Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vs. Nyakörv, és a márka?

Morec76 kérdése:

Hám vs. Nyakörv, és a márka?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos boxer (kan) kölyökkutyám, és szeretnék venni a sétáltatásához alkalmas eszközöket. Szerintetek melyik a jobb a NYAKÖRV vagy a HÁM? És a márka milyen legyen?

2015. máj. 6. 07:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Én háromból egy labradoromnál hámot használok.

Semmi gond nincs vele, nyakörvvel és hámmal is normálisan sétál, nem húz. :)

K9-es van nekünk, nagyon jól bírja, meg vagyok vele elégedve teljesen.

2015. máj. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Nekem egy beaglem és egy labradorom van. Kezdetektől fogva hámmal sétáltatom őket, szépen sétálnak, nem húznak. Azonban mikor néha-néha nyakörvvel viszem őket, akkor megbolondulnak, ezért maradok a hámnál.
2015. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
KÖLYÖKRE SZIGORÚAN HÁMOT! kb. 1 éves korától lehet nyakörvet.... FOJTÓT MEG PLÁNE!!!!! szerencsétlen még csak 3 hónapos mit vártok tőle, most komolyan? Különben is a fojtót is csak tapasztalt kiképzők tudnak HELYESEN használni! Ez egy kölyök számára egyenesen állatkínzás lenne!
2015. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Maya Bunnyheart ***** válasza:
Mindenképpen nyakörv,kölyökre nem rakunk hámot mert eldeformálhatja a mellső lábait,felnőtt kutyának meg felesleges,csak akkor nem felesleges ha azt akarod hogy elhúzzon vele.
2015. máj. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ! A nyakörvnél maradtam. Ha még letudnátok írni, hogy milyen a legeslegjobb póráz azt is megköszönném! (Gondolok itt olyanra, hogy pl. milyen anyagból legyen, milyen márka stb.)
2015. máj. 7. 19:20
 16/26 anonim ***** válasza:

Kedves Maya! Megnyugtatlak,hogy a nyakörv pedig légcsőszűkületet okoz. Nem kell egyből tragikusra fogni a dolgot.


A kérdező felé pedig annyit,hogy ha már a nyakörv mellett döntöttünk akkor én mindenféleképpen bőrt ajánlok,ugyanis ami bőrből van az 1000 év múlva is nyakörv és póráz marad. Ha ragaszkodsz a bolti dolgokhoz akkor márkából Hunter,kifogástalan és vaj puha..bizony árban húzós,de minden kis fillért megér. :)

2015. máj. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

PÓRÁZ:


Sima, 1- 1,5 méteres póráz. Nem kell rá semmi csicsa, nekem ilyen rávarrt szalagos pórázom van, de iszonyatosan kikezdi a kezed, ha pl. megugrik valamire a kutya és húz egyet, én is le fogom cserélni.


Ami viszont nagyon-nagyon jó, az ez:

[link]

Finom, pihe-puha, de nagyon erős, magunknak is ilyet fogok venni legközelebb.

2015. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
71%
A légcsôszűkület örökletes dolog .
2015. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%
A légcsőszűkület úgyis kialakulhat,ha a kutyán nyakörv van és pórázon húz. Nem kell annak örökletesnek lennie. :)
2015. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
37%

És ezt hol hallottad? Mert én hiába guglizom, nem találom, csak azt, hogy örökletes. A tünetek előjöhetnek nyakörvvel húzás hatására, de az nem a betegség oka, ugyanúgy okoz légcsőszűkületes kutyáknál köhögést a stressz is, a pára, a meleg, kb. bármi.

Olvasgass kicsit:

[link]

2015. máj. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!