi kézmozdulatot se tettem, egyszerűen csak nekem ugrott, pedig előtte már összespanoltunk.
2010. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"a kuvasz képes a gazdája ellen is fordulni"

Nem néhány elrontott kutya alapján kell megítélni egy fajtát. A kuvasz, komondor pásztorkutya, így nem pár nm-es telekre, lánc végére, kert végi sufniba való. Azon ne csodálkozz ha ezek az egyedek megőrülnek és fenevaddá válnak, de ez nem a fajta hibája hanem a gazdáé! Sajnos napjainkra mindkét fajta erősen leromlott, mind belső, mind külső tulajdonságait tekintve. De utazz csak el Erdélybe és ott láthatsz igazi, dolgozó kuvaszt.

2010. febr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem láttam és hallottam olyan kuvaszról, amelyik normális körülmények között a gazdája ellen fordult volna.

Ha láncra verve tartanak egy kutyát, nem kell csodálkozni azon, hogy a "gazda" ellen fordul... (És ilyen esetben mind1, hogy milyen fajta...)

És az is fontos, hogy jó tenyésztőtől vásároljon az ember! Ne szaporítótól, stb...

2010. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Sajnos napjainkra mindkét fajta erősen leromlott, mind belső, mind külső tulajdonságait tekintve."

Mit értesz ez alatt? Azt, hogy agresszívvé, kiszámíthatatlanná váltak?

2010. febr. 20. 18:52
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Minden kutya képes a gazdája ellen fordulni ha rosszul tartják, te sajnos nem értesz hozzájuk 18:27 rád még ha yorkid lenne az is támadna mert nem tudod hogy kell nevelni.
2010. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!