Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám novemberben lesz 4...

A kutyám novemberben lesz 4 éves. Szeretném megtanítani őt sétálni. Hogy csináljam? A másik kutyusokat is ugat.

Figyelt kérdés
Tudom hogy már késő és már jártunk kutyasuliba csak eléggé domináns a kutyus(kan)

2015. máj. 2. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás, és kemény, következetes nevelés kell! Hogy hogy eddig nem sétáltattad?

A pórázhoz szoktatást olyan terepen kezd, ahol nem tud elszökni, pl ha van kertetek, akkor ott.

2015. máj. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Magad mellett kell vezetni a kutyát. FONTOS: neked kell vezetno őt, nem kutya sétáltat téged. Ha húz, megállsz. Ha lenyugodott ujra elindulsz, ha megint hút megint megállsz. Ezt célszerű udvaron belül (ha kertesben laktok) elkezdeni és csak akkor utcára menni, ha a "melletted séta" stabilan megy. De ezt lehet csinálni később utcán is.

Ha ugatja a többit, vagy rossz viselkedést tanusít, oldalra (magad felé) rántani kell rajta egy szép embereset, majd megállni. Ha megnyugodott megint indulni, és így tovább.

Lehet(sőt biztos), hogy az első X séta alkalmával tyúkléptekbe fogtok haladni, de szépe bele fog jönni, csak rá kell jönnie , hogy te vagy a főnök.

Annyi még, hogy ivartalanítva kevésbé lesz domináns, szóval (ha még nincs) akkor ennyivel tudod még a saját dolgodat egyszerűsíteni, ha szeretnéd.

2015. máj. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

most pórázon akarod sétáltatni vagy anélkül?

amíg nem fogad szót még a kertedben sem el ne enged sehol sem!

amúgy az előzők tanácsait próbáld meg

2015. máj. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenkinek!

Mar ivartalanitva van...

1. Valaszolo:vittem setalni csak akkor is orult volt...

3.valaszolo:El szeretnem engedni...

2015. máj. 2. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem a vezényszavakkal kezd ül marad, fekszik

utána pórázon a láb melletti séta, én meghúzom a kutya fülét ha nagyon rossz és magához tér ( nem felrántom a fülénél fogva még mielőtt támadnátok!)

ha nem érzi te vagy a főnök akkor nem fog szót fogadni és sosem szabad bántani szídni mikor oda megy hozzád, akkor kell mikor rosszat csinál

lehet az is egy megoldás h egy hosszú kötél a nyakörvre és úgy hagyni majd addig hívni míg nem jön lábhoz

jobb volna ha lakot területen kívül gyakorolnátok ahol csak rád tud figyelni

2015. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nagyon fontos, olvasd el! :)


[link]

2015. jún. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!