Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most legyetek okosak, honnan...

Most legyetek okosak, honnan jött a féreg? Hogyan került a szőnyegre?

Figyelt kérdés

Új kiskutya került hozzánk, a naggyal együtt kapot féreghajtót. A kicsiben nem, de a nagy kutyában volt giliszta. Most telt le a két hét az előző féreghajtás óta. Tegnap férjem a szőnyegen férget talált, nem is egyet. A kutyák szobatiszták. Nem hányadékkal és nem is kakával kerültek oda. Megkapták tegnap a féreghajtót, a kiskutya ki is termelte a férgeket a kertbe. Gondolom a nagy kutyában is lesz... :s

Természetesen fertőtlenítés folyik a lakásban, de akkor se gusztusos.


2010. febr. 21. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A giliszta ki pottyanhat belőlük akkor is ha csak jönnek mennek a lakásban,én láttam már a végbelénél mozogni a kinti cicának, fontos:élt-e még?ha nem most ürül belöle,ha élt újabb féregírtás kell,ha van kisgyerek az ő székletét és a sajátotokat is nézzétek meg.A kislányom elkapta egyszer falun cicától rohantam vele az orvoshoz.
2010. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hmm egyértelmű hogy a kuytákból került oda.



Nyilván a féreghajtó nem eléggé hatásos vagy tovább fejti ki hatását mint azt vártátok.


Szerintem amíg a kutyák féreghajtva vannak, addig egyáltalán nem tanácsos bent tartani őket.



Mellesleg a helyedben én beütemeznék egy orvosi vizsgálatot a családtagoknak is és természetesen neked is mivel szinte 80% hogy a textileken maradó petékből vagy más úton de simán elkaphattátok ti is a dolgot..



A férgek nem minden esetben csak a széklettel ürülnek, van amikor simán kibújnak a végbélnyíláson és kijönnek!



Ha van macska is a lakásban akkor az is férges lehet, plusz szerintem az összes lakástextiliára ráférne egy alapos tisztítás a szobákra pedig nagytakarítás, mivel ezek a féreg peték úgy vannak kitalálva hogy száraz környezetben akár a szobapor közé keveredve vagy pár szál elhullott állatszőrön megtapadva még hónapokig fertőzésképesek!



----▲

◄ ☼ ►

----▼

2010. febr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
valószinű, hogy valamelyik kutya seggéből pottyant ki:S
2010. febr. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg kimászik a fenekükön, a szőrön nonaglik egy darabig aztán lepottyan, vagy mikor leüla szőnyegen akkor ragad át. Macskán láttam ilyet, szval tuti. Mindenfelé potyog belőlük ha férgesek, szval nézzetek körül.
2010. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:

Ha két hete volt az előző féreghajtás, akkor pont most aktuális, hogy a bennmaradt peték, amikre nem hat a szer, kifejlődjenek és újra támadjanak.

Ha van a kutyában féreg, két hét múlva ismételni kell. Mindkét kutyában, és valóban, Nektek sem ártana az ÁNTSZ-nél egy székletvizsgálatot kérni, ha a lakásban hullatta el, bár nem valószínű, hogy a most frissen kikeltektől, sokkal inkább a lappangó korszakból kaphatjátok el. (Én is elkaptam kisgyerekkoromban az utcáról bejáró kóbor macsektól, borzalmas élmény volt)

Ajánlatos spot-ont is tenni a kutyákra, mert ha a nagy volt férges, ő valószínűleg bolhát szedhetett össze.

2010. febr. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!