Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A 7 hónapos...

Mit tegyek? A 7 hónapos tacskó keverék kutyám rettentően húz sétáltatás közben!

Figyelt kérdés
Amióta lehet visszük sétálni nem tudjuk elképzelni miért húz annyira!Kérlek segitsetek,mert ennek a sétálási módnak hamar véget kéne vetni!:)
2010. febr. 20. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha húz, ránts egy nagyot a pórázon, és szólj rá hangosan, erélyesen. Szerintem egy idő után leszokik róla.:)
2010. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Sztem erre 2 megoldás van.

1. ez a nem drasztikus megoldás.

Vigyél magaddal jutalomfalatokat, tedd abba a kezedbe amelyikbe a pórázt fogod. Amint odamegy a lábad mellé a kutyus, mondd a vezényszót->Lábhoz! Ha odament melléd add neki a jutalomfalatot. Érdemes olyan helyen gyakorolni ahol nincs másik kutya, ami elvonná a figyelmét.

2. ami a drasztikus.

Fojtó vagy félfojtó nyakörv. Nem okoz fájdalmat a kutyának, csak kellemetlen neki. Egy idő után rájön h nem lesz attól jobb ha ő húz, mert akkor már fojtja is a nyakörv.


Nekem shih-tzu-m van és egy időben ő is nagyon húzott. Talán 2 hetet hordtam fojtónyakörvvel, és sikerült róla leszoknia h húzzon.

Sok sikert neked!

2010. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hámja vagy nyakörve van? Mindenképp nyakörv lenne jó neki és ha ezek a módszerek nem válnának be akkor tudnám javasolni még azt h ha húz akkor állj meg és ne vegyél róla tudomást.. Ha lenyugodott akkor induljatok tovább stb. Majd rájön h a húzással nem ér semmit. :) Vagy ha elkezd húzni azonnal forduljatok meg és induljatok el a másik irányba!


Sok sikert!

2010. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy tacsi keverék kutya nem lehet túl nagy. A fojtónyakörvet nem alkalmaznám. Helyette ajánlom, hogyha elviszed sétálni, és elkezd húzni -ahogy érzed, hogy jobban feszül a póráz, vagy előtted megy a kutya, nem melletted- azonnal változtass irányt. Kezdj el az ellenkező irányba menni vele. Ezt gyakorolni kell egy ideig, de nagyon hatásos módszer. Én a menhelyről elhozott alaszkai malamutomat szoktattam le így a húzásról. Ma már nagyon fegyelmezett, szófogadó, engedelmes, póráz nélkül megy láb mellett. Igaz, kutyakiképzéssel foglalkozom másodállásban, így talán könnyebb valamivel. Ja, és a malamutomnál se alkalmaztam fojtónyakörvet.
2010. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a fojtónyakörv segitett. Fontos hogy ne húzd egyfolytában, hanem egyet nagyot ránts rajta.
2010. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jah, rántson rajta egy nagyot, aztán meg majd szerencsétlen kutya repül 3 métert. Itt egy tacsi kev.-ről van szó, nem pedig egy nagy testű kutyáról valószínűleg.
2010. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Várom a válaszokat hisz énis ugyanebben a cipőben járok,csak engem amerikai bulldog húz,egyszerűen borzadalmas sétáltatni,kicsavarja az egész karomat annyira húz,még biciklin is folyamatosan fékezek és ugy húz el.
2010. febr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok,folytó nyakörvel is próbálkoztam már,de nem tett semmit,nem bánja hogy folytsa,folyton köhög tőle de akkor is ugyanugy húz,sőt még jobban!
2010. febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az ly-t helyesbítem J-re

:D:D:D

2010. febr. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nyakörve van!A fojtó nyakörvet nem szeretném kipróbálni hiszen kis termetű kutya!Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 22. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!