Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől félhet fürdetés után a...

Mitől félhet fürdetés után a kutyám?

Figyelt kérdés

Ma, miután megfürdettük fülét-farkát behúzva szaladgát össze-vissza a házban, és csak akkor hagyta abba, amikor én odamentem hozzá, de amint felálltam tovább folytatta. Anyumtól viszont távolságot tart azóta is (Ő fürdette). Bolhairtós samponnal mostuk meg, ami a szemébe ment kicsit, de azonnal kiöblítettük bő vízzel, ahogy azt írta a használati utasítás.

Bennem az a 2variáció merült fel, hogy esetleg anyura "haragszik", amiért belement a sampon a szemébe, vagy, hogy a bolhák a fülébe/hez felmentek, ami őt zavarja (ugyanúgy megy, mint amikor valami furcsa, számára zavaró hangot hall). Csak az a furcsa, hogy amég mellettem/ölemben fekszik, addig semmi baja sincsen.

Vagy attól tartok, hogy a sampon ami a a szemébe ment, az okozott valami bajt, de ezt nem tartom valószínűnek.



2015. ápr. 19. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi fizikai baja nincs, se a sampontól, se a bolháktól.

Maga az esemény érte traumaként, gondolom csak úgy megfürdettétek, és kész.

Nem hibáztatlak, a kutyatartók 99,9%-ának halvány fogalma nincs róla, hogyan kell új dolgokra rávenni, azokhoz hozzászoktatni, azokat megszerettetni egy kutyával.


Teljesen egyértelmű, pszichés trauma érte, nem haragszik senkire, a bizalma viszont nagy mértékben csökkent irántatok, leginkább édesanyád iránt.


Most, már semmit nem tehetsz, és az a baj, hogy legközelebb még rosszabb lesz, hiszen nem is 0-ról kezditek az egészet, hanem -100-ról, mivel már van az eseménnyel kapcsolatban egy erős negatív megerősítése.


2 Dolgot tudtok csinálni.

1: Ne figyeljétek, mi baja van, mert az csak árt, ő csak annyit lát belőle, hogy azért figyelitek, mert valami baj van, és mégrosszabbul lesz. Attól meg még jobban fogtok aggódni, és belekerültök egy ördögi körbe.

Viselkedjetek vele teljesen természetesen, mint ha mi se történt volna.

Ne eljátsszátok ezt, hanem tényleg felejtsétek ez az egészet.


2: Olvass utána egy kicsit a kutya pszichológiának.

Hogyan kell pl szájkosárhoz szoktatni, hogyan kell az úszáshoz félelem nélkül hozzászoktatni.

Hogyan kell apró lépésekre lebontva, az ő tempóját felvenni, azt követni, nem ráerőltetni semmit.

Hogyan kell elérni azt, hogy ő akarja azt, amit te akarsz, tehát saját döntésből tegyen meg dolgokat.

Hogyan kell túlsegíteni a kritikus pontokon, ha leblokkol pszichésen.

Mire kell figyelni a testbeszédében, mit árul el a lelkiállapotáról.

És hogyan lehet megfordítani a folyamatot, tehát egy más testhelyzettel elérni egy más lelkiállapotot.


Ne hidd, hogy ez túlzás, vagy valami hókusz pókusz!


Rájuk ugyanúgy vonatkozik, ép testben, ép lélek.

Mindkettő egyformán fontos.

Sőt, ha választania kéne, hogy a bolhák csipkedjék, vagy a bizalom szálljon el, és a helyét, félelem töltse ki, inkább választaná a bolhákat.


(Hogy ezeknek hol tudsz konkrétan utánajárni, sajnos a legnagyobb probléma a történetben. Én sem tudok jó forrást, ahol jól lennének összegezve ezek a dolgok)

2015. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mindenképp utánanézek. Viszont nem először, már rengetegszer fürdött. Eddig nem is volt semmi baja vele, ezért nem értettük a dolgot.

Az amúgy lehet hogy víz ment a fülébe, és ezért viselkedik így?

2015. ápr. 19. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem.

Akkor rázná a fejét.

2015. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!