Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítséget kérnék 4 fős...

Dr. Kecske kérdése:

Segítséget kérnék 4 fős család vagyunk 2 felnőtt 2 gyerek (egy fiu egy lány) olyan kutyát keresnénk aki kissebb mint egy labrador de nagyobb mint egy tacsi bírja a strapátszőre ne hulljon! Tudnátok ilyet ajánlani?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 18. 18:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
vadászkutyák bírják a hosszú túrákat, de ha már kis korától hozzá szokik a hosszú sétákhoz bármelyik kutya bírni fogja, nekünk lablador spániel keverék van, nem több 25 kgnál, de bírja több km-es futást bicikli mellett.. mondjuk én kölyök korától erre szoktattam rá, már 8 hetesen 1-2km lesétált velem minden gond nélkül, póráz nélkül jön már velem a helyi földutakra.. szóval nevelés kérdése, de hosszabb lábúak többet bírnak mint a rövid.
2015. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

vizsla, bull terrier, foxi, beigli,

[link]

2015. ápr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a Whippet megfelelne nektek.

[link]

2015. ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Idézet a Whippetről:


"Volt már a családban német juhász, dobermann, puli, német dog, nekem volt cocker spánielem, magyar vizsláim, de egyik sem rendelkezett egyszerre ennyi jó tulajdonsággal. Nagyon gyorsan alkalmazkodnak a számukra teljesen új helyzetekhez. Könnyen és gyorsan tanulnak. Szófogadók, stabil az idegrendszerük. Csak felsőfokon tudok róluk beszélni. Sokat utazunk és nagyszerűen viselkednek tömegben, csónakon, kompon, idegen helyen sem ijednek meg, aggodalom nélkül, de elővigyázatosan (a lehetséges zsákmányt előbb kell észrevenni, mint ők) lehet velük póráz nélkül sétálni.Tisza-parti Szélvész Turbó;Másfél évesen került hozzánk. Alap természete introvertált, de erre még “rásegített” az előző gazdája is. Habár nem volt jártas az autóban, utazásban, a pórázon sétálásban, mégis mindkettőt rendkívül gyorsan elsajátította. Pár nap alatt megbízható, idővel egyre magabiztosabb kutya lett. Szeret játszani, de sokáig nem köti le, viszont a vadászat a mindene. Gyönyörűen keres orral, szemmel egyaránt. Séta közben érdeklődő, aktív, míg a lakásban észre sem lehet venni. Nagyon nyugodt, “angyali” természetű vipi, ragaszkodó, könnyen tanul.Tisza-parti Szélvész Iram;Sok mindenben pont az ellentéte a Turbónak. Örökmozgó, játékos. Neki mindegy, hogy labda, bicikli, ember, macska, … után fut, csak futhasson. Imád balhézni és az sem baj, ha a másik jóval nagyobb. Persze könnyű neki, mert a Turbó segít, ha baj van. Emellett szófogadó, ragaszkodó, nagyon okos, imádni való kutya.Mindkettőről elmondhatom, hogy nagyon jó és könnyű velük együtt élni. Bárhova elmehetek velük, mindenhol nagyszerűen viselkednek, függetlenül attól, hogy emberek, más kutyák, vagy eltérő fajtájú állatok társaságában kell tölteni az időt." – Harangozó Zsolt

2015. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Megint csak W.

"Pár sor TáDéról...

Hát az úgy indult, hogy kicsi lányom allergiája miatt majdnem nem lett kutyánk, régóta kerestem minden paraméternek megfelelő kutyát a neten. Gondolhatják mekkora őrültségnek vélték az ismerőseim, kutyafajtát választani a netről beszerzett adatok alapján?! Amit én kerestem: rövid szőr, ami ugye szinte antiallergén, közepes termet, azaz nem öleb, és nem is nagykutya, nem ugatós, nem támadós, nem harapós, emberekkel, gyerekekkel barátságos, nyugodt, akár lakásban is tartható, de azért kelljen sétáltatni (fő az egészség, menedzserbetegségek ellen is jó), frisbee-t dobálni, futtatni, lehessen vele nagyokat játszani, de aztán ha ennek vége, akkor ne zsezsegjen tovább, ne legyen erős kutyaszaga, és legyen SZÉP kutyaformája! Szóval ezeket az adatokat beütve a számítógép ezt dobta ki: WHIPPET! És miután minden létező helyről csak pozitív dolgokat hallottam róla, belevágtunk... és most itt szuszog a hónom alatt Tiszaparti Szélvész Szathmáry Mukimanó Ceruzamajom TáDé! Mindenki megnézi, ha sétálunk, vadidegenek kérdezik meg: milyen kutyus? De édes! Mindenki imádja, mert egyszerűen a whippetet erre találták fel! Ő is szeret mindenkit, de leginkább a gazdihoz, azaz bármely családtaghoz bújva szeret aludni a kanapén, összegömbölyödve, mint egy cica. Egyéniség, IQ bajnok a kutyák között, 6-7 játékát nevük alapján képes megkülönböztetni, és azt hozza oda, amelyiket kérem tőle. Ha kellően motiváljuk, bármit képes megtanulni, de 10-nél többször még semmit nem ismételt meg. Szóval ha nem tudna olyan gyorsan futni, mint a szélvész, akár EMBER is lehetne. De én azt ajánlom mindenkinek aki közelebbről megismerkedik egy whipivel, és befogadja a családjába, szeresse KUTYAKÉNT, mert akkor annyi szeretetet kap vissza tőle, amennyit el sem tud képzelni..."

2015. ápr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Amit itt a whippetről írnak, azt bármelyik normális kutyáról el lehet mondani.


Kérdezőnek:

Legfontosabb kérdés fel sem merült, hogy hogyan tartanátok a kutyát, kinti vagy benti lenne-e?

2015. ápr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
87%
Azt még mindig nem írtad le, hogy TI mit tudnátok nyújtani a kutyának. Hányszor és mennyit sétáltatnátok egy nap, kutyasuliba járnátok-e vele,mennyit tanítanátok, játszanátok vele stb. Ezek nélkül nem igazá lehet ajánlani semmit a plüsskutyán kívül...
2015. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!