Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás utáni edzés...

Ivartalanítás utáni edzés veszélyes lehet?

Figyelt kérdés
Holnap kerül sor 19 hónapos husky szuka kutyám ivartalanítására doki tőlünk kb 2 km re lakik műtét után rögtön ébreszti.délelőtt lesz hazamenni is gyalog tervezem vinni sétálva. Délután elvihetem edzeni határba kis bizuklizés. Dunaharasztira gyakorlás. Sok helyen irják anyira veszélytelen kutya meg se érzi szaladgál utánna meg észre se veszi ezért gondolom az edzést de ink több embert is megkérdezek. Az a lényeg igaz e amit sokan irtak hogy anyira alap dolog hogy simán mehetek vele edzeni
2015. máj. 4. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne fusson. Mert ha fut, a varratok felszakadhatnak, és megvan a baj. Előtte inkább pár napot otthon pihenjen. Neki is jobb lesz, és neked is.
2015. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem annyira azért nem alap dolog, hogy már délután futkorásszon. Az én kutyám már aznap este macskát akart kergetni, de mi se hagytuk, nehogy elszakadjon egy ér vagy ilyesmi. Úgy tudom varratszedésig tiltott a komolyabb testmozgás. Sokszor persze a kutya őrül ebbe bele, mert ő már kivan éhezve egy jó kis mókázásra, de szerintem jobb nem hagyni nekik... Nehogy aztán baj legyen belőle és még tovább tartson a felépülés.
2015. máj. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson a műtét napján edzeni vele! Ha jól értem, utána 2 km-t gyalog szeretnéd hazavinni, erről is lebeszélnélek. Én a kocsiból a helyéig (kb. 10-15 méter) is alig tudtam betámogatni a kutyámat műtét után, szédült még az altatástól, plusz fájt a sebe. Ugyan rutinműtét, de attól még komoly hasi műtét, a kutyának pár napig fájdalmai lesznek, a műtét napján még biztosan. Az altatás hatása is kb. egy nap, mire teljesen kiürül belőle. Várhatóan aznap nagyot fog aludni, mire kialussza az altatót.

Varratszedésig nem javasolt edzeni vele.

2015. máj. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az enyém, szintén szuka, 5 napig feküdt bent a lakásban, lábra is alig bírt állni. Karban cipeltük ki-be wc-zni a kertbe. Műtét után közvetlenül meg egyenesen úgy nézett ki mint akit agyonütöttek. Pedig semmi komplikáció nem volt! Nem tudom kitől hallottad azt az infót amit leírtál, esetleg fiú kutyára gondoltak...? De arról is nehezen tudom elképzelni!
2015. máj. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szukáknál azért ez nem a "meg se érzi" kategória. Mégiscsak egy hasi műtét. Varratszedésig ne tedd ki túlzott terhelésnek. Ha felszakad valami varrat odabent, abból csúnya dolog lehet.

Arról nem is szólva, hogy az én kutyám altatás után még órákig kába volt, tántorgott, bár ő magától ébredt. Nem ürül ki az altató azonnal. Hadd pihenjen.

1-2 hetet kell csak kibírni. Addig nix ugribugri.

2015. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy a kutya nem borul meg tőle, nem azt jelenti, hogy nem csináltak vele semmit. Felvágják az egész hasát, hasfalát, mindenét. Nem volt még hasi műtéted, mi? :) Csak azért, mert nem sajnáltatja magát napokig, még elég szar dolog azzal jönni-menni, nem véletlenül az az ukáz, hogy varratszedésig kímélni kell a kutyát. Mondom, kímélni, magyarul lehetőleg ne fusson, ne ugráljon, otthon sem, a kertben sem, sehol.

Azt is megnézném amúgy, hogy hogy viszed haza gyalog a kába kutyát. Oké, hogy "ébren van", de azért első napot azért általában végig szokták aludni, semmi kedvük mászkálni, durva dolog az altatás meg az ivartalanítás. Szóval gondold át ezt az egészet újra, hozd el kocsival, és amíg a doki azt nem mondja, hogy lehet, addig nincs edzés, hacsak nem akarsz azon agyalni, hogy mit kezdj a puszta közepén a felszakadt varratokkal meg a kutya szó szerint kilógó beleivel.

Józan ész is van a világon, basszus.

2015. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, és csak hogy védjem azokat, akik az ivartalanításra azt mondják, hogy meg sem érzi a kutya: ahhoz képest, amit az emberek várnak egy műtéttől, meg amit mi szoktunk produkálni műtét után, hogy feküdni kell, meg fáj, meg jaj, meg szenvedés, meg semmit nem tudunk egyedül csinálni, a kutyának tényleg lóf.sz. Nem fog két hétig letargiában szenvedni, mert ő ivartalanítva lett; tök jól viseli ahhoz képest, amit a gazda feltételez, vagy amit emberi logikával elvár egy ilyen műtét után. De ettől még felvágták a hasát, és vigyázni kell rá.

Nagyon remélem, hogy ez az egész kérdés csak trollkodás, különben az emberiség megint veszített a tekintélyéből a szememben...

2015. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Te mennél vakbélműtét után pár órával futni? Az csak egy vakbélműtét, rutin, a dokik csukott szemmel is megcsinálják, egy pici kis vágás az egész. Na? Ugye hogy nem. Az ember még egy foghúzás után is legszívesebben téli álomba merülne.

A kutyák fájdalomküszöbe magasabb, mint a mienk, és nem is szenvednek olyan látványosan, mint mi, de attól még lehet belső vérzésük egy rossz mozdulattól. Nem szép látvány, mikor kutya hasából csörgedezik a vér a seben át.

Szépen vidd haza kocsival, ágyazz meg neki egy puha, kényelmes, tiszta pokrócon, tartsd melegen és hagyd pihenni. Mikor megpróbál feltápászkodni, támogasd, mert eleshet. Legyen előtte friss víz, de száraztáp helyett egyen konzervet pár napig, mert az ürítés fájdalmas lehet neki. Másnap már kóricálhat az udvaron, de semmi rohangálás, semmi séta. Tartsd tisztán a sebét és rendszeresen kezeld Betadine-nal. A sebet vagy be kell kötni, vagy gallért kell tenni a kutyára, hogy ne szedje szét a varratokat.

2015. máj. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ok akkor nem megYek vele edzeni varratszedésig. Kocsim sajnos szrvizbe van de huzoskocsit viszk az jó lesz ?
2015. máj. 4. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!