Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy olyan kutyánál, aki...

Egy olyan kutyánál, aki mindenkivel barátságos, hogyan érhető el, hogy a gazdájához mégis máshogyan viszonyuljon, mint a többi emberhez?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy malamut kiskutyusról van szó. Tudom, hogy a a malamutok nem egygazdás kutyák, de mégis zavar, hogy egy kis babusgatás után már rögtön "átpártol" másokhoz. Egyébként imádom, rengeteget foglalkozom vele, és szerintem mindent megadok neki. Még a szüleimmel élek, és itt van a testvérem is, aki próbálja kisajátítani, pedig nem az ő kutyája. Nem azt akarom, hogy ne foglalkozzon vele, főleg, ha a kutyus is szereti, de azért zavar. Vele pedig hiába próbálom megbeszélni, hogy vegyen vissza, és mondjuk ne fárassza le teljesen, mivel én is szeretnék vele futni, játszani.


Tudom, hogy pitiáner kis dolog, de néha tényleg elmondhatatlanul dühít.


Egyébként tudom, hogy szeret engem is a kutya, de zavar, hogy máshoz is ugyanúgy ragaszkodik. Ilyenkor mit lehet tenni?


2015. ápr. 28. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Semmit. Erővel nem tudod elérni, hogy jobban szeressen. A legtöbb, amit tehetsz az, hogy, ahogyan írtad is rengeteget foglalkozol vele.

Ha erre vágytál, akkor olyan kutyát kellett volna választanod, amelyik alapvetően tipikus egy gazdás fajta, akinek a gazdája az "Isten".

2015. ápr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Féltékeny vagy, hogy a kutyád, mást is szeret. Ne legyél féltékeny! A kutya mindenkivel jó és kedves, aki nem bántja őt. Ez nála természetes. Ő egyformán mér téged is, meg a tesódat is. Egyformán szeret téged is, meg a többieket is. Féltékeny vagy, és ki akarod sajátítani a kutyát. Ez nem helyes, szokj le róla!
2015. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy kutya, aki családban él, az mindig az egész családé, pláne az ilyen falkakutyáknál. Tehát hiába jogilag a te kutyád, a kutya ezt nem tudja, ő az egész családhoz ragaszkodik.

Amit tehetsz, az annyi, hogy minél többet foglalkozz vele, vidd el magaddal, ahova csak lehet. De ezen nem érdemes amúgy mérgelődni.

2015. ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 piriiiii ***** válasza:

Velem hasonló a helyzet, sőt, talán kicsit "súlyosabb" is. Nem bocsátkozom részletekbe. Én sem teszek semmit.

Engem mondjuk feltűnően jobban szeret a kutya, mint a család többi tagját, de így is nehezen viselem, hogy másokat is imád, főleg, mert azokkal a másokkal rossz a viszonyom. De nem tudok mit csinálni, ezt igyekszem felfogni, és azt előtérbe helyezni, hogy tök mindegy, kit szeret a kutya, hogy foglalkozzak vele eleget, hogy érezze, hogy a gazdája én vagyok. Érzi is.

Ez mégiscsak jobb eset, mintha nem fogadná el a családom, hogy van egy kutyám...

Csak az idegesített fel nagyon, amikor anyám belekontárkodott a nevelési módszereimbe, és elkezdte ő tanítani az ebemet, akit ő igazán soha nem is akart.

Ráadásul még egy kiskutyáról van szó, aki nincs tisztában a dolgokkal és még nem szokott hozzá a szabályokhoz. Idő kell neki. De, ha Te gondoskodsz róla (kizárólag Te eteted, legtöbbször Te viszed sétálni, stb) és elegendő szeretetet adsz neki, akkor tudni fogja, hogy Te vagy a gazdája, és úgy fog viszonyulni. Ne görcsölj rá.

2015. ápr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!