Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám összeszoktatni a...

Hogy tudnám összeszoktatni a 4 éves németjuhász kutyusom, és a leendő kölyökcicám?

Figyelt kérdés
Tavaly hoztunk egy kolyokcicat, probaltuk osszeszoktatni a kutyussal, kivittuk a kezunkbe, de a kutya ugralt, harapdalni akarta a cicust, meg nyusszogott. egy ido utan mar letettuk a cicat, csakhogy ugye ne jüktudjon elfutni, a kutya mindig ratette a mancsat, es osszenyalta, majd. amikor "osszekaptak" a cica fujt, a kutya morgott, es eddig jutottunk, mert elhunyt a cica. Az a baj, hogy a kutya evett mar nyulat, mert regen tartottunk nyulakat, es ha kiszoktek, akkor elkapta a kutya. De ennek ellenere meg ossze lehet szoktatni nem? Tudna valaki tippeket adni az osszeszoktatasrol? Koszonom.
2015. máj. 2. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:
A tippem az, hogy ehhez már szakember kellene, ha a macsak élete fontos nektek.
2015. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Nos, nem lesz egyeszerű, de türelem kell hozzá.

Én hasonló helyzetbe voltam:

Új kismacska került a házhoz, a kutyánk nyalni, pacsizni akarta.

Én úgy oldottam meg a helyzetet, hogy a kismacska egy ideig be volt zárva biztos helyre, amikor meg kiengedtem, akkor a kezembe oda tartottam a kutyához a fenekét, hogy megszaglássza, megszokja.Ha esetleg nem jól viselkedett, akkor a kutyát leültettem, rászóltam, igyekeztem egyszerre símogatni őket, vagy volt olyan, hogy a kismacska közelébe csak a kutyát símogattam, a végén már a kismacska és a kutya egymás közelébe mászkált. Ha a kutyám ferde szemmel nézett rá, rögtön ott voltam, össze szidtam, lenyomtam a földre. A macskát mindig a kutyára tettem, jelenleg együtt alszanak, a macska lefekvés előtt megmaszírozza a kutyámat. Minden új állatot így szoktattam vele össze.

Persze a kismacskára is rá kellett szólnom,hogy ne fújjon a kutyára. a kutyusom előbb tanulta meg, hogy a cicát nem szabad bántani, a cica később tanulta meg, hogy a kutya nem bánt, így ha a kutyusom a közelébe ment, a cicus fújt rá. Végül megbarátkoztak.

2015. máj. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!