Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyust hogy kell megtanít...

Egy kutyust hogy kell megtanítani arra hogy " MARAD! "?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 23. 14:16
 1/6 anonim válasza:
0%
Nem tudom :)
2015. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pl. Ha már tudja az ült, akkor kaja adásnál leültetted kicsit messzebb az etetési helyétől. Miután leült mondod neki, hogy maradj és közben elkezded a padló felé közelíteni a tányérját, addig amíg mozdulatlan. Ha megmozdul gyorsan felemeled a tányérját. Ha le tudod tenni a tányért, anélkül, hogy megmozdulna akkor érti a lényeget. Ezt minden etetésnél játszatok el, és ha már jól megy, akkor lehet etetési időn kívül is gyakorolni.
2015. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sose játszottam a kutya kajájával, mégis meg tudtam tanítani a legfontosabb parancsszavakra. Fölemeltem a mutatóujjamat, és erőteljesen, hangosan mondtam, hogy maradsz, és ha el akart menni, akkor megfogtam, és közben mutattam a mutatóujjamat, és mondtam hozzá a parancsszót. addig mondtam, amíg meg nem csinálta. A végén ha szó nélkül fölemeltem a mutató ujjamat, a kutya akkor is tudta, hogy mit karok tőle. Ha kaját adtam neki, akkor odaadtam, de soha nem tanítottam jutalomfalattal.
2015. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel többször is szoktam vásárolni, kutyával csak ilyeneket, hogy veszek 2 üdítőt, vagy egy kenyeret, tehát amit gyorsan el lehet intézni. Így én párszor kikötöttem már a bolt elé 2 percekre, és megkérdem, hogy maradjon addig ott. A 3-5 dik alkalom után már nem ugatott kint, csak szépen ült és nézelődött, megszokta hogy nem vagyok bent sokáig és várt kint szépen. Ezzel egyidejűleg a "marad" szó jelentését is felfogta. Ha póráz nélkül mondom neki otthon akkor is érti, így leül és ottmarad. Okos kutya.
2015. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha már ülni tud, leülteted és szembeállsz vele. Közben ügyelsz rá, hogy ne keljen fel, ha felkelne, visszanyomod és mondod a "marad" vezényszót. Ha már ott marad ülve, mikor szembeállsz vele, teszel hátra egy-két lépést, mondod, hogy marad. Egyre növelheted a távolságot.

Majd ha feküdni is tud, akkor ugyanez fektetésben. Ebből lesz a helyben maradás.

Ne hívd oda magadhoz a gyakorlat végén, hanem menj vissza hozzá, állj be mellé, és utána oldd ki ültetésből/fektetésből. Ha jól csinálta, mehet a dicséret, jutalom.

2015. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes dolog ez, a kutyaiskolában nem tanítják a maradj-ot. Ül vagy fekszik, és utána fokozatosan kell távolodni, a kutya nem állhat fel, illetve nem jöhet el a helyéről. A maradj-ot én ennek ellenére megtanítottam, főleg a bejövetellel kapcsolatban, pl. ha nem akarom, hogy bejöjjön a lakásba, az ajtó előtt mondom: marad, és feltartom a tenyeremet. Nagyon hamar megtanulta, még néhány hónapos volt. Most 11 hónapos.
2015. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!