Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan válasszam ki husky...

Hogyan válasszam ki husky kutyámat, mire számítsak, mennyire nehéz vele?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Husky tulajdonosok segítsetek!

Most szeretnék vásárolni egy szibériai husky szuka kutyát.

Édesanyámnak van egy kicsike yorki kutyája illetve, macskája. Ha össze szoktatom őket akkor gondolom nem bántja őket, vagy igen?!

Mire számítsak a nevelése során, tényleg annyira domináns típus??

Visszatérve a macskára és yorkira esetleg összebarátkozhat velük?

Előre is köszönöm válaszotokat!

Véleményetek szerint mivel etessem? És mik azok a kellékek amik elengedhetetlenek neveléséhez? (kertes házban lakom)


2015. máj. 3. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Dominans, fuggetlen, eros vadaszosztonu, nagy mozgasigenyu. A kerdeseid alapjan te meg nem vagy eleg tapasztalt hozza. Hogy kijon-e veluk, az szoktatas kerdese, de a macskaval valoszinuleg nehez dolgod lesz az eros vadaszosztone miatt. En inkabb masik fajtaban gondolkodnek a helyedben.
2015. máj. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Etetes: jo minosegu tappal (pl Brit, Acana) vagy BARF modell szerint nyers hussal.

A legfontosabb a napi minimum 2 ora seta es a kutyaiskola.

2015. máj. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddigi válaszotokat, szeretném látni más véleményét is, azzal viszont tisztába vagyok hogy domináns, falka állat egyebek, csak azért kíváncsi vagyok más véleményére is.
2015. máj. 3. 12:23
 4/5 anonim ***** válasza:

A legelső válaszolóval nem értek egyet. Ennyiből nem lehet megmondani, hogy neki való kutya-e. Épp ez a lényeg, hogy tájékozódjon a kutyavásárlás előtt és ne utólag. Nekem akitám van (természetbe hasonlít a husky-hoz). Az én akitám a nála kisebb állatokat nem igazán tűri meg, még a 2 pincsimet se. Bár ez azon is múlt, hoyg elég beteges kutyus szóval mikor 2 hónaposan elhoztuk egy jó darabig csak feküdt és hordtuk orvoshoz, mert bélcsavarodása volt. Így kicsi korában nem igazán tudtuk összeszoktatni a többi állatkával és így nem is tűri most meg őket. Azt tanácsolom, hogy jól nézd meg kitől veszed. Új tenyésztőtől semmiféleképpen ne vegyél. Kérdezd meg, hogy a nála született előző kiskutyák egészségesen voltak-e. És ami fontos csak kölyökkutyát vegyél (max 3 hónapos).

Legalább is én ezeket tudom tanácsolni. Az már a te döntésed, hogy megfogadod-e.

2015. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, és igen megfogadom tanácsod.

Egyértelműen picinek szeretném meg venni, ugyanis én akarom felnevelni :)

2015. máj. 3. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!