Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálljak a kutyámmal,...

Mit csinálljak a kutyámmal, hogyan neveljem meg?

Figyelt kérdés

Van egy 1,5 éves fiú Bichon Havanese kutyánk aki enyhén szólva hamis. Néha csak odajön h simogassam meg utána elkezd harapni, morogni és vicsorít + megb@ssza a kezemet. (nem tudtam szebben fogalmazni :D) A fürdetésről ne is beszéljünk, meg kell kötni pórázzal de nagyon harap és mindig tele van a kezem sebekkel utána. A szájkosarat meg nem tudjuk ráadni. Apától fél csak, de őt is mindig ugatja.

Egyébként meg nagyon aranyos is tud lenni, nem mindig ilyen.

Már egy kicsit elegem van belőle, bántani pedig nem nagyon szoktuk csak mikor már tényleg nagyon vad, de akkor mégjobban bemérgesedik.

Mégis mit csináljak vele? Kutyaiskola/menhely kizárva. Vagy esetleg majd kinövi? Előre is köszi :)



2015. ápr. 25. 11:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
22%

Nem vagyok egy óriási kutyaszakértő, de az én tapasztalatom a kutyámmal kapcsolatosan (nem olyan fajtájú mint a tied, de remélem segít valamit).

Elsőnek mikor hozzánk került a kb. 3 hónapos kutyánk, ő is harapott. Ilyenkor mérgesen kell mondani neki: "Nem". Egy idő után megjegyzi a hangodat, és mikor mérgesen mondasz valamit, akkor tudni fogja ha rosszat csinált. Nem tudom milyen nemű a kutyád, de az én kutyám (kislány) a játékával csinálta ezt, de akkor is a "Nem" segített, meg ott elvettük tőle a játékot. Lehet hülyén hangzik, de ilyenkor "elmagyaráztuk" neki hogy miért nem szabad neki. Tudom hogy a kutya csak szavakat ért, de ez is egy jó dolog. A fürdetésnél nem tudok mit mondani mert az én kutyám imád fürdeni, de persze mikor a vízben van akkor megmerevedik. Próbáld azt hogy "hozzászoktatod". Mindig egy kicsivel több vizet öntesz/engedsz, és folyamatosan dicséred hogy "okos", és jutalomfalatokat adsz neki. Lehet hogy ha sokat csinálod, önként menne fürdeni. :) Ütni nem szabad kézzel, mert a szagot megérzi és akkor tőle nem fogadja el a kaját. Próbáld a összetekert újságot. Mikor rossz volt a kutyánk azt csináltuk. Nem kell nagyot ütni, mert mi sem ütöttünk, de mivel nagyot puffan, megijed tőle. Remélem tudtam valamit segíteni neked! :) Hajrá! Hagyj időt a kutyának hogy megtanulhassa hogy mit is szeretnél. :)

2015. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Googleba ha beírsz valami olyasmit, hogy dominancia gyakorlatok és azokat próbáld meg. Valószínűleg az a gond, hogy nem ti vagytok a falka vezér hanem a kutyus. De nem vagyok kutyasulis oktató csak jártam kutyusommal suliba szóval nem biztos hogy ez van ez csak egy tipp. Nem tudom miért zártátok ki a kutyasulit de legjobb az lenne ha elvinnétek és ott tudnak tanácsot adni illetve pár foglalkozásra eljártok vele kutyasuliba és utána otthon azokat csináljátok szerintem úgy rendben lesz.
2015. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kutyád neveletlen és elkényeztetett.


Nem kell bántani egy kutyát ahhoz, hogy jól nevelt legyen.


Felállítasz határokat és azokat mindig, MINDIG következetesen betartatod.

2015. ápr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sippara ***** válasza:
Kutyaiskola, másik gazda. Gyakorlatilag ez a két lehetőségetek van, ugyanis a kutya nem magától, hanem tőletek ilyen.
2015. ápr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért nem opció a kutyasuli, pedig arra lenne a legnagyobb szükségetek. Nem csak a kutyának, hanem nektek is, mert nem értitek a kutyát, ezért nem tudjátok megnevelni sem. A minimum az lenne, hogy elmész egy könyvtárba, és kiveszed Cesar Millan, Jan Fennell könyveit, és nagyon alaposan átolvassátok mindannyian.
2015. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaiskola miért van kizárva? Pont arra lenne szükségetek. Most gondolj bele, mi lenne, ha ez pl. egy német juhász lenne, akkor hogy bírnátok vele? Attól, hogy kicsi, kutyaként kell kezelni. Az ilyen viselkedés nem megengedhető. Ha amúgy egészséges a kutya (idegrendszer), akkor el kell kezdeni úgy viselkednetek vele, hogy tudatosítsátok benne, hogy ő alul van a rangsorban és a továbbiakban harapást, morgást nem tűrtök el.

Na hogy hogyan, arról regényeket lehetne írni. Erre lenne jó pl. egy házhoz járó kiképző, ha már érthetetlen módon a kutyaiskolát kizárod, akkor válasszatok ilyen szakembert.

2015. ápr. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
kutyaiskola azért van kizárva mert nem tudjuk megoldani :( gondolom nem 1-2 alkalom lenne és sajnos rendszeresen nem tudjuk elvinni :( egyébként nemrég került hozzánk és amint megszokta a környezetet elkezde ezt. Sok mindent próbáltunk de lehet h csak simán még mindig új neki vagy nemtudom :)
2015. ápr. 25. 19:37
 8/12 A kérdező kommentje:
bocsi kimaradt h amikor nincs itthon akkir nem ilyen. Akkor egyáltalán nem morog. Furcsa...
2015. ápr. 25. 19:40
 9/12 A kérdező kommentje:
*nincs itthon nővérem akkor nem ilyen :D
2015. ápr. 25. 20:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor hívjatok házhoz szakembert, ha vinni nem tudjátok.

Nem növi ki, magától nem változik meg. Súlyos nevelési és rangsorbeli problémákat jelent ez a viselkedés. A kutyának sem jó, nektek meg pláne. Szakember!

2015. ápr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!