Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermann fajtáról mi jót...

A dobermann fajtáról mi jót vagy rosszat tudtok mesélni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak jót!

Igaz, hogy mivel most már nem lehet a fülüket hegyezni nem tetszik annyira de amúgy nagyon jó kutya. Okos, engedelmes, ha kell kezesbárány ha akarod tökéletes őrző védő kutya. Sok oldala van és a "megjelenése" is tökéeltes!: )

2012. aug. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak jót tudok róla mondani! Megbízható társak, de kemény védőkutyák. Még szerintem éppen-éppen lehet kupírozni a fülüket, de tényleg be lesz tiltva.
2012. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a dobermann egy nagyon jó kutya, intelligens, egy hibája van csak, hogy gondolkodik, és kombinál:))) Jó társ, jó családi, és sportkutya Gyönyörű, és elegáns, büszke fajta.. igy, hogy nem lehet majd a fülét vágatni, 20 éven belül el fog tűnni.
2012. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elfog tűnni?Gondolom a vágott fülűekre gondolsz.. Amúgy okosabb kutyák a német juhásznál?
2012. aug. 14. 23:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog eltűnni, csak meg kell szoknunk, hogy megváltozik némiképp a külsejük.

A lényeget már leírták előttem, negatívumnak talán annyit mondanék (már ha ez annak számít), hogy eléggé "egygazdás".

2012. aug. 15. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen el fog tűnni, és nem megszokni fogják az emberek, hanem egyszerűen más fajtát vesznek majd. A Hollandoknál nagyon komoly tenyészetetek tűntek el amikor bevezették nálunk a tilalmat, pedig igen sokat letettek az asztalra .

A németjuhász és a dobermann teljesen más jellem. A kettőt össze sem lehet hasonlitani. ha a munkakutyázást nézed, amig a németjuhász egy ugymond alázatos fajta, könnyen képezhető, a dobermann bunkó. Ha van kedve dolgozik, és akkor brillirozik, ha nincs kedve, akkor otthagy a francba. ha kényszeriteni akarod, az még rosszabb, mert akkor aztán ugy besértődik, hogy tényleg semmit nem csinál. tehát dobermannt képezni kihivás:)))) Amugy roppant szórakoztató kutya, van humorérzéke, és jó vele együttélni, de csak olyan gazdának ajánlott, aki toleráns, nem agressziv, és valóban következetesen tudja nevelni. Vásárlás előtt állsz?

2012. aug. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy terveztem hogy 1-2 év múlva veszek dobit.Most ezt a kérdést csak álmodozásként írtam ki.Végül is,ha még most vennék dobit akkor a fül hegyesítést,és a farok vágást megtudnám oldani?
2012. aug. 15. 15:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, de ezek után is meglehet majd oldani.
2012. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezután csak úgy ha kiviszem a kutyát külföldre ugye?
2012. aug. 15. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!