Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen felszerelés szükséges...

Milyen felszerelés szükséges egy kis kutyához?

Figyelt kérdés
Barátnőm most kapott szülinapjára egy kis yorkit még nem hozták el és ugy gondolom tökéletes ajándék lenne neki a szülinapjára tőlem egy kis "kezdő csomag" a kutyához! Milyen alap dolgokra van szüksége egy kis kutyának! Gondolok itt fekhely, játék, fésű sampon meg mindenre! Valami jó kis webshop ahol betudnám szerezni? Vagy Szolnokon kutyás bolt!
2010. febr. 21. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Ezek elég drágák, szóval nem hiszem, hogy neked kellene megvenned. Egy póráz 2000 forintnál kezdődik, a fekhely meg 5 ezernél.
2010. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Szerintem meg tudnám venni azt bizd ide! Légyszi a kérdésre válaszoljatok!
2010. febr. 21. 10:25
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Játéknak megfelelő különböző színű labdák(amit nem tud lenyelni),sípolós labdák,rágókák.Fésűt olyat ajánlok amit fellehet húzni a kézre és gumiból van,mert ez nem sérti fel a kiskutyus bőrét.Lehet neki venni még hámot és hozzá pórázt ami textilből van,mert a lánc az nehéz és akadályozza a mozgásban.Alvóhely legyen puha és könnyen tisztítható és akkorát kell venni, hogy minden féle testhelyzetben kényelmesen elférhessen,fonott kosarat semmiféle képpen nem szabad venni,mert a rágcsálós időszakában szétrágja,megeszi és a lenyelt darabok akár problémákat is okozhatnak(megfullad tőle,kiszúrja a gyomrát vagy a belét).Lehet még venni egy könyvet is amiben le van írva, hogy hogyan kell tanítani a kiskutyákat.Ennyi jutott eszembe,remélem tudtam segíteni.Sok sikert a barátnődnek a kutyaneveléshez.

2010. febr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

póráz, nyakörv, kutyajáték, fésű, sampon, balzsam

fekhely, esetleg rágós jutifalat, sajnos ahogy néztem szolnokon nincs fressnapf, nem vagyok felétek járatos az ilyen dolgokba, de biztos van állateledeles bolt...

[link]

ezt neked találtam...:)

2010. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

itt azért jóval több mindent találsz:))) úgy néztem, az ország egész területére szállitanak...

2010. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Étel: vegyél olyat, amilyennel a tenéysztő etette. Ha ő prémium vay szuperprémium minőségűt adott neki, akkor érdemes megmaradni annál, ha nem , akkor (nem jó tenyésztő, de már mindegy) ilyet vegyél, kistestűeknek való puppy jelzésűt, kezdd el belekeverni apránként a régi tápjába, növeld az új mennyiségét, és csökkentsd a régit.Konzervet ne adj neki, semmiképpen!


Tálak: olyat vegyél, aminek gumírozott az alja, hogy ne tolja el, hogy fém vagy műanyag, az mindegy. A műanyagot mondjuk esélyes, hogy megrágja amíg kicsi.


Nyakörv, póráz: ugyan az oltási program végéig nem viheted ki, de érdemes elkezdeni szoktatni a lakásban, vagy a kertben. A nyakörv legyen olyan, hogy ha a legkisebbre állítod, épp jó legyen neki. Textil legyen a nyakörv is, és a póráz is, és a póráz kb másfél méteres. Semmiképpen sem flexi.


Fekhely: érdemes akkorát venni már most, amiben nagykorában elterülve, kinyúlva is el fog férni. Jó ha ezt nem cseréled, csak ha muszáj, mert megszokja a szagát, megszereti, és eleinte az újat biztosan nem fogja szeretni.


Játékok: olyasmik, amiket tud tépni, cibálni, kergetni, rágni. Ne hagyd előtte mindet, hanem felváltva add neki őket, hogy ne unja meg.


Szobatisztasághoz érdemes kutyapelenkát venni (nem rátenni kell, hanem leteríteni, és megtanítani, hogy arra végezze a dolgát.


Kutyás családban sosem árt, ha van otthon betadin, kullancskiszedő csipesz, kefe, stb.


Eleinte rengeteg kérdése lesz, szobatisztasággal, rágással, harapdálással, meg mindennel kapcsolatban, szerezz be pár kutyás könyvet!


Neveléssel kapcsolatban ezeket ajánlom: *****

[link]

[link]

[link]


Tanítással kapcsolatban ezeket: [link]

www.scribd.com/doc/32636462/Kutyatrukk


Egészséggel kapcsolatban ez lehet nagyon hasznos: [link]


Ez pedig egy átfogó könyv, amiben kicsit mindenről van szó: [link]


Vigyétek el állatorvoshoz, nézzétek meg hogy áll az oltási program, és a féreghajtás, illetve mindenképpen kérjetek kullancs és bolhariasztó cseppet, mert amíg nincsenek meg az oltásai elviheti egy kullancsbetegség, és akkor nagyon szomorúak lennétek.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tálkából én a fémet javaslom, azok sokkal tartósabbak (etetőnek kisebbet, itatónak nagyobbat)

[link]


Játékok: labdák, plüssök (amiből nem jön a szőr), sípolós cuccok. Egyébként ha tudsz rászánni pénzt, akkor a Kong játékai között nézz körül. Nagyon jó minőségűek, tartósak, nem tud belőlük kiharapni és esetleg lenyelni darabkákat: [link]


Fésűt, sampont a Zanninál szoktam venni a yorkimnak, az ő cuccaik a legjobb minőségűek, és nagyon sokat tudnak segíteni, tudnak ajánlani termékeket.

[link]

Én azt mondom nem érdemes a Fressnapf-es kozmetikumokkal próbálkozni. Itt is az érvényes, ha egy kicsivel több pénzt hajlandó vagy/tudsz rászánni, akkor jobban jársz. Kevesebbet kell belőle használni, tovább elég.

A kefe, amit a yorkik szőréhez használni kell, azt itt találod:

[link] kefe_hu.html


#1ALL SYSTEMS KEFE - nekünk ilyen van, a kis méret. Mindenképp ilyen apró tüskés kefét vegyél, mással nem fogja tudni fésülni. Én először ezt is a Fressnapfben vettem, nagyon hamar kijöttek belőle a fémszálak, és sokkal rosszabb volt vele fésülni. Ennek tényleg nagyon jó a kidolgozása. 2 és fél éve ugyanazt használjuk, és még semmi baja. Tényleg érdemes egy ezressel többet rászánni.


Ha valami még eszembe jut, akkor írok, de azzal számolj, hogy 10-15 ezer alatt nem úszod meg. Ha a jobb minőségben gondolkozol, akkor 25-30 ezer.

2010. júl. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kell neki:

játék ( latex,plüss..)

tálak ( vízre,kajára)

kutyakaja ( orijen szerint remek)

nyakörv ( textil legyen)

póráz (kényelmeset..én rogz-ot használok..remek és lehetoleg ne flexit)

betadin ( fertotlenitesre ha vmi tortenne)

fültisztító pálcikák( kutyus fülére)

fülcsepp ( h ki tudd tisztítani a fülét)

jutalomfalatkák (tanításhoz)

2010. júl. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!