Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik kutyafajta...

Hella22 kérdése:

Szerintetek melyik kutyafajta lenne praktikus?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy kistestu kutyát szulinapomra ami lakásban is jól el van de persze sétálni is vinni fogom majd sokszor :) Szerintetek melyik lenne a legalkalmasabb fajta ami kicsi és lakásba is jó? :)

2015. máj. 3. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Mit takar az, h sokszor elviszed sétálni? Teljesen mindegy, milyen kutyát tartasz lakásban, ha a napi 3-4 séta, amiből kettő kb 2 órás, megvan.
2015. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%

Nekem havanese és puli keverék van és az alkalmas mindenre.

Vagy jó még a puli és pumi keverék, olyannal is találkoztam.

Meg az ilyen kisebb uszkárok is, ha tetszik valakinek.

A bolognese is aranyos. Ezeknek nem hullik a szőrük, egyiknek sem.


Lehet hogy az nem szempont neked, de pl nekem van itthon egy kis Jack russel terrier és csivava keverékem is, aminek rövid fehér szőre van és a fekete ruháimon állandóan ott vannak a kis szőrszálai.

2015. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Törpe uszkár, lakásba is j és nincs kutya szaga, ami nem utolsó szempont.
2015. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Menhelyi kutyust kérj, de csak akkor, ha tényleg fogsz róla gondoskodni. Egy kutyával sok dolog van, napi minimum 3 séta, ebből az egyik legalább 1-1,5 órás. Fel kell szedni utána a kakit, korábban kell kelni miatta reggel, és legalább 10-15 évig gondoskodni róla(ami gyakran nem olcsó). Persze ha mindezt megteszed, ő sokszorosan megköszöni, egész életében a társad és barátod lesz.

Egy kölyökkutyával kezdetben még több a gond, mint egy 2-3 évessel, de menhelyen kaphatsz ilyet is, olyat is, és megmentesz egy életet. Ráadásul a dolgozók segítenek a hozzád illő kutya kiválasztásában.

2015. máj. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Bármelyik kistestű kutya alkalmas erre. Ha nincs egy kimondott fajta, amit mindenáron szeretnél, menhelyről való örökbefogadást javaslok.
2015. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! :) A torpe uszkaron mar gondolkodtam en is :)

Mivel en nem Magyarorszagon lakom igy itt a menhely nagyon messze van az otthonomtol es draga is :( De nagyon sok kutyus eletet mentenem meg ha tehetenem:)

2015. máj. 6. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!