Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amikor gazdához adnak egy...

Amikor gazdához adnak egy vakvezető kutyát, nem nézik, kihez kerül? A (leendő) gazdát nem vizsgáztatják, nem készítik fel?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem a kérdés, mert ahol lakom, ha nem is minden nap, de gyakran szoktam látni egy vak lányt (kb. tizenévesnek kinéző) a labradorjával. Egyszerűen minősíthetetlenül bánik vele. Összevissza rángatja, egyszer azt mondja neki, induljon, aztán megrántja, majd amikor szegény kutya teljesen összezavarodva, tanácstalanul ránéz, hogy akkor most mi legyen, kiabálva, anyázva szidja. "Azt mondtam, arra megyünk, nem érted?! Állj már meg, te hülye!" --miközben a kutya áll. És még sokkal cifrábbakat. Minden arra elhaladó csak néz, hogy hogy jöhet ki egy ekkora kiscsajból ennyi durva káromkodás, meg egyáltalán, miért bánik így a kutyájával, akire rá van utalva, aki "a szeme". (Gondolom, nem ő vásárolta a kutyát és fizette a kiképzését...)

Nem teljesen ide tartozik, de egyetemen egyszer a szakos könyvtárba bejött egy vak évfolyamtársam, és kérte, hogy ültessék őt egy vakoknak való számítógéphez. A könyvtáros nénik próbálták vele megértetni, hogy itt nincs számítógép, nem még vakoknak való, hanem semmilyen. Mire oltári jelenetet rendezett, amiért nem hajlandók neki segíteni. (Volt amúgy saját laptopja, szóval nem is értettem.) Volt egy vak csaj is az évfolyamon, az még bunkóbb volt. De legalább a kutyákat nem adják normális gazdához, ha már úgyis olyan kevés van belőlük?


2015. máj. 4. 11:03
 1/10 anonim válasza:
100%
Hajlamosa vagyunk azt gondolni, hogy a kiszolgáltatottságuk miatt ezek az emberek mind kedvesek és szeretetre éhesek. Pedig nem így van. Köztük is vannak normálisak és bizony bunkók is. Ők is olyan sokszínűek mint az egészségesek.
2015. máj. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is ismerek néhány kedves vak embert is, nem általánosítani akartam, csak belegondolva, hogy a vakvezető kutyáknak már a kiválasztása sem egyszerű, hát még a kiképzésük -- rengeteg idő, munka és pénz --, azt gondoltam, jobban szűrik a gazdákat. Hiszen ahogy nem minden kutya alkalmas vakvezetésre, úgy nem minden ember alkalmas gazdának (mondjuk a látók között sem, de az már egy másik történet...)
2015. máj. 4. 11:41
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűbbnek tartom, hogy nem utasíthatják el a retardáltakat, mert rögtön kivernék a hisztit, hogy megtagadják a vaktól a vakvezető kutyát és ez milyen dolog. Képzeld el, mekkora botrány lenne belőle, nem hiszem, hogy van olyan vakvezetőképző iskola, amelyik ezt bevállalja. Ők adományokból élnek, egy ilyen után nem sokat kapnának, és le is húzhatnák a rolót.
2015. máj. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Stim!


Akkor hajrá, rántsunk egyet a vállunkon mert szegény vak még hülye is, hadd szívjon a kutya.


Ebben nem értek veled egyet akumi, mert igenis meg tudja ítélni egy kutyás szakember, hogy akihez kerülne a kutya az mennyire tud tisztességes gazdája lenni.


Nem vagyok otthon a témában, de gondolom ha kinevelnek egy ilyen segítő kutyát, utánkövetésre is van lehetőségük, hiszen kevés a kutya - sajnos - és a várakozási lista pedig hosszú.


Nem kivitelezhetetlen, hogy egy ilyen értékes állat akárkihez kerüljön!!!


Tisztelt Kérdésfelvető helyében fölvenném a kapcsolatot a kiképző iskolával - ha jól tudom Magyarországon csak egy helyen van - és érdeklődnék, hogyan tudok segíteni azon, hogy az ilyen állat a megfelelő helyre kerüljön!

2015. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vak ismerősöm lévén viszonylag belelátok ebbe a világba, főleg a miskolci rendszerbe. (Mert egy ott van- a Baráthegyi, egy pedig Csepelen).


Itt a gazdák is elég komoly képzést kapnak arra vonatkozóan, hogy hogyan kezeljék a kutyát, nem csak elpasszolják a kutyát, aztán csináljon, amit akar. Ismerősöm egy évvel a kutya hozzákerülése után tette le a vizsgát vele, addig is sok tanácsot kapott arra vonatkozólag, hogy mit csináljon különböző helyzetekben. Az hogy mennyire tartják be, azt viszont nem hinném, hogy ellenőriznék.

2015. máj. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Időközben találtam itt még egy kérdést, ami ugyan más annyiban, hogy ott a kutya is problémás, de a válaszokból kiviláglik, hogy bizony anyagi okokból nem szűrik a gazdákat, illetve nem szoktatják őket össze a kutyával, és nincs utánkövetés (max önkéntes alapon...)

Jó tudni...

2015. máj. 5. 09:50
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja, igen, és ez volt az (a link lemaradt...):

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__6662168-vakve..

2015. máj. 5. 09:51
 8/10 anonim válasza:
100%

Természetesen megnézik, kinek adnak vakvezető kutyát. Pontosabban szólva hónapokig tartó felkészítés előzi meg a "közlekedésbiztonsági vizsgát és megbízhatósági tesztet". (Bocsi a hülye mondatért, de hát ez a hivatalos neve a macerának.)

Azt, hogy valaki hivatalosan kiképzett és vizsgázott vakvezető kutyával van-e, az alábbi linken ellenőrizhetitek: [link]

Az utánkövetés az iskolák számára kötelező feladat.

Tegyétek meg, hogy egy e-mailben értesítitek a kiképző szervezetet, ha valami furcsát, rendelleneset láttok! Nem toltok ki a látássérült emberrel, mert egyetlen kiképző szervezet sem ott kezdi, hogy dérrel-durral rárontana. Kap majd egy kedves telefont, hogy mi újság, minden rendben van-e velük, nincs-e szüksége némi segítségre. És meg is fogja kapni a segítséget, mert egyik iskola sem engedheti meg magának, hogy a logóját viselő kutya vagy gazdája antireklám legyen.

2015. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na erről írogattam fentebb!:)


4-es voltam

2015. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm!
2015. máj. 5. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!