Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelő szuka kutya pórázzal...

Tüzelő szuka kutya pórázzal sétáltatva, kóbor kankutyus odajön és bepróbálkozik - hogy lehet elküldeni vagy mit lehet ilyenkor egyáltalán csinálni?

Figyelt kérdés
Voltatok már hasonló szituban? Ilyenkor mit lehet csinálni?

2015. ápr. 29. 21:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

ne szaporítson! nagyjából másfél-2 millió gazdátlan kutya van Magyarországon. nem kell még 1 plusz alom sem keverék kutyából ide. a megfelelő szűrések, vizsgálatok és szakértelem nélkül kutyát szaporítani teljes mértékben felelőtlenség, nincs semmi garancia rá, hogy a kölykök egészségesek lesznek. a szukának a fialás és a párzás is fájdalmas, és sok veszéllyel jár. a kölyökkutyákat a törvény szerint csak 8 hetes kor fölött, oltási program megkezdésével, rendszeresen féregtelenítve, chippel szabad az új gazdijához adni. ez nem kis összeg, és ehhez még hozzá kell adni az anyakutya és a kölykök etetését és egyéb orvosi kivizsgálásait. ráadásul nincs semmi biztosíték arra, hogy a kölykök megfelelő gazdához kerülnek, minek tovább növelni a gazdátlan kutyák számát? vagy elvenni az esélyt más kutyáktól, hogy örökbefogadja, és megmentse őket valaki?


ez a céltalan szaporítás egy felelőtlen döntés, próbáld meg lebeszélni róla!

2015. ápr. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
van alternatíva van a kutyának is fogamzásgátló gyógyszer
2015. ápr. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

nem csak nincs jó módszer hanem veszélyes is. Egy gyakorlott és magabiztos kan kutya még kihívást is láthat bennetek és haraphat is ha éppen fogamzóképes nőstényt sétáltattok.

Illetve simán össze lehet szedni akár 8-10 kan kutyát is így ami aztán levakarhatatlan.

2015. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%
+ felhívnám a barátod figyelmét, mielőtt nekiáll kiskutyát gyártani, hogy nekem 6 kölyök felnevelése 12 hetes korig 200 000.- Ft-ba fájt.
2015. ápr. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a barátodnak, hogy ha kiskutyát akar akkor hozzon a menhelyről. Azok egy része is úgy kezdte, hogy egyszer hadd legyen kölyke a szukának...
2015. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 icu75 ***** válasza:
46%
Kérdező,biztos fiatal vagy. Nem baj csak sajnos az itt jelenlévők tanács helyett csak cinkelnek,bunkóznak és nem veszik ezt figyelembe. Lehet ivaros nőstény kutyád és sétáltathatod is. Szerintem mindenki a saját kutyáját fegyelmezze és ivartalanítsa ne pedig másnak ajánlgassa. Nyilván neked is könnyebb ha azokon a napokon elhagyatottabb helyeken sétáltatsz. Én mindig vittem magammal egy jó nagy husángot ami a kóbor kanokat elriasztotta,a kan kutyusok gazdiai pedig hamar megtanulták ha bot van nálam akkor ivarzik a kutyám és már messziről látva megkötötték az övéiket,mi pedig siettünk ki a lakótelepről a környező parlagi területre.Hozzá kell tenni hogy amikor a kutyám nem ivarzott, rendszeresen játszott az összes lakótelepi kannal és én is jól elvoltam a gazdáikkal,sose volt probléma. Az se lenne rossz,ha megtanítanád a kutyádnak,hogy vezényszóra zavarja el a kant,nekem ez nagyon jól bevált.
2015. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!