Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről? Ugye...

Mit gondoltok erről? Ugye lesznek súlyos következményei? Kérek segítséget.

Figyelt kérdés

Tegnap a szembeszomszédom lelőtte a kutyámat. Feltehetőleg floberttel. A jobb hátsó lába előtti részbe fúródott a lövedék. A beleket nem érte és ízületet sem az állatorvos elmondása szerint. A kutya kiszaladt a velünk srégen szemben lévő tarlóra. Utána mentünk 2-en a párommal és ekkor dördült el a lövés. A faszi vagyonőr vagy mi. Hozzánk szaladt a kutyus és ott kifeküdt. Akkor vérzett, de nem nagyon. Az állatorvos nem tudta kiszedni a lövedéket, kapott g yógyszereket. Állítólag meggyógyul: betokozódik vagy kilöki a teste a golyót.

A rendőrséget is kihívtuk és 4 órán át nyomoztak. Fényképezték a vérfoltokat és a sebet. Holnap feljelentést fogunk tenni a féreg ellen.

A kutyus jár, bár kicsit sántít.

A kérdésem: A rendőrőktől mire számíthatok a feljelentés után? Vagy lesz@rják ezt az ühyet? Illetve kinek lehetne bejelenteni még, hogy legyen valami nyoma az ügynek? A kutyus régóta velünk él, senkit nem bántott soha és nem is ugat.

Szóval a lövés nem is a magánterületén dördült el, hanem 2 LAKOTT telken keresztül (kb 40 m táv). Mi a véleményetek?

Köszönöm szépen.


2010. febr. 21. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó esélyeitek vannak bár Magyarországon sose lehet tudni... Várjátok meg mit tesz a rendőrség, legyenek nálatok képek a sérülésről(minnél csúnyább...), orvosi jelentés, esetleg nem látta vagy halotta még valaki? szomszédok? de mindenesetre készitsetek fel néhány ismerőst aki alá tudja támasztani hogy a kutya ártalmatlan és szelíd (nem biztos hogy szükség lesz rájuk de hátha...) Más konfliktusotok nem volt azzal a féreggel ezelött? esetleg más szomszédnak? Segítene ha kiderülne több panasz is van már rá...

Komoly büntetésre ne számítsatok, de a min. az lenne hogy ki kell fizetnie az orvosi számlákat.

jobbulást a kutyusnak...

2010. febr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát azt nem tudom, hogy a kutyával kapcsolatban mennyire lesznek a rendőrök együttérzőek, bár ha az állatkínzásos eseteket nézem, emiatt túl nagy büntetésre ne számíts. :( Amiért jobban meg lehet nyaggatni az ürgét, az a fegyver használata, még úgy is, ha engedély nélküli fegyver. Szerintem. Nálunk egyszer az egyik szomszéd a bérház tetejéről légpuskával a galambokat lövöldözte, mert idegesítette a galambsz@r, na hát őt jól megb@szták, bevitték 24 órára és elég brutál pénzbírságot kapott. Őt sem azért bírságolták, mert lelőtte a galambokat, hanem a fegyver használatának körülményei miatt.
2010. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszaitokat. A fegyerre van engedélye. Vagyonőr azt hiszem. Konfliktus sose volt, hisz nem is mifelénk nyílik a kapuja, csak a kert vége. Tudom, hogy sosincs semmi komoly ügy az állatkínzásokból hazánkban és ezért is írtam a kérdést.

A kutyus nálunk van itthon és pihen, de mondta a doki, hogy ha bármi van, szóljunk és azonnal jön.

Az hogy mennyire büntetik, nem érdekel annyira. A kutyám gyógyuljon meg, csak ez számít nekem jelenleg. :(

A fegyvert ilyen esetekben szó nélkül elveszik min. 2 évre. Majd megírom a fejleményeket ha érdekel titeket.

2010. febr. 21. 11:29
 4/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen! Jobbulást a kutyusnak! :(
2010. febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze írjad!

Azt a gyökeret kéne lelőni! Szegény kutyus!

2010. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy rohadt állat az ilyen lövöldözős, de azon kívül a kutyádnak sehova nem szabadna kiszaladgálni engedély nélkül, felügyelet nélkül.
2010. febr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen ez egyértelmű, hogy felügyelet nélkül nem mehet ki. De amint írtam, mikor kiszaladt, egyből mentünk utána és tőlünk 20 méterre volt a kutyus, mikor lőtt, de amint írtam azt is, hogy nem annak a majomnak a telkére szaladt a kutya, hanem egy tarlóra. A másik, meg kb felénk lőtt. Ez talán tetszik a rendőröknek. :)

Köszi a válaszaitokat eddig is.

2010. febr. 21. 11:52
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobbulást a kutyusnak! Igyekezz minél inkább felszínen tartani az ügyet, hogy ne tudjon elsikkadni és a rendőrök ne tudják csak úgy elfelejteni (mivel szokták)! Esetleg helyi újságba megírathatnád a cikket név nélkül persze és akkor senkit nem bánthatsz. A közeli állatvédőktől kaphatsz (szerintem fogsz is) jogi segítséget, ők könnyebben meg tudják mondani mit tehetsz, hogy történjen is valami szöszmötölésen kívül.

Esetleg nem kérdezted meg az intelligenciabajnokot mi a francért lövöldöz a nyílt utcán?! Egyáltalán honnan veszi erre a bátorságot?

Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Írj, hogy mi lesz a dologból, sokan tanulhatnak belőle.

2010. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szívesen olvasná, hogy mi lesz az ügy vége!

Szerintem kutya szempontjából a rendőrök szarnak rá.

De arra már nem, hogy lakott területen belül lövöldözött.

És bár szomorú, hogy a kutyás része miatt tuti, hogy nem kap semmit, talán legalább a jogosulatlan fegyverhasználat miatt seggbe rúgják.

Az ilyeneket minden lelkiismeret nélkül felakasztanám... milyen módon gondolkozik az ilyen barom állat? hogyan nevelheti a gyerekeit...

2010. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért legyen a tarsolyodban HIVATALOS orvosi szakvélemény a kutyád állapotáról.
2010. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!