Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két napja tettem fel egy...

Két napja tettem fel egy kérdést, hogy miért támadta meg indokolatlanul a haverom kutyája az öcsémet? Kiderült.

Figyelt kérdés

Ez a kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6787897-az-oc..


Mint a megfigyelő doki kiderítette, krotont rágcsált a kutya. A büfé előtt ahol voltunk volt cserépben kirakva. Ráadásul számára ez nem pusztán mérgező, de a még allergiás is rá az eb. Mikor körbe jártuk a helyet, hová telpedjünk,kétszer is elmentünk a büfé előtt, a kutya meg szabadon kolbászolt előttünk, valszeg akkor elemezte ki a növényt.


S amikor az öcsém meg én magunkra maradtunk a kutyával, akkor üthetett be nála a növény. A doki szerint azért ült fel hirtelen és nézett körbe, mert nagyon kellemetlen fájás indult meg a beleiben, ráadásul a növény okozta tudatzavar ebben a támadásban nyilvánult meg.


S mi innen kórházba mentünk, haverom a rendőrségre, így a többit nem láttuk, de miután a haver megkötötte a kutyát, az ismét elborult. És egyértelműen mérgezés tüneteit mutatta.


A bírságot viszont ugyan úgy ki kell fizesse.


2015. ápr. 23. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Hát nem tudom, hogy egy kutyának mi hívja fel a figyelmét egy ehetetlen, sőt mérgező növényre, de a történet elég furcsa. A mi kertünkben ehető őzlábgomba és mérgező gombák, gyöngyvirág levél (ami mérgező) van, mégsem rágcsálja. Az állatok ösztönösen kerülik azokat a növényeket, amelyek számukra mérgezőek. Ha füvet eszik (mert szokott), azt is részletesen átszagolgatja, hogy ehető-e.
2015. ápr. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát passz. Az én kutyáim közül kettő soha semmit nem evett fel a földről. A legújabb aki egy eves pedig mindent megkóstól. Őt már szedtem le dunaparti tiszafáról, és rohantunk orvoshoz mert sugárban hányt, remegett stb.

Otthonról a leandert kellett máshová tenni, mert szó szerint lelegelte. Orvos, gyomorpucolás. Leszoktatás folyamatos (és sikertelen).

2015. ápr. 23. 15:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Köszi, hogy megosztottad, akkor a kroton is veszélyes. Jobbulást a tesódnak!
2015. ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért jó hogy kiderült,legalább nem kell elaltatni.Viszont így bárkit megtámadhatott volna.
2015. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tesód jól van? Istenem ....a kutyával valamit csinálni kell....ha az én tesómat harapná meg egy kutya...hát..biztosan nem érdekelne mi miatt tette...
2017. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!