Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. ma kaptam egy 9...

S. O. S. ma kaptam egy 9 hetes kutyust! Szobatisztán! Ha adok neki enni utána mindig leviszem h pisiljen kakáljon. De nem odalent pisil hanem a szőnyegre. Hogy szoktassam rá, hogy oda nem szabad?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy lehet szobatiszta ha a szőnyegre pisil?

Amúgy még nem kéne utcára vinni amíg nincsenek meg az oltásai mert könnyen elkaphat valami csúnya betegséget.

2011. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
"kapd el" a pillanatot, szidd le, de ne verd meg, az nem megoldás, majd vidd ki az udvarra, és ha ott végzi el a dolgát nagy dícséret, és falat. Használj egy vezényszót is a dolga elvégzéséhez, pl. én a "siess"-et használom :) A többiek még biztos írnak valami hasznosat.
2011. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak az udvarra szoktam levinni.. mire elkapom akkorra már kipisilte magát.. :S :( :\ Talán csak az új hely miatt pisil be? O_O
2011. jan. 5. 18:35
 4/7 Legna válasza:

Nekem azt ajánlotta egy tenyésztő, hogy ha bepisilt otthon, akkor azt itassam fel papírtőrlővel és "kenjem" azokra a fákra, vagy akárhova ahova vinni szoktad, így érzi a saját szagát és hamarabb rászokik a dologra.

tényleg csak akkor szidd le, ha épp tetten éred, később már mit sem ér.

az is jó lehet ha felnőtt kutyával együtt sétáltatod és látja a helyes viselkedést:)

2011. jan. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem akkor kell azonnal levinni, ha eszik. Egy kis időnek el kell telni utána. Ráadásul nem csak akkor kell levinni, ha eteted, hanem 2 óránként körülbelül. Ha alszik, ébredés után is.
2011. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm. ^^
2011. jan. 5. 18:54
 7/7 anonim ***** válasza:

evés, ivás, játék, alvás után 5-10 perccel mindig lehet számítani valamilyen alkotásra ilyenkorra érdemes a levitelt időzíteni ez kb. 2-3 óránként egy ekkora kutyusnál előfordul

ha besikerül semmi reakció csak csendes takarítás (ha rajtakapod, vagy látod készülődni emeld fel a grabancánál fogva, és vidd oda ahol lehet végeznie a dolgát)

fontos a szagok elfedése is a lakásban, használj valami enyhe fertőtlenítőszert is-ezért a szőnyegen is biztosan érzi még a szagot ez is vonza, hogy arra a környékre ismételjen...csak "csavard fel a a szőnyeget!" tisztísd ki, majd amikor már szobatiszta akkor visszakerülhet...

2011. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!