Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok mesélni a Havaneséről?

Tudnátok mesélni a Havaneséről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Június 6.-án hozzuk el első kicsi (10 hetes) Bichon Havanese kiskutyámat. Kíváncsi vagyok jó és rossz tapasztalatokra egyaránt. Köszönöm!



2015. ápr. 23. 20:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nekem 12 éves jelenleg Havanese kutyusom, másfél hónaposan került hozzám szintén.

Ő igazi hercegnőnek képzeli magát, biztos hogy kissé elkényeztette a nagymama, és azért..

Kiskorában alighanem mint minden kutya, szétrágta amit talált, ágyneműhuzattól az ajtófélfáig. A falról is lenyalta a festéket...

Személyiségre nagyon akaratos, mindennek úgy kell lennie ahogy szeretné, ki is osztja a parancsokat egy-egy mozdulatával, tekintetével... pl vegyél fel, adj enni, játszunk, letehetsz, stb.

Viszont nagyon könnyen tanul. Legalábbis fiatal korában, mikor trükkökre tanítottam, nagyon fogékony volt rájuk, volt hogy tíz perc alatt elsajátított egy trükköt (pacsi, hentergés stb), és szívesen csinálja máig őket.

Nagyon okos, szinte mindent megért. Egyszerűen tudja ha róla beszélünk, ha rosszat mond valaki róla morog, ha megjelenik egy étel neve a beszédben odajön kunyerálni, ha megmondjuk neki hogy vendég jön ott vár az ajtóban egész nap.

Az a kedvenc játéka mostanában, hogy eldugok egy kis plüssét, kérdezem hol van, és ő meg fel-alá rohangál a lakásban és keresi. Na és mikor megtalálja, akkor nagy az öröm, irtó büszkén mutogatja hogy milyen ügyes volt :D

2015. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A testvéremnek van ilyen kutyája, de nekem sajnos elég rosszak a tapasztalataim vele. Szobakutyának megteszi, bár elég nehezen szokott szobatisztaságra és mindent szétrágott már, de egyéb területen, mint kutya, nulla. Fél a macskáktól, szemtelen, neveletlen és nevelhetetlen is, nekem régen nagytermetű keverék kutyám volt, de százszor értelmesebb kutya volt, mint a Havanese. Nehezen tanul, nem fogad szót, értetlen, nem tudom, hogy csak a testvéremék rossz nevelése-e, de szerintem nem csak az, mivel kicsi kora óta én is próbálom nevelgetni, de hatástalan. Szóval maximum babusgatni való szobakutyának jó.
2015. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem van egy lassan 2 èves havanese kutyusom. Imádom. Nagyon játèkos,barátságos kiskutyó. Az egèsz családot elfogadja gazdájának,nem csak egy emberes. Legszívesebben állandóan velünk lenne. Ha 5 percre is elmegyünk otthonról,akkor is úgy örül mintha már 1 ève nem látott volna !inket :D nagyon nagyon okos kutyák!! Mi járunk iskolába vele,ès a nèmetjuhászok között is teljesen jól megállja a helyèt. Viszont mivel kicsi,cuki,nem szabad agyon kènyesztetni,mert ő is kutya! A szőre mivel nem hullik,ezèrt ajánlatos kozmetikushoz vinni kb 2-3 havonta,viszont elèg 1 èvben max 2-azer megfürdetni. Egyenlőre ennyi jutott eszembe,denha kèrdèsed van,írj nyugodtan! :)
2015. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, kis jó fejek, a környéken is lakik 2 az egyik olyan kis félős, hogy a gazdi ölébe ugrik egy Német Juhász láttán. Kis szőrgombócok, de ahogy te is mesélted, nagyon okosak. (Na meg parancsolgatósak,...) :D

2015. ápr. 23. 20:52
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat is, a kutyaiskolán mi is gondolkodunk. Ugye azért néha szereti, ha megbabusgatjuk? ;)
2015. ápr. 23. 20:54
 6/13 anonim ***** válasza:

Imádja,nekünk odabújik a lábunkhoz,ès èjjel nappal simogatnánk ha rajta múlik :) ha meg az ölünkbe van akkor pláne. A kutyasuli nagyon sokat segít,tènyleg,tapasztalatból mondom. Azèrt van akaratuk,de nagyon a gazdi kedvèbe akarnak járni. De tènyleg nagyon figyeljetek majd arra,hogy azèrt ha rosszat csinál,akkor ne csak amnyi legyen hogy ejnye bejnye,hanem attól függően hogy mit csinált azèrt szóljatok rá erèjesen,vagy esetleg megfogni a grabancánál. Kètszer megcsinálod,ès bőven megèrti hogy nem szabad. De ha elvan kènyesztetve,akkor az lesz amit a 2. hozzászóló írt.

3. Vagyok :)

2015. ápr. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is van a családban egy kan. Azt hiszem 10 éves. Imádom. Akkora bohóc. Játékos nagyon. Szerintem ő nem rágott szét semmit. Az igaz, hogy kicsit érdekes természete van. Igazi öleb. Elvan egyedül, de szereti, ha foglakoznak vele. Nem túl barátkozós. Csak a hasonló mérető kutyákat szereti, de pl az utcán nem megy oda más kutyákhoz haverkodni. Az idegen emberek sem érdeklik.

Ami nekem negatív, hogy a szobatisztasággal vannak gondok. Ha pl sokáig egyedül van, nem jön zavarbe és bepisil. Viszont ha velünk van, akkor is 3 óránként le kell vinni.

2015. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Szia! Facebook-on van több csoport is (bichon havanese club hungary, bichonok, bichon fun klub), ott is tudsz érdeklődni :) Az én havám, 3,5 éves szeretetgombóc, imádom! Nekünk papírzsepin kívül soha nem rágott meg semmit. Nagyon hamar pelustiszta lett (kb 1,5hét alatt) mert ugye a veszettségi oltás után lehet csak levinni az utcára. Pelenkábol nem érdemes megvenni a fressnapf-os drága kutyapelust, gyógyszertárban lehet venni betegalátétet, ugyanolyan jó. Igaz az, hogy 5 perc távollét után is kicsattanó boldogsággal üdvözöl. Arra viszont figyelj oda, ha társasházban laksz, hogy már az elejétől fogva, egyre hosszabb ideig hagyjátok egyedül, mert sajnos nálunk kialakult a szeparációs stressz és nem lehetett magára hagyni mert vonyított. Mi kozmetikushoz 2-3 havonta járunk, havonta fürdünk minőségi samponnal-balzsammal, viszont ha hosszabb szőrben szeretnéd tartani, akkor rendszeresen fésülni kell, mert hamar csomósodik.
2015. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
nekem 2 és fél éves most a kutyusom :) Én azt tudom mondani hogy a legjobb döntés volt :) Hihetetlenül okos, szinte mindent megért. Ha kiejtem azt a szót a számon hogy "sétálni" (és akármilyen hangsúllyal) már rohan a pórázhoz, labdamániája van és nagyon jókat lehet vele játszani :) igazi kis örökmozgó, és nagyon jól megjegyzi, hogy ki mikor ér haza. Anyu pl állandó dálutános műszakban dolgozik és fél 11 körül már nézegeti az ajtót, mert tudja hogy akkor ér haza. Mi eléggé elkényeztettük, szóval evésnél nagyon tud kunyerálni pl :D hihetetlenül akaratos, mindig jelzi mi jó neki és mi nem. Imádja a gyerekeket, viszont a felnőtt idegen férfiakat nem szereti és nagyon nehezen barátkozik meg velük. A szobatisztaság nálunk nagyon könnyen ment. hirtelen ennyi jutott eszembe :)
2015. ápr. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én sem fogom megbánni!

2015. máj. 1. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!